Získajte dokonalú pleť vďaka vitamínu C

Zoznámte sa, vitamín C! Účinný antioxidant, ktorý posilňuje nielen našu imunitu a srdce. Hotové zázraky dokáže aj s pleťou.

Aké účinky má vitamín C na pleť?

účinky vitamínu C
Získajte pevnejšiu a hladšiu pleť. Vďaka vitamínu C!

"Céčko" VÁM ZAISTÍ NIELEN silnejšiu imunitu, ale aj krásnu PLEŤ

Silná imunita, zdravé srdce, správna hladina cholesterolu a dokonalá pleť. Túto širokú paletu účinkov má jediná látka – vitamín C. Pritom málokto vie, že práve na pleť funguje vitamín C doslova zázračne. Poďte sa pozrieť, ako ho doplniť zvnútra i zvonku, a užívajte si krásnu pleť po celý rok!

Čistý vitamín C je vysoko účinný antioxidant, ktorý zlepšuje štruktúru i vzhľad pleti. A dokáže toho omnoho viac! Zázrak, ktorý nájdeme nielen v citrusoch, zaistí i odolnejšiu, pevnejšiu a hladšiu pleť. Uľahčuje aj hojenie a pomáha zbaviť sa pigmentových škvŕn. A to je na jeden vitamín pekný rad účinkov, nie?


Nedostatok vitamínu C = unavená a mdlá pleť

vydatný spánok

Pleť ako po výdatnom spánku

Vychutnajte si účinky vitamínu C i bez čakania. Ak túžite po žiarivej pleti, siahnite pred spaním po kréme s obsahom tejto látky. Nám sa osvedčil napríklad Energizujúci denný krém proti vráskam Q10. Okrem pleti vlastného koenzýmu Q10 obsahuje práve čistý vitamín C.

Kombinácia týchto dvoch látok zvyšuje schopnosť pleti vstrebať kyslík, ktorý pomáha jej obnove. Krém si zamilujete najmä po prvej náročnejšej noci. Jeho zloženie totiž pleti poskytne to isté, čo výdatný spánok. Vďaka tomu bude vaša pleť každé ráno viditeľne pevnejšia a hladšia.

Vídate ráno v zrkadle sivastú tvár bez energie? Potom určite potrebujete doplniť „céčko“. Práve málokrvnosť, ktorá sa prejavuje nezdravo vyzerajúcou pleťou, je následkom nedostatku tejto látky. Ale nebojte sa, nie je nutné hľadať najbližšiu lekáreň a kupovať zásoby tabletiek. Vitamín C môžete nájsť v mnohých potravinách.

Doplňte vitamín C prirodzene!

To, že sa strava ukazuje na našom vzhľade, nie je žiadna novinka. Keď náš jedálny lístok tvoria najmä fastfoody a jeme nepravidelne, podpíše sa to nielen na celkovej kondícii a váhe, ale tiež na pleti a vlasoch. Zaraďte vitamín C aj do svojej stravy a ošetrujte svoje telo nielen zvonku. 
brokolice

Brokolica

Tá má veľké množstvo nielen vitamínu C, ale aj horčíka. Pridajte surovú brokolicu do šalátu, alebo z nej pripravte polievku a sfúknite dve muchy jednou ranou. 
kivi

Kivi

Máte toto malé exotické ovocie radi? Dobre robíte, v kivi sa ukrýva poriadna porcia céčka, tak ho nezabudnite na svoj jedálny lístok z času na čas zaradiť.
Paprika

Červená paprika

Pripravte si čerstvý zeleninový šalát a nezabudnite doň pridať červenú papriku. Jedna polovica papriky obsahuje 142 mg céčka.
Šípkovy čaj

Šípky

Práve tento jesenný zázrak obsahuje najviac vitamínu C, v 100 g dužiny sa nachádza až 500 mg vitamínu C. Vyrazte si na prechádzku, natrhajte a usušte šípky a v zime si z nich pripravujte čaj. 

Koľko céčka je tak akurát?

Vitamín C je síce super „parťákom“ pre naše telo, ale čoho je veľa, toho je príliš. Odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka sa pohybuje okolo 60 miligramov. To sa rovná približne 3 kusom ovocia či zeleniny. 

Spomaľte starnutie. Ešte dnes!

„Céčko“ má v kombinácii s koenzýmom Q10 tiež zázračné účinky na prvé vrásky. Viete, ako vitamín C pomáha predchádzať vzniku vrások? Umožňuje pokožke dodávať viac živín a kyslíka do všetkých jej vrstiev. To spomaľuje starnutie a zaistí pleti hladší, jemnejší a odpočinutejší vzhľad. V akom výrobku nájdete také zloženie? Napríklad vo výrobkoch nového energizujúceho radu NIVEA Q10 Energy!

Začnite pracovať na doplnení vitamínu C zvnútra i zvonka ešte dnes. Rozdiel spoznáte veľmi skoro!

pleť