Keď je pleť unavená… doprajte sebe i jej dávku energie.

Máme pre vás tipy, ako vašej pleti dobiť baterky! Cítite sa unavená a ako bez života? Potom viete, že sa vaša únava podpíše i na vzhľade vašej pleti. Ak je povädnutá, sivastá a suchá, je najvyšší čas dopriať sebe i svojej pleti poriadnu dávku energie.

Ak vám chýba energia, chýba aj vašej pleti

To, že „odmenou“ za prebdenú noc bude popolavá pleť a poriadne kruhy pod očami, je logické. Nevyspanie ale nemusí byť jediným dôvodom, prečo je vaša pleť unavená.
Neustály stres, časový tlak, kvôli ktorému zanedbáme výdatné raňajky i obed, neschopnosť vypnúť a dopriať si napr. večerný relax vo vani… Spoznávate sa? Za nedostatok energie, ktorý sa podpisuje i na vzhľade pleti, si do značnej miery môžeme sami. 
Avšak dobrou správou je, že tak, ako existujú činnosti, ktoré z vás a vašej pleti posledné zvyšky energie vytiahnu, existujú i energetické dobíjače.

 

3 príčiny unavenej pleti

1. Nedostatok tekutín

Dehydratácia má za následok nielen malátnosť, ospalosť a bolesti hlavy, ale veľmi často môže i za zlú kondíciu vašej pleti. Tá by mala byť hydratovaná nielen zvonku, prostredníctvom kvalitných hydratačných krémov (odporúčame napríklad NIVEA Výživný denný krém), ale i zvnútra. 

 

3 príčiny unavenej pleti

2. Nekvalitný spánok

Spíte odporúčaných 8 hodín, ale napriek tomu sa ráno prebudíte rozlámaná? Dôvodom nemusí byť kvantita, ale kvalita spánku. Odstráňte zo spálne zdroje elektromagnetického žiarenia, ktoré môžu váš spánok rušiť. Nepodceňte ani zatemnenie – pouličná lampa je poriadnym žrútom vašej energie.

3 príčiny unavenej pleti

3. Nedostatok vitamínov

Ak je vaša pleť popolavá i napriek tomu, že ju hydratujete a nepreháňate to s ponocovaním, možno vám chýba železo a vitamín D. Skúste do jedálničku zaradiť viac orechov, semienok, listovej zeleniny alebo sušených marhúľ. „Déčko“ doplníte konzumáciou morských rýb, tvrdých syrov alebo maku.


Prebuďte pleť k životu!

Doprajte svojej pleti starostlivosť, vďaka ktorej bude plná energie a bude žiariť. Často stačí pár minút denne a prvým jemným vráskam, kruhom pod očami a sivastému odtieňu môžete dať vale.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte…

Dostatočne hydratovaná pleť je prekrvená, vyživená, krásna… Vo vašej kúpeľni by preto nemal chýbať minimálne kvalitný hydratačný krém. Jeho účinok sa dá zosilniť jednak už zmieneným peelingom, ale napr. i masážou tváre predtým, než ho nanesiete. Pozor aj na prípravky, ktoré obsahujú alkohol. Ten pleť vysušuje.

Bez ohľadu na to, či je leto alebo zima, mali by ste vypiť aspoň 2 až 3 litre tekutín každý deň. Ideálna je kombinácia neperlivej vody, bylinkových čajov a riedených džúsov. 

 

Doprajte pleti vitamíny

Výťažky z morských rias, koenzým Q10, vitamín C… to sú niektoré z látok, ktoré pleti navracajú prirodzenú sviežosť, rozjasňujú ju a pomáhajú s regeneráciou, ktorá je pre pleť s pribúdajúcim vekom náročnejšia a náročnejšia. Obzvlášť účinná je kombinácia koenzýmu Q10 a vitamínu C, dvoch silných antioxidantov, ktoré pleť chránia, zvyšujú schopnosť pleti prijať kyslík a tým zároveň podporujú prirodzený proces jej regenerácie (vyskúšajte NIVEA Energizujúci denný krém proti vráskam Q10).
 

Podporte nočnú regeneráciu

Zatiaľ čo vy spíte, vaša pleť regeneruje a dobíja baterky. A nech sa s trochou nadhľadu hovorí, že najlepším nočným krémom je kvalitný spánok, nie je od veci pleti dopriať i starostlivosť kvalitnej kozmetiky.
Nezabudnite pleť dôkladne očistiť, potom naneste nočný krém. Slovko „nočný“ zdôrazňujeme: Nočné krémy totiž majú odlišné zloženie než krémy denné. Sú hutnejšie, neobsahujú UV filtre, starajú sa o regeneráciu pleti. Pre maximálny efekt siahnite po nočných krémoch s pleti vlastným koenzýmom Q10, vitamínom C, prípadne ich kombináciou (odporúčame Spevňujúci nočný krém proti vráskam Q10 POWER).

 

Ranný rituál pre rozjasnenú pleť

Tak ako si ráno dopriavate sprchu, ktorá vám do žíl vleje energiu na celý deň, mali by ste i pleti dopriať dôkladnú očistu. I napriek tomu, že ste ju večer dôkladne vyčistili. Cez noc totiž póry upchali nečistoty z posteľnej bielizne i vyplavené škodliviny, a ak teda pleť ráno nevyčistíme, zostanú upchané a pleť bude sivastá.
Na rannú očistu odborníci odporúčajú použiť micelárnu vodu, ktorá pleť nielen vyčistí, ale i hydratuje. Takže bude rozžiarená, plná života a pripravená na ďalší náročný deň. 

 

 

 

Pozor na to, že zloženie denných a nočných krémov sa líši. Na noc používajte výhradne nočný.

Peeling vašu pleť rozžiari

Jemné čistenie pomocou abrazívnych čiastočiek odstráni odumreté kožné bunky, a vďaka tomu unavenú a sivú pleť okamžite rozžiari. A pretože je pleť po aplikácii peelingu perfektne prekrvená, môžete na ňu následne naniesť hydratačnú masku alebo krém, živiny z nej sa ľahšie vstrebajú. 

Pri peelingu ale myslite na to, že menej je viac: Normálnej a mastnej pleti doprajte peeling maximálne jedenkrát do týždňa, u suchej pleti postačí peeling dokonca len jedenkrát do mesiaca. Okrem klasických peelingov sú na trhu i praktické peelingové čistiace obrúsky, ktoré šetria váš čas. Odporúčame NIVEA Rozjasňujúci ryžový peeling pre suchú až citlivú pleť.