Vhodný opaľovací krém

Ten správny opaľovací krém

Leto a slnko: Užite si ich zdravo. So správnym opaľovacím krémom máte istotu, že je vaša pleť perfektne chránená – nech už sa opaľujete kdekoľvek a kedykoľvek. Zistite, čo vaša pokožka potrebuje, a užite si leto a slnenie bez strachu zo spálenia.

spoľahlivá ochrana

Ochrana a starostlivosť

Vaše potreby sú pre nás na prvom mieste. Preto sme vyvinuli rad produktov, ktoré vašej pleti poskytujú spoľahlivú ochranu a tú najlepšiu starostlivosť. Výrobky NIVEA SUN sú nielen maximálne účinné, ale ich používanie je i veľmi príjemné. Naučte sa, ako správne nanášať opaľovací krém a ako si užiť slnko a nevystaviť sa riziku.
Dokonalá ochrana

Dokonalá ochrana

Všetky produkty z radu NIVEA SUN majú takzvanú fotostabilnú, svetlu odolnú ochranu. To znamená, že pleť si uchováva svoju prirodzenú ochrannú bariéru, ktorú ešte podporí výber správneho opaľovacieho krému. Pamätajte na to, že opaľovací krém sa postupne stiera. A to nielen pri styku s uterákom, ale i s pieskom, s vodou, alebo keď sa spotíte. Preto sa vždy po dvoch hodinách znovu natrite.

Ako správne nanášať opaľovací krém

Čo znamená ochranný faktor OF?

Ochranný faktor pomáha určiť dobu, počas ktorej môžete pokožku vystaviť slnku a zároveň sa nespáliť. Prirodzená ochranná bariéra pokožky vás pred spálením chráni – v závislosti od typu pleti – 5 až 30 minút. Faktor OF potom tento prirodzený čas navyšuje. Vynásobte čas prirodzenej ochrany s faktorom OF a máte počet minút, ktoré môžete bez obáv zo spálenia stráviť na slnku.

Opaľovací krém by mal byť vodeodolný

Vodeodolnosť výrobkov z radu NIVEA SUN testujeme podľa štandardnej medzinárodnej metódy (metóda COLIPA 2005).

  • Vodeodolný opaľovací krém si musí po 20 minútach strávených vo vode zachovať aspoň 50 percent z pôvodného ochranného faktora OF.
  • Výrobky NIVEA SUN označené ako „extra vodeodolné“ (extra water resistant) sú dvakrát také účinné. Chránia vás teda až 4 × 20 minút.

Naneste opaľovací krém naozaj dôkladne: Poradíme vám, ako na to

Dokonalú ochranu dosiahnete vďaka správnemu a dostatočnému množstvu prípravku. Neviete, koľko je „správne množstvo“? Tu sú jednoduché pravidlá od NIVEA SUN:

  • Deti vo veku 3 až 5 rokov natrite množstvom krému na opaľovanie, kde jedna dávka zodpovedá
    1- až 1,5-násobku dĺžky vášho prostredníka (odporúčame napríklad Detské mlieko na opaľovanie), prípadne použite 5 až 6 stlačení Detského spreja na opaľovanie.
  • 6- až 10-ročné deti ochránite nanesením krému v množstve, kde jedna dávka zodpovedá 1,5- až 2-násobku dĺžky vášho prostredníka. To je približne 7 až 10 stlačení niektorého z NIVEA Sprejov na opaľovanie (pre deti odporúčame napríklad Detský farebný sprej na opaľovanie).
  • Staršie deti a dospelí by sa mali natrieť takým množstvom opaľovacieho krému, kde dávka zodpovedá dĺžke od zápästia až ku špičke prostredníka, čo je približne 15 stlačení niektorého zo sprejov.
Jednu dávku použite na celé predlaktia, ruky a rozotrite ju až ku krku a na tvár. Dvojitá dávka potom patrí na brucho, chrbát a obe nohy. U detí do piatich rokov potom platí, že množstvo krému na tvár a krk by malo byť dvojnásobné. Nezabudnite, že vrstvy krému je nevyhnutné pravidelne obnovovať.

Dokonale nanesené

Opaľovací krém by ste mali na pokožku nanášať každé dve hodiny. Potom tiež vždy po kúpaní. A pozor, krém z pokožky mizne s potením! Pamätajte i na to, že opätovné nanesenie krému neznamená ďalšie predĺženie času, ktorý môžete stráviť na slniečku. A veľmi dôležité je správne a dostatočné množstvo krému – to je jediný spôsob, ako zabezpečiť maximálnu ochranu.
opalovanie
opalovanie


Všetko, čo by ste mali vedieť o opaľovacích krémoch

Čo to znamená okamžitá ochrana?

Všetky výrobky NIVEA SUN poskytujú okamžitú ochranu – teda ochranu ihneď po nanesení opaľovacieho prípravku. Čo to znamená? Nemusíte na nič čakať a ihneď po aplikácii môžete vyraziť na pláž užívať si slnko. V každom prípade nezabudnite krém naniesť predtým, než vyrazíte von. Už počas cesty totiž bude vaša pokožka vystavená veľkému množstvu UV žiarenia.

Je možné predĺžiť ochranu pred slnkom neustálym „doplňovaním“ opaľovacieho krému?

Opätovným nanesením opaľovacieho krému nepredĺžite jeho ochranný účinok. Maximálnu dĺžku pobytu na slniečku určuje hodnota ochranného faktora (OF). A každé ďalšie použitie krému (po osušení, plávaní atď.) obnoví požadovanú úroveň ochrany, ale nepredĺži ju.

Aká je trvanlivosť výrobkov na opaľovanie?

Máte doma v skrini zásobu opaľovacích prípravkov z vlaňajška? Potom vedzte, že neotvorené produkty mávajú trvanlivosť približne 30 mesiacov. U otvorených výrobkov je doba použiteľnosti kratšia a nájdete ju na zadnej strane. Hľadajte symbol otvorenej nádoby s číslom. Práve toto číslo potom udáva, ako rýchlo by ste mali výrobok po otvorení spotrebovať. Obvykle ide o 12 mesiacov.
Opalovací-krem