Nedovoľte UV lúčom, aby spražili vašu hrivu

Nedovoľte UV lúčom, aby spražili vašu hrivu

Viete, ako môžete ochrániť zdravie vlasov pred účinkami slnka? Svoje vlasy starostlivo ošetrujete, češete ich, vyživujete pomocou masiek... A potom ich na dlhé hodiny vystavíte pôsobeniu slnka a riskujete, že celá vaša snaha vyjde nazmar. Najčastejšie za to môže nevedomosť – neustále sa hovorí o ochrane pokožky, ale o vlasoch nikde nič. Pokožka hlavy a vlasy pritom potrebujú pred škodlivými UV lúčmi chrániť rovnako intenzívne ako koža. Viete, ako na to?

Slnko vlasy vysušuje a narúša ich štruktúru

Slnko má už na jar velkú sílu

Pravidlo číslo jeden – nemyslite si, že slnko je pre vaše vlasy nebezpečné len v tropických šírkach alebo len cez najväčší úpek na pravé poludnie. Opak je pravdou. Slnečné lúče totiž kvalitu vlasov ohrozujú už na jar. Po zime je ozónová vrstva Zeme oslabená, slnko má ale už na jar veľkú silu. Čím skôr preto svoje vlasy začnete chrániť, tým lepšie.

Možno si hovoríte: „Keď to moje vlasy vydržali každé leto až doteraz, prečo by to nezvládli naďalej?“ Určite ste boli po každom lete so svojimi vlasmi spokojná? Ženy často riešia problémy ako strata lesku, polámané a vysušené vlasy. Aj keď tieto účinky UV žiarenia nespozorujete ihneď, môže byť príčina vašich neskorších ťažkostí práve v nedostatočnej slnečnej ochrane. A čo viac – intenzita slnečného žiarenia vplyvom klimatických zmien stále silnie, a preto je ochrana pre naše vlasy i pokožku čím ďalej dôležitejšia.


Ako ochrániť svojich vlasov?

Existujú aj „oleje na opaľovanie“ na vlasy

Čo teda môžete robiť preto, aby ste vlasy ochránili a radovali sa z ich lesku i po lete? Ak máte rady klobúky alebo šatky, je po probléme. Široký letný klobúčik krásne doplní váš outfit a okrem vlasov ochráni aj celú vašu hlavu pred prehriatím. Elegancia a ochrana v jednom!

Nezúfajte ale ani v prípade, že nie ste práve „klobúkový typ“. Každej z nás niekedy príde ľúto schovať starostlivo zapletené vlasy pod klobúk! A práve preto existujú prípravky s ochranným faktorom špeciálne určené na vlasy. Majú väčšinou formu zvláčňujúceho kondicionéru alebo olejčeka v spreji, na rozdiel od bežných olejov na opaľovanie vám ale účes neumastia. Práve naopak – vaše vlasy vyživia a dodajú im lesk.

Aj voda vlasy vysušuje. Tá chlórovaná alebo slaná

Leto je ale pre vlasy náročné nielen kvôli slniečku. Teplý suchý vietor vlasy vysušuje a na zdraví im nepridáva ani časté namáčanie v chlórovanej alebo slanej vode. Nebojte sa, nenabádame vás, aby ste si prestali užívať letné kúpanie! Len po ňom zakaždým doprajte vlasom regeneráciu.

Aj keď sa vám často nechce, prekonajte sa a po kúpaní v bazéne alebo v mori sa zakaždým osprchujte. Zmyjete z vlasov chlór alebo soľ, a zmiernite tak vysušovanie a blednutie farby. Aby ste navyše vlasom okamžite dodali živiny, použite Ošetrujúci kondicionér Hairmilk pre normálne vlasy alebo Ošetrujúci kondicionér Hairmilk Natural Shine vlasy. Ten vaše vlasy ihneď hydratuje a ochráni ich pred horúčavou.

 


Ošetrujte vlasy, aj keď práve nie ste na slnku

Regeneračnú kúru bude vaša hriva potrebovať aj po tom, ako sa vrátite od vody alebo zo záhrady po opaľovaní. Kvôli mnohonásobnej záťaži potrebujú vlasy v lete zvýšenú starostlivosť a príjem živín. Vyberte si preto kvalitný šampón, ako je Ošetrujúci šampón Hairmilk Natural Shine, a neváhajte ani s použitím kondicionéru. NIVEA Ošetrujúci kondicionér Hairmilk Natural Shine s výživnou kombináciou mliečnych a hodvábnych proteínov a Euceritom vlasy intenzívne hydratuje, regeneruje a navracia im lesk

Chráňte kvalitu vlasov v 5 krokoch
 Aj keď klobúk nepatrí medzi váš najobľúbenejší módny doplnok, na dlhé letné výlety si ho vždy vezmite so sebou – chrániť vás bude nielen pred poškodením vlasov, ale aj pred nebezpečným úpalom.
Chráňte kvalitu vlasov v 5 krokoch
Chystáte sa na záhrade alebo terase nachytať bronz? Skúste si ľahnúť tak, aby vám na telo síce svietilo, ale hlava zostala v tieni. Opálenie na tvári potom ľahko doženiete napríklad na prechádzke.
Chráňte kvalitu vlasov v 5 krokoch
Slnečnú ochranu na pokožku a vlasy si zoberte nielen k vode, ale kedykoľvek vyrazíte von na slnko. Silu slnečných lúčov nepodceňujte od jari až do jesene.
Chráňte kvalitu vlasov v 5 krokoch
Majte na pamäti, že slnko opaľuje i v tieni. Keď si preto pôjdete sadnúť do parku s priateľmi, nehrňte sa hneď na plný žiar a radšej si nájdite miestečko pod stromami.
Chráňte kvalitu vlasov v 5 krokoch
Dodržujte pravidelnú hydratáciu. Po ruke majte vždy fľašu s vodou, slnkom vysušenú pokožku zvláčnite telovým mliekom a vlasy osviežte nezmývateľným kondicionérom alebo špeciálnymi balzamami.