Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Kľúč k dokonalej masáži

Kľúč k dokonalej masáži máte vo svojich rukách: pridajte kvapku oleja

Tipy pre relaxačnú masáž.

Masážne terapie sú známe pre svoju schopnosť upokojiť myseľ a uzdraviť telo. Prečítajte si viac o moci masáže, naučte sa pár technik a spoznajte výhody masážneho oleja na vlastnej koži.

Rady, vďaka ktorým si užijete prvotriednu relaxačnú masáž

Masáže majú na naše telo blahodarné účinky a podporujú naše fyzické i psychické zdravie. Počas chvíľky vás uvoľnia a navodia stav dokonalej duševnej pohody.

Jednoduché masážne tipy, vďaka ktorým vás masáž uvoľní

  • Vytvorte príjemné prostredie. Stlmte svetlá a pusťte relaxačnú hudbu.
  • Uistite sa, že je v miestnosti vhodná teplota, t.j. 22 až 24 °C.
  • Pri masáži ležte na pevnom povrchu.
  • Pripravte uteráky. Zakryjete nimi namasírované partie, aby zostali dlhšie teplé.
  • Masírujte rovnomernými pohybmi. Zabránite tak štípaniu.

Aké sú najväčšie zdravotné prínosy masáží?

Masáže patria medzi najpríjemnejšie činnosti vôbec. Nie sú len relaxáciou, ktorá odvádza našu myseľ od každodenných starostí, ale majú blahodarný vplyv i na naše telo. Uvoľňujú stuhnuté svaly, znižujú tepovú frekvenciu, odbúravajú stres, redukujú množstvo inzulínu a znižujú hladinu kortizolu. A čo je možno ešte dôležitejšie – tieto pozitívne účinky pretrvávajú i po skončení masáže. Upokojujúce dotyky sú tak kľúčom k zdravšiemu životnému štýlu.

Silu masáží môžeme pozorovať i na svojom vlastnom organizme. Urobia s naším telom totiž hotové zázraky. Znižujú napríklad krvný tlak a dokážu zlepšiť i celkové držanie tela. Tlak masážnych pohybov podporuje správny krvný obeh, uvoľňuje svaly a odbúrava ich bolesť, vďaka tomu sa lepšie cítime i pohybujeme.

Jednou z najväčších predností masáží je ich vplyv na imunitný systém. Zvyšujú našu obranyschopnosť tým, že podporujú tvorbu látok bojujúcich s infekciou. S posilneným imunitným systémom je náš organizmus oveľa odolnejší a menej náchylný na choroby. Mimochodom, vedeli ste, že špeciálna perineálna masáž je užitočná príprava na pôrod?

Masážny olej: spevní pokožku a krásne ju prevonia

Telový olej je nevyhnutnou súčasťou každej masáže. Zanechá pokožku pevnú, hodvábne jemnú a nádherne prevoňanú.

Zažite dokonalé prepojenie

Zažite dokonalé prepojenie

Masáže dokážu utužiť vzťahy s našimi blízkymi. Majú totiž pozitívny vplyv ako na človeka masírovaného, tak i na maséra samotného. Vytvárajú medzi nimi akési harmonické puto. Masáže majú pozitívne účinky na súznenie romantických dvojíc a pomáhajú rozvinúť puto medzi rodičmi a ich deťmi.

Objavte ideálny masážny olej, ktorý bude rozmaznávať vašu pokožku

Každá masáž je príjemnejšia, keď sa pri nej použije kvalitný olej na telo. Vďaka nemu budú pohyby plynulejšie a vaša pokožka vláčnejšia. S olejom zamedzíte nepríjemnému drhnutiu i ťahaniu a vaša koža bude na konci relaxácie krásne hebká a prevoňaná.

Vyskúšajte pri masáži napríklad NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 Plus. Zanechá vašu pokožku hladkú a spevní ju už za dva týždne. Unikátna ošetrujúca formula bude vaše telo rozmaznávať počas masáže i po nej. Zbaví vaše telo drobných nedokonalostí, ako sú napríklad strie, a zjednotí tón pokožky.

Došiel vám olej? Použite telové mlieko

Došiel vám olej? Použite telové mlieko

Doprajte si relaxačný kúpeľ. Teplý kúpeľ vás krásne prehreje a upokojí vašu myseľ. Zapáľte okolo sviečky a zabudnite na celý svet. NIVEA Ošetrujúci olej do kúpeľa Beauty uvoľní svaly a zjemní každý centimeter kože. Po kúpeli môžete pokožku ešte natrieť telovým mliekom a jemne premasírovať.