Moje anti-aging tajomstvo? Starostlivosť s Q10!

Zistite všetko o koenzýmu Q10. Prečítajte si, ako vám pomôže aktívne bojovať proti vráskam, starnutiu pleti i pokožky.

Q10 proti vráskam

Q10 sa už dlhodobo používa ako účinná zložka v oblasti anti-age starostlivosti. Vo výrobkoch, napríklad rade NIVEA Q10 proti vráskam, prispieva Q10 spolu s ďalšími zložkami k redukcii vrások a zaisťuje žiarivý a svieži vzhľad pleti.

Q10: vedecký objav

  • Americký vedec Frederick L. Crane objavil tento koenzým v roku 1957.
  • V roku 1978 popísal britský chemik Peter Dennis Mitchell, ako Q10 funguje vo vnútri bunky, za čo získal v tom istom roku Nobelovu cenu v oblasti chémie.
  • Vedci spoločnosti Beiersdorf boli medzi prvými, ktorí skúmali účinky Q10 na pokožku, a od roku 1998 ho používajú vo výrobkoch kozmetickej starostlivosti.

NAJDÔLEŽITEJŠIE FUNKCIE
Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

Pleť i pokožka potrebujú energiu a ochranu

Koenzým Q10 sa nachádza vo všetkých ľudských bunkách a ako biomolekula je súčasťou ľudskej pokožky. Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

Q10 fakty

Koenzým Q10, alebo tiež len Q10 prispieva k funkčnosti všetkých buniek v tele. Koenzým, ktorý je obdobou vitamínu, sa preto vyskytuje v celom tele, a môže tak pomáhať pri mnohých životne dôležitých procesoch. Q10 je nevyhnutný najmä pri tvorbe bunkovej energie v mitochondriách. Navyše ako antioxidant pôsobí proti voľným radikálom vo vnútri a tiež mimo bunky. Voľné radikály sú látky, ktoré okrem iného urýchľujú starnutie pleti a poškodzujú bunky. Q10 nájdete i v bunkových membránach a lipidoch na povrchu pokožky, kde tiež plní dôležitú funkciu antioxidantu a chráni pred poškodením pokožky UV žiarením.

Q10 pre vašu pleť i pokožku

Voľné radikály sa tvoria, ak sa vystavujete nadmernému množstvu UV žiarenia, dýchate jedovaté látky z ovzdušia alebo konzumujete iné toxické látky, ako je tabak či alkohol. Sú to molekuly, ktoré do značnej miery urýchľujú starnutie buniek. Q10 patrí do skupiny antioxidantov.

Q10 pre vašu pleť i pokožku

Vedci spoločnosti Beiersdorf boli medzi prvými, ktorí skúmali účinky Q10 na pokožku, a od roku 1998 ho používajú vo výrobkoch kozmetickej starostlivosti.

Q10 pre vašu pleť i pokožku

Po nanesení výrobkov s obsahom Q10 na povrch pokožky preniká tento koenzým do jej vonkajších vrstiev. Pri pravidelnom používaní tak pokožka získava svoju dôležitú zložku – koenzým Q10.

NIVEA Výrobky proti vráskam a pre pevnú pokožku s
koenzýmom Q10

Vyzerať mladšie: nielen pleť tváre

NIVEA Q10 & starostlivosť o pleť

Už pri odličovaní mejkapu a nečistôt bude vaša pleť rozmaznávaná výživným zložením čistiaceho pleťového mlieka s Q10. Denné a nočné krémy, ktoré sa vzájomne dopĺňajú, pleť intenzívne hydratujú a podporujú jej regeneráciu. Denný krém pleť navyše chráni pred UV žiarením.

Vyzerať mladšie: nielen pleť tváre

NIVEA Q10 & starostlivosť o ruky

Krém na ruky Anti-Age Care redukuje výskyt prvých liniek a vrások a pomáha predchádzať vzniku pigmentových škvŕn, spôsobených vonkajšími vplyvmi.

Vyzerať mladšie: nielen pleť tváre

NIVEA Q10 & starostlivosť o telo

K pevnejšej a pružnejšej pokožke tela, najmä v oblasti problematických partií, akú sú bruško, stehná a zadoček, prispievajú výrobky telovej starostlivosti s obsahom koenzýmu Q10. Vysoko účinné zloženie v géle a mlieku navyše vie bojovať proti vonkajším prejavom celulitídy. 

Ako podporiť účinok výrobkov NIVEA Q10?

Ak chcete spomaliť proces starnutia pokožky, Dr. Peter Langsjoen odporúča vedľa používania kozmetických výrobkov s obsahom Q10 dostatočne dopĺňať hladinu Q10. Zdravé stravovacie návyky pomáhajú udržať pokožku pevnú a zabraňujú celulitíde.

Ako udržať telo i pokožku v kondícii

Zacvičte si

Cvičením rozprúdite krvnú cirkuláciu a to sa odrazí i na stave vašej pleti. A navyše posilníte i svoj imunitný systém. Posilňovňa nie je hneď nutná. Jednoducho stačí, keď nabudúce pôjdete pešo po schodoch miesto výťahu. Vaša pleť sa vám odvďačí!

Ako udržať telo i pokožku v kondícii

Koenzým Q10 v jedle

Existujú niektoré potraviny, ktoré koenzým obsahujú. Patrí medzi ne zelenina, ako je špenát, brokolica, kapusta a cibuľa; niektoré druhy rýb, ako sú sardinky a makrely; vnútornosti, ako sú pečeň či srdce; rastlinné oleje  - repkový či sójový; strukoviny a orechy - napríklad pistácie.

Ako udržať telo i pokožku v kondícii

Spite sladko

Dostatočný spánok rovnako zabezpečí správnu funkciu pleťových buniek. Keď spíte, vaše telo naštartuje program regenerácie. Za 7 až 8 hodín spánku každú noc sa vám pleť odmení sviežim a zdravým vzhľadom!