Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

suché-vlasy-a-suchá-vlasová-pokožka

Starostlivosť o suché vlasy a vlasovú pokožku

Ako suché vlasy správne ošetrovať a získať jemné kadere.

Chýba vašim vlasom lesk, vyzerajú matne a pripomínajú svojím vzhľadom slamu? Potom sú vaše vlasy a vlasová pokožka iste suché. Príliš suchá vlasová pokožka sa prejavuje okrem iného svrbením alebo suchými lupinami.

Príčiny suchých vlasov

Suché vlasy a vlasová pokožka

ako-ošetrovať-suché-vlasy-1

Príčiny suchých vlasov a suchej vlasovej pokožky sú jednoduché: mazové žľazy produkujú príliš málo mazu a v zvlášť závažných prípadoch žiadny.

Medzi hlavné príčiny suchých vlasov patria teplý suchý vzduch v lete a studený vzduch v zime. Ďalej potom vlasy vysušuje i príliš horúce fénovanie a používanie žehličky, rovnako ako časté umývanie šampónom a farbenie vlasov. To všetko totiž vlasy pripravuje o veľké množstvo hydratácie. Výsledkom je, že sú vaše vlasy splihnuté, bez objemu a už na dotyk nezdravé. Najmä ženy s vlnitými vlasmi často trpia suchými vlasmi, a to nielen v zime. Suchá vlasová pokožka navyše môže viesť aj k rozštiepeným končekom, lupinám, prípadne aj k vypadávaniu vlasov.

Riešením pre suché a namáhané vlasy môžu byť stylingové Primery na vlasy NIVEA. Nielenže sa postarajú o perfektný vzhľad vašich vlasov, ale vďaka svojmu inovatívnemu zloženiu so suchými olejmi ich chránia pred teplotou až do 220 °C. Vlasy sú navyše vyživené a hydratované po celý deň.

Trpíte skôr svrbiacou suchou vlasovou pokožkou?

ako-ošetrovať-suché-vlasy-2

Dôvody sú podobné ako u suchých vlasov. Stres, horúci či chladný vzduch alebo dokonca kvasinky môžu za tvorbu lupín. Ženy by mali siahnuť po výrobku pre dôkladné čistenie vlasovej pokožky, ako je NIVEA Osviežujúci micelárny šampón.

Tipy na starostlivosť o suché vlasy

Prvým krokom ku krásnym a zdravým vlasom sú šetrné hydratačné šampóny, kondicionéry a vlasové masky. Ale existujú i ďalšie tipy v starostlivosti o vlasy, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste sa vyhli vysušovaniu vlasov. 
                                                                                                  
  • Nepoužívajte horúce fény, žehličky a kulmy. Koncentrované teplo vlasy vysušuje a vlasy sú potom krehké, pretože je prirodzená kutikula vlasov rýchlo narušená.
  • Čo najčastejšie nechajte vlasy schnúť prirodzene a používajte výrobky s tepelnou ochranou.
  • Snažte sa vlasy nemyť príliš často. Časté umývanie vysušuje pokožku a podporuje tvorbu lupín. Okrem toho potom môže vlasová pokožka silno svrbieť a byť podráždená.
  • Používajte stylingové výrobky bez alkoholu, ktorý vlasy vysušuje.
  • Pri česaní použite kefu s prírodnými, nie kovovými štetinami. Prírodné štetiny pomáhajú lepšie rozprestrieť maz do vlasov a sú šetrnejšie ku kutikule.
  • Vlasovú pokožku pravidelne masírujte – to pomáha prekrveniu a stimuluje tvorbu mazu.
  • Dajte si tiež pozor, aby vaše vlasy dostávali potrebnú hydratáciu, a to najmä v zime. Potrebujete preto šampón, ktorý vlasy pokryje výživnými olejmi, poskytne im potrebnú hydratáciu a ochráni ich pred ďalším vysušovaním. Vyskúšajte napríklad ošetrujúci šampón a kondicionér Hairmilk Natural Shine s obsahom hodvábnych a mliečnych proteínov, ktoré vlasy vyživia do hĺbky a dodajú im zdravú krásu a prirodzený lesk.
 

Prírodné ingrediencie vhodné pre suché vlasy

Vlasovú masku si môžete ľahko vyrobiť doma pomocou bežných kuchynských zásob. Vďaka týmto účinným prírodným produktom budú vaše vlasy nielen nádherne hebké, ale aj chránené pred dehydratáciou.

Upokojenie a hydratácia

ako-ošetrovať-suché-vlasy-2-1

Okrem vajec, medu, jogurtu, jojobového oleja a oleja z pšeničných klíčkov pomáha proti suchým vlasom aj tea tree olej, ktorý obnovuje ich zdravie tým, že reguluje aktivitu mazových žliaz. Stačí pridať 2 alebo 3 kvapky oleja k vášmu šampónu a umyť vlasy bežným spôsobom.

Zázračný olej

Takisto olivový olej je osvedčeným domácim liekom pre suché vlasy. Po umytí sčešte vlasy nabok. Olej opatrne votrite do vlasov zhora dole. Potom vlasy zabaľte do uteráka a nechajte olej pôsobiť aspoň tri hodiny. Poté vlasy umyte jemným šamponem. Spoznajte silu ďalších prírodných olejov, ktoré ukrývajú produkty NIVEA.

Odporúčame