Blahodarná starostlivosť olejov

Blahodarná starostlivosť olejov

Objavte kúzlo prírodných olejov. Ošetrujúce oleje pre krásnu pleť i opálenie nájdete v celej ponuke kozmetiky NIVEA. Prijmite pozvanie do voňavého sveta blahodarných olejov a zistite, aké ingrediencie pre vás pri vývoji nových prípravkov používame.

Sila prírody: Vyskúšajte blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Mandľový olej: Tajomstvo kráľovnej Kleopatry

Mandľový olej používali už lekári v starovekej Číne, Egypte a Indii pre ošetrovanie suchej, drsnej a podráždenej pokožky. Obsahuje totiž lipidy, ktoré posilňujú jej obrannú funkciu. Preto ho aj dnes používame v prípravkoch, ktoré ošetrujú pleť. 

V prípravkoch NIVEA nájdete mandľový olej napríklad vo Sprchovom oleji Natural,  ktorý z 55 % tvoria práve prírodné rastlinné olejedo kúpeľa. A zabudnúť nesmieme na Výživný telový olej Body Oil, ktorý telo zahalí do voňavého závoja a pokožku po celých 24 hodín rozmaznáva a hydratuje. 

almonds
jojobový olej

Jojobový olej: To najlepšie z púštneho orecha

Jojobový olej sa lisuje z takzvaných púštnych orechov, jadierok jojoby čínskej. Tá paradoxne s Čínou nemá nič spoločné. A jojobový olej vlastne nie je olej, ale vosk. S teplotou topenia iba 7 stupňov Celzia. Okrem toho, že sa skvele vstrebáva, pomáha k hojeniu jaziev, vyhladzuje pleť a dokonale hydratuje. Nevyužiť ho v kozmetike by bol hriech.

To, že sám jojobový olej má UV filter 2 až 4, sme využili v Oleji na opaľovanie v spreji. Schopnosť rýchlo sa vstrebať a okrem toho výborne hydratovať potom v Telovom mlieku s olejom Čerešňový kvet & Jojobový olej. Vzhľadom na to, že je samotný jojobový olej bez vône, tu sme k nemu pribalili nežnú vôňu čerešňových kvetov. 

 

Arganový olej: Tekuté zlato z Maroka

Arganový (arganiový) olej pochádza z jadier stromov argánie, ktoré rastú v Maroku a Maročania ich využívajú po stáročia na kozmetické účely. Viac ako 80 % arganového oleja totiž predstavujú nenasýtené mastné kyseliny, ako sú Omega-9 a Omega-6. Olej je navyše bohatý na vitamín E, a je tak dobre známym prírodným antioxidantom, ktorý pomáha ošetrovať pleť a vyhladzovať ju. 

Arganový olej nájdete v Telovom mlieku Rose Touch, ktoré božsky vonia a intenzívne hydratuje.  

arganiový olej

Makadamový olej: Elixír mladosti (nielen) pre zrelú pleť

Intenzívnu starostlivosť až z exotického ostrova Tahiti vám teraz prináša kombinácia kokosovej arómy a oleja Monoi. Tajomstvo tohto oleja spočíva v 100 % prírodnej zmesi, ktorá kombinuje olej z kokosovej palmy a kvety tiaré, ktorá je symbolom Polynézie a nikde inde na svete ju nenájdete. Doprajte si blahodarné účinky jedinečných ingrediencií, ktoré vyživia a hydratujú vašu pokožku. Nájdete ich v Telovom mlieku s olejom Kokos & olej Monoi, ktoré zanechá pokožku žiarivú a hebkú, a to bez nepríjemného lepkavého pocitu.

Nové oleje na opaľovanie pre krásne hnedú pokožku

sprej na opaľovanie
Prírodné oleje sa nachádzajú, aj vzhľadom na prirodzený UV filter, v opaľovacích prípravkoch. Patrí medzi ne Olej na opaľovanie v spreji podporujúci zhnednutie. Tento „suchý olej“ nemastí a rýchlo sa vstrebáva. Je vodoodolný, pokožku chráni a hydratuje a zaistí jej dlhotrvajúce opálenie. 
opaľovanie
Prírodné rastlinné výťažky podporujú tvorbu melanínu, ktorý pri pravidelnej aplikácii pomáha zhnednutiu pokožky.

SPRCHOVÉ GÉLY S RASTLINNÝMI OLEJMI

Obľúbenosť a zvláčňujúce vlastnosti rastlinných olejov využila NIVEA i v sprchových géloch s olejovými perličkami. Môžete si vybrať i gély Lemon grass & OilHawaii Flower & Oil alebo Water Lilly & Oil s nežnou vôňou kvetov lekna.
sprchové gély

NEZABÚDAME ANI NA NAJMENŠÍCH

masaz-rucicek

Prírodné oleje nedráždia a je teda možné ich použiť aj v detskej kozmetike. Prírodný mandľový olej našiel uplatnenie v ošetrujúcom oleji NIVEA pre detskú pokožku. Tú jemne čistí a udržuje v nej vlhkosť. Používať ho pre zvláčnenie pokožky môžu samozrejme aj mamičky, pretože prospeje obom – obsahuje iba veľmi jemné a šetrné ingrediencie a vyvinuli sme ho v spolupráci s dermatológmi a pediatrami.

V NIVEA využívame tie najvzácnejšie dary prírody, aby sme vám a vašej pleti mohli ponúknuť len to najlepšie.