Zaujíma vás starostlivosť o pleť?

Tu si prečítajte odpovede na často kladené otázky.

1. PREČO JE PRE PLEŤ TVÁRE TAKÁ DÔLEŽITÁ HYDRATÁCIA?  

Voda hrá pri zdravo vyzerajúcej pleti významnú úlohu. Rohová vrstva obsahuje zhruba 10 až 30 % vody, hlbšie vrstvy ešte viac. Pleť s optimálnou rovnováhou hydratácie je pružná a hladká a má neporušenú ochrannú bariéru. Nedostatočná hydratácia môže viesť k zdrsneniu a unavenému vzhľadu pleti. Suchá pleť môže tiež strácať pružnosť a môžu sa objavovať drobné mikropraskliny, ktoré môžu spôsobovať narušenie ochrannej bariéry. Preto je hydratácia pre zdravo vyzerajúcu pleť veľmi dôležitá. Výrobky NIVEA Starostlivosti o pleť pomáhajú vašu pleť hydratovať a vyživovať. 

2. AKÁ JE ÚČINNÁ STAROSTLIVOSŤ O SUCHÚ PLEŤ TVÁRE?  

Najlepší spôsob, ako ošetrovať suchú pleť, je správna rovnováha šetrnej čistiacej a hydratačnej a vyživujúcej starostlivosti. Výrobky NIVEA pre suchú pleť boli vyvinuté špeciálne tak, aby zodpovedali týmto potrebám. Odporúčanie pre jednotlivé typy pleti nájdete na obale výrobku. Čistiace výrobky NIVEA pre suchú pleť jemne a dôkladne odstraňujú mejkap a nečistoty. Zároveň sú veľmi šetrné a zachovávajú prirodzenú rovnováhu hydratácie pleti. Ošetrujúce výrobky NIVEA poskytujú pleti intenzívnu hydratáciu a výživu. Posilňujú vlastnú ochrannú bariéru pleti a pomáhajú predchádzať strate vody. Navyše pleť vyživujú a zanechávajú ju hladkú a zdravo vyzerajúcu. NIVEA ponúka výrobky určené špeciálne pre suchú pleť, napríklad NIVEA Výživný denný krém, NIVEA Jemné čistiace pleťové mlieko alebo NIVEA Jemná čistiaca pleťová voda.

3. AKÉ FAKTORY MÔŽU SPÔSOBOVAŤ SUCHÚ PLEŤ TVÁRE? 


Rohová vrstva pleti (Stratum Corneum) je pokrytá hydrolipidovým filmom. Spoločne  tvoria ochrannú bariéru, ktorá zodpovedá za ochranu pred bakteriálnymi infekciami a tiež zachováva hydratačnú rovnováhu pleti. Poškodenia tejto bariéry môžu spôsobiť dehydratáciu pleti. Vysušovanie pleti môžu spôsobovať vonkajšie i vnútorné faktory. Medzi vonkajšie faktory patria klimatické vplyvy, ako sú vietor, centrálne vykurovanie, nízka vlhkosť vzduchu, striedanie vysokých a nízkych teplôt alebo UV žiarenie. Ďalej môžu hrať významnú úlohu aj vaše osobné zvyky, napr. nadmerné používanie agresívnych čistiacich výrobkov, rovnako ako niektoré lieky, stres, nedostatočný príjem tekutín a niektoré stravovacie návyky. K vysušovaniu pleti môžu viesť aj vnútorné faktory, napr. hormonálne zmeny, choroby alebo starnutie pleti.

4. PREČO BY SOM MALA NA ČISTENIE PLETI TVÁRE POUŽÍVAŤ ŠPECIÁLNE VÝROBKY? Čistenie je prvým krokom pri zachovaní prirodzenej krásy a zdravého vzhľadu pleti a je to tiež tá najjednoduchšia prevencia starnutia pleti. Čistiace pleťové výrobky NIVEA jemne, ale dôkladne zbavujú pleť mejkapu, mazu a nečistôt bez toho, aby ju vysušovali alebo narušovali jej ochrannú vrstvu. Pleť je potom optimálne pripravená na ďalšie ošetrujúce výrobky. 

5. AKÉ JE RIEŠENIE PRE ROZŠÍRENÉ PÓRY?  


Prvým krokom by malo byť každodenné čistenie pomocou výrobkov, ktoré sa z pleti oplachujú. Tie z pleti efektívne odstránia prebytočný kožný maz. Ďalej použitie pleťovej čistiacej vody vhodné pre váš typ pleti. Ak vaša pleť vyžaduje špeciálnu starostlivosť, môžete 1 - 2 x týždenne použiť  hĺbkovo čistiacu pleťovú masku alebo jemný peeling. Z radu NIVEA Starostlivosti o pleť odporúčame ľahké hydratačné výrobky, ktoré pleť nezaťažia.

6. AKO ČASTO BY SOM MALA POUŽÍVAŤ PLEŤOVÉ PEELINGOVÉ VÝROBKY?
 

Pre normálnu a zmiešanú pleť alebo pleť so sklonmi k nedokonalostiam odporúčame používať peeling 1 - 2 x týždenne pre zvýšenie účinkov čistiacich pleťových výrobkov. NIVEA peelingové výrobky jemne, ale dôkladne odstránia maz a nečistoty a  vrchnú vrstvu pleti zbavia jemným mechanickým pôsobením odumretých kožných buniek.  NIVEA ponúka špeciálne peelingové výrobky, ako je  NIVEA Hĺbkovo čistiaci krém 3 v 1.   

Ľudia s citlivou pleťou by nemali peeling používať príliš často a mali by sa uistiť, že je  výrobok vhodný pre ich pleť. 

7. AKÝ ÚČINOK MÁ POUŽÍVANIE PLEŤOVEJ VODY PO VYČISTENÍ PLETI? 

Čistiace výrobky jemne, ale dôkladne zbavujú pleť mejkapu, mazu a nečistôt.  Pleťová voda pomáha vašu pleť ďalej dočistiť. Odstraňuje zvyšky výrobkov, vašu pleť osvieži a hydratuje. NIVEA Jemná pleťová voda pre suchú až citlivú pleť má upokojujúce účinky, NIVEA Osviežujúca pleťová voda pre normálnu až zmiešanú pleť udržuje hydratáciu pleti v rovnováhe.

8. AKÉ VÝHODY POSKYTUJÚ ŠPECIÁLNE OČNÉ KRÉMY PLETI OKOLO OČÍ? 

Pleť okolo vašich očí je veľmi odlišná v porovnaní s pleťou na ostatných častiach tváre. Pleť okolo očí a pod nimi je veľmi tenká a má tenšie podkožné tukové tkanivo. Je veľmi citlivá a reaguje na zmeny v tele, najmä na zmeny súvisiace so zadržovaním či distribúciou vody v pleti. Vzhľadom na túto citlivosť sa dôsledky týchto zmien môžu viditeľne prejaviť najprv v oblasti okolo očí v podobe napr. tmavých kruhov či jemných liniek. Očné krémy, napr. NIVEA Očný krém proti vráskam Q10, sú veľmi šetrné a bez parfumácie. Pomáhajú redukovať vrásky a minimalizovať tmavé kruhy pod očami pre hladšiu a žiarivo vyzerajúcu pleť.

9. PREČO BY SOM MALA VEČER POUŽÍVAŤ ŠPECIÁLNY NOČNÝ KRÉM?  


Večer a počas noci, keď je pleť uvoľnená, sa zrýchľuje regeneračný proces bunkového delenia. Z tohto dôvodu je najdôležitejšou funkciou nočného krému okrem hydratácie a starostlivosti aj podpora regeneračného procesu. Preto by sme mali využiť túto príležitosť a poskytnúť pleti krémy vyvinuté špeciálne na tento účel. Okrem väčšieho regeneračného účinku sa výrobky nočnej starostlivosti líšia od denných krémov aj svojím zložením, lebo neobsahujú ochranu proti UV žiareniu, ktorá nie je počas noci nutná.

10. ČO JE PRÍČINOU PREDČASNÉHO STARNUTIA PLETI?  


Existujú rôzne dôvody, ktoré ovplyvňujú predčasné starnutie. Najdôležitejším faktorom je slnečné UV žiarenie a prostredie, v ktorom žijeme, ale rolu hrajú aj vnútorné vplyvy, ako nezdravý životný štýl alebo psychický stres, ktoré môžu mať vplyv na predčasné starnutie. Tieto faktory vyvolávajú v pleti zvýšenú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú hlavnou príčinou predčasného starnutia pleti. NIVEA ponúka špeciálne výrobky starostlivosti o pleť s ochranným faktorom, napríklad NIVEA Denný krém proti vráskam Q10 s OF 15 alebo OF 30.

11. MAL BY DENNÝ KRÉM POSKYTOVAŤ SLNEČNÚ OCHRANU?

Hlavným faktorom predčasného starnutia vašej pleti je UV žiarenie v slnečnom svetle. Preto výrobky NIVEA Starostlivosti o pleť s UV filtrami môžu pomôcť znížiť vplyv UV žiarenia na pleť vašej tváre. Hlavným účinkom hydratačného krému je zvýšiť obsah hydratácie v pleti, vďaka ktorému bude pleť vyzerať viac svieža a uvoľnená. Hydratačný krém, ktorý obsahuje UV filtre, navyše chráni vašu pleť pred UVA/UVB žiarením. Úroveň ochrany sa pri rôznych výrobkoch starostlivosti o pleť líši, preto si vždy prečítajte na obale výrobku, aký OF vami zvolený výrobok obsahuje. Výrobky Starostlivosti o pleť NIVEA s OF, napríklad NIVEA Hydratačný denný krém chráni vašu pleť pred denným slnečným svetlom. V prípade, že potrebujete špeciálne výrobky slnečnej ochrany, napr. keď sa chystáte opaľovať či plávať na intenzívnom slnečnom svetle, vyberte si z našich špeciálne vyvinutých výrobkov NIVEA Starostlivosti na opaľovanie.

12. JE NUTNÉ POUŽÍVAŤ RÔZNU STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ V LETE A V ZIME?  

Stav pleti tváre sa môže v závislosti od zmien ročných období líšiť. V zime je pleť obvykle suchšia než v lete. Ak ste našli rad Starostlivosti o pleť, ktorý optimálne ošetruje vašu pleť, netreba ju meniť. V každom prípade, ak máte pocit, že vaša pleť počas zimy nedostáva dostatočnú starostlivosť alebo jej chýba hydratácia, odporúčame používať intenzívnejšie a viac hydratačné výrobky, ako je napríklad NIVEA Výživný denný krém.

13. ČO ZNAMENÁ "NEKOMEDOGÉNNY"?  

Výrobky sa označujú ako "nekomedogénne", ak neupchávajú póry a nespôsobujú tvorbu komedónov. V tvorbe čiernych bodiek môže hrať úlohu rad faktorov.  Potenciálnou príčinou môže byť prebytok kožného mazu, ktorý vedie k upchávaniu mazových žliaz a stimuluje tvorbu čiernych bodiek v pleti. Nekomedogénne čistiace a ošetrujúce pleťové výrobky sú určené špeciálne pre problematickú pleť so sklonmi k nedokonalostiam (predovšetkým mastnú a zmiešanú pleť).

Máte ešte ďalšie otázky?

Použite, prosím, náš kontaktný formulár.
faq