Zastavte čas: Tipy, ako vyzerať lepšie než na svoj vek

Spoľahlivý expert na vrásky? Váš denný a nočný krém. Vieme, čo vás trápi, a tak je naším cieľom objaviť pre vás tú správnu starostlivosť, ktorá zaistí, aby vaša pokožka bola krásna a hladká v každom veku. Nájdite pre seba ten najlepší krém, ktorý starnutie zázračne spomalí.

Veda v službách boja proti vráskam

Ako starneme, mení sa i naša pleť. Nevieme síce vrátiť čas späť a starnutie pleti zastaviť úplne. Objavili sme ale látky, ktoré dokážu pomôcť s prevenciou. Prečo sú práve krémy dobrou voľbou? Poďme sa pozrieť s nami!

Inovácie sú tým, na čom nám záleží

Do projektu, ktorý má za cieľ rozpoznať procesy odohrávajúce sa vo vnútri pokožky, sme zapojili celkom 450 ľudí. Tí sa každý deň usilujú o to, aby v našom výskumnom centre našli a následne vylepšili látky, ktoré sú naozaj účinné.

Storočia vedomostí, ktoré sa odrážajú v kvalite starostlivosti o pleť…

„Milujte svoju pokožku" – práve táto jednoduchá veta je mottom vedcov a výskumníkov z Hamburgu, ktorí svoju prácu zasvätili vývoju produktov ošetrujúcich pokožku a telo. Objavte i vy vďaka nim starostlivosť, ktorá pomôže.

Od myšlienky k produktu

Každý „recept" na unikátny produkt prejde zložitým procesom testovania. Môže trvať i viac než 5 rokov, než sa z myšlienky stane skutočná starostlivosť, ktorú si z regálov obchodov odnesiete až do svojej kúpeľne.

Ktorý krém proti starnutiu je najúčinnejší?

Ak chcete produkt, ktorý prináša skutočné výsledky, mali by ste sledovať jeho zloženie. Obsahuje krém koenzým Q10? Potom je správnou voľbou. Práve pokles tejto látky v organizme so sebou prináša prvé príznaky starnutia. Krémom ho opäť pleti dodáme a tým ju účinne vyživíme.

Ktorý krém proti starnutiu je najúčinnejší?

Chcete, aby bola vaša pleť stále taká pevná a odolná? Je potrebné myslieť aj na kreatín, ktorý na jednotlivé bunky pôsobí doslova ako batéria plná energie.

Ktorý krém proti starnutiu je najúčinnejší?

Kyselina hyalurónová je v boji proti starnutiu nemenej dôležitá. Zaistí, aby schopnosť pleti udržať v sebe toľko potrebnú hydratáciu s pribúdajúcim vekom neklesala. Vďaka špeciálnym krémom ju môžeme dostať hlboko do pokožky, kde funguje najlepšie. Stačí zvoliť ten správny krém.

Pretože bez vás by to nešlo

I keď sa to zdá skoro neuveriteľné, naša pokožka začína starnúť už okolo 25. roku života. Presný vek samozrejme ovplyvňuje genetická výbava, okolité vplyvy alebo náš životný štýl. Starnutie síce nemôžeme úplne zvrátiť, môžeme ho ale výrazne spomaliť. Napríklad použitím látok, ktoré stimulujú aktivitu jednotlivých buniek. 
Je to jednoduchšie, než si myslíte. Stačí jesť zdravo, nepodceňovať kvalitný spánok, piť dostatok vody a začať včas používať účinné hydratačné krémy a krémy s označením „anti-age". Výskum, do ktorého NIVEA investuje, vám vo vašom snažení veľmi pomôže. Všetky znalosti, ktoré máme, sme nenabrali za pár týždňov. Práve naopak - náš výskum trvá už viac ako 100 rokov. A za tú dobu sme objavili už veľa látok, ktoré dokážu udržať sviežosť a krásny vzhľad vašej pleti. Ten najdôležitejší krok ale musíte urobiť vy. Ktorý to je? Nečakať na prvé príznaky starnutia, ako sú vrásky a suchá koža. Vyberte si svoj denný, nočný a očný krém a aj masku na pleť a uistite sa, že každý z týchto pomocníkov obsahuje látky proti starnutiu.

Krémy proti vráskam - viac ako storočie hľadaní tej najlepšej starostlivosti

S pribúdajúcim vekom ubúdajú všetky pleti vlastné látky. Preto je dôležité začať používať krémy, ktoré tieto látky obsahujú, už okolo 30 rokoch. Na čo by ste nemali zabudnúť?


Čo by ste rozhodne mali vedieť o starnutí pleti

Starnutie je prirodzený proces. Nemôžeme ho úplne zastaviť, ale môžeme urobiť všetko pre to, aby sme stimulovali bunkovú aktivitu, a tak tento proces spomalili.

Čo sa deje v jednotlivých vrstvách pokožky?

Epidermis – Vonkajšia vrstva pokožky 
Vonkajšia vrstva pokožky funguje ako bariéra, ktorá nás chráni. Táto ochranná stena nás chráni proti vonkajším vplyvom a udržuje potrebnú hydratáciu vo vnútri ostatných vrstiev pokožky. V hlbších vrstvách nazývaných epidermis dochádza k neustálej tvorbe nových buniek, ktoré sa postupne dostávajú na povrch. Naplno si ich všimneme až v momente, keď odumrú a odlúpnu sa. Takto sa epidermis obnoví približne raz za štyri týždne.

Dermis alebo škára – Spojenie medzi epidermis a podkožným tkanivom
Spletitá sieť kolagénu a elastických vlákien zaisťuje pokožke jej pevnosť a elasticitu. Obsah kolagénu sa ale s pribúdajúcim vekom znižuje. Koža stráca nielen zmieňovanú elasticitu, ale navyše aj svoj zdravý odtieň. 

Podkožné tkanivo – Najhlbšia vrstva kože 
Podkožné tkanivo sa skladá najmä zo spojivového a tukového tkaniva. Buniek, ktoré fungujú ako úschovňa tuku, s vekom tiež ubúda. Výsledkom je povisnutá a povädnutá koža, na ktorej sa rýchlejšie objavia prvé vrásky.

Čo pokožka potrebuje? Energiu a ochranu

Pokožke vlastný koenzým Q10 je tou najdôležitejšou látkou v ochrane kože proti stresu a vonkajším vplyvom. Čo ale robiť, keď ho s každým ďalším rokom ubúda? Odpoveďou sú krémy, ktoré bez námahy doplnia jeho hladinu.

Ako spoznám, že moja pleť starne?

  • 20 a viac rokov: pleť začína byť suchšia než predtým, môžeme spozorovať prvé vrásky
  • 30 a viac rokov: ako ubúda tukových buniek, môžeme v zrkadle objaviť prvé vrásky na čele
  • 40 a viac rokov: pleť je čoraz suchšia a tenšia, vrásky už sa vyskytujú i okolo očí
  • 50 a viac rokov: ako ubúda živín, pleť bledne a stráca svoju elasticitu
  • 60 a viac rokov: pokračuje strata pevnosti, koža je stále tenšia a začínajú sa objavovať i prvé pigmentové škvrny

Starneme tak rýchlo, ako rýchlo starnú naše bunky

Každá z našich buniek obsahuje informácie, ktoré nás robia tým, kým sme. Keď starneme, starnú s nami i naše bunky. Tých máme v tele okolo 10 miliárd! Ich aktivita postupne klesá a rovnako tak klesá i ich schopnosť obnovy a regenerácie. Či chceme alebo nie, tento proces sa prejaví i na povrchu pleti. Spoznáme to tak, že už nie je taká pevná a elastická. Čo tým máme na mysli? Áno – sú to prvé vrásky. A to je tá chvíľa, keď si väčšinou všimneme to, že naša koža starne. Najnovší bunkový výskum v každom prípade dokázal, že bunkovú aktivitu môžeme stimulovať, a kožu tak viditeľne spevniť a rozžiariť. Vedecké štúdie jasne preukazujú, že mladé a vitálne bunky sa pravidelne regenerujú a ich metabolizmus pracuje na plné obrátky. A práve bunková aktivita je tou najdôležitejšou podmienkou na dosiahnutie mladšieho vzhľadu.