Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Pleťové masky: nebojte sa ich kombinovať

Pleťové masky: nebojte sa kombinovať

Kombinujte pleťové masky podľa toho, čo si žiada vaša pleť!

Naša pleť nie je na všetkých častiach tváre úplne rovnaká. Niektoré miesta sa ľahšie mastia, iné podliehajú vysúšaniu. Preto sa nevyplatí používať jedinú pleťovú masku na celú tvár. Ak chceme pokožku tváre správne ošetrovať a efektívne ju čistiť, mali by sme na každú časť tváre zamerať zvlášť.

Všetko v jednom? Ideálna je kombinácia!

žena s pleťovou maskou

Jediná pleťová maska, ktorá by našu pleť zároveň čistila, omladzovala, hydratovala a zvláčnila, existuje skôr v našich predstavách než v realite. Každá zložka pleťových masiek má svoj špecifický účinok a nie každý účinok sa hodí pre všetky typy pleti.

A práve preto je ideálnym riešením pleťové masky kombinovať. Nový trend v starostlivosti o pokožku sa ešte hlbšie zaoberá zvláštnymi potrebami pleti a hľadá riešenie pre každú oblasť zvlášť. Správnou kombináciou prírodných pleťových masiek totiž docielite zdravú pokožku, ktorá bude čistá a hebká v každej časti.

Tvárové masky nemusíte aplikovať zvlášť, ale možno ich kombinovať a nanášať v rovnakej chvíli bez toho, aby sa prekrývali. Pri kombinácii však dbajte na vhodné načasovanie. Niektoré masky sa majú nechať pôsobiť kratšiu dobu než iné a príliš dlhá doba aplikácie by mohla pokožku podráždiť.

Maska pre každú časť tváre

Každá pleťová maska má iné účinky, preto je dobré ich kombinovať. Musíte ale vedieť čo a s čím.

Ako ošetrovať mastnejšiu T-zónu?

Línia čela, nosu a brady sa niekedy označuje ako T-zóna. Pre tieto časti tváre je charakteristická väčšia produkcia kožného mazu a pokožka je kvôli tomu často lesklá. Nadmerná produkcia kožného mazu môže navyše spôsobovať upchávanie pórov v pokožke a vznik zapálených pupienkov.

Mastnejšie časti tváre veľmi dobre ošetrujú napríklad prírodné ílové masky. Íl vyčistí upchané póry a zmierni nadmernú produkciu kožného mazu. Vyskúšajte napríklad Detoxikačný ílový čistiaci krém URBAN SKIN 3 v 1, ktorý obsahuje biely íl a kombinuje gél, peeling a masku v jednom. 


Hydratujte svoje líca 

V porovnaní s T-zónou majú naše líca skôr tendenciu k vysušeniu než k nadmernému masteniu. Koža našich líc produkuje menšie množstvo ochranného mazu a pokožka môže pri vonkajšej záťaži ľahšie vysychať a praskať. 

Pre naše líca sa preto hodia pleťové masky s hydratačným a zvláčňujúcim efektom. Blahodarne pôsobí napríklad arganový olej alebo bambucké maslo. Prírodné zložky pokožku vyživia a pomôžu jej dlhšie si zachovať prirodzenú vlahu. Vyskúšajte napr. 10-minútová rozjasňujúcu textilnú masku URBAN SKIN.


T-zóna

Doprajte očiam tú najjemnejšiu starostlivosť

Vedeli ste, že keď na odstránenie masky použijete vodu, veľkú časť živín tak z pokožky spláchnete? Lepšie je ju jemne odrobiť.

 

Osviežte pleť okolo očí

Pleť okolo očí je veľmi jemná. Potrebujete preto šetrnú starostlivosť, ktorá ju nepodráždi, ale citlivo ju ošetruje. Ak je pokožka okolo očí zanedbaná, ľahšie podlieha tvorbe vrások alebo ranným opuchom.
Vyhladzujúce pleťové masky s koenzýmom Q10 alebo s obsahom kyseliny hyalurónovej pokožku okolo očí vyživia a pomáhajú tak predchádzať tvorbe jemných vrások. Na opuchy a tmavé kruhy pod očami zase pozitívne pôsobia tvárové masky s kofeínom.


Šetrne opláchnite alebo len odrobte

Pri aplikácii pleťovej masky by ste mali dbať nielen na správne načasovanie, ale i na vhodný spôsob oplachovania. Aby ste z blahodarných účinkov vyťažili maximum, nechajte drobivé typy masiek zaschnúť a potom ich šetrne odrobte. Živiny tak zostanú v pokožke, miesto aby sa spláchli s prúdom vody pri oplachovaní. 
 

Nezabúdajte na dekolt

dekolt

Pleťovú masku nemusíte nutne nanášať len na tvár. Príjemnú službu tým preukážete i svojmu dekoltu.

Vyrobte si vlastnú pleťovú masku

Vyskúšajte tri pleťové masky, ktorými dodáte náležitú výživu celej tvári. Zvládnete si ich vyrobiť i sami doma. Stačí vám pár jednoduchých ingrediencií.

Zvláčňujúca maska z avokáda

Avokádo obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú veľmi dôležité pre tvorbu ochrannej tukovej vrstvy pokožky. Živiny obsiahnuté v avokádovej maske pleť jednoducho vstrebe, zostane vláčna a chránená proti vysychaniu. Preto je maska z avokáda ideálna na hydratáciu vašich líc.


Očistná maska z nízkotučného tvarohu a medu

Vytvorte si jednoduchú masku, ktorá zabráni nadmernému masteniu T-tóny a zanášaniu kožných pórov. Stačí zmiešať 1-2 polievkové lyžice nízkotučného tvarohu a čajovú lyžičku medu. Zmes dôkladne premiešajte a naneste ju na oblasť čela, nosu a brady. Po 20 minútach masku opláchnite teplou vodou.


Osviežujúca maska z kokosového oleja a kávy

Prebúdzate sa s tmavými kruhmi pod očami? Využite blahodarné účinky kokosu a kávy. Kofeín vám pomôže zmierniť opuchnutie okolo očí, kokosový olej obnoví prirodzenú tenziu pokožky. Zmiešajte čajovú lyžičku kokosového oleja a čajovú lyžičku kvalitnej kávy. Dobre rozmiešanú masku naneste na kožu pod očami a nechajte ju 20 minút pôsobiť. Potom masku opláchnite a užívajte si svieži pocit. 

Vždy pripravení ošetrovať svoju pleť

Aby sa regeneračné účinky pleťových masiek naozaj viditeľne prejavili a mali dlhodobý efekt, je dôležité aplikáciu opakovať. Nie každý týždeň sa nám ale podarí vyčleniť si čas na starostlivosť o telo a skrášľujúce procedúry. Majte vždy náhradný plán v zálohe a využite pleťové masky, ktoré pre vás pripravila NIVEA. Prichystané masky jednoducho nanesiete a o nič ďalšie sa nemusíte starať.