Ako sa zbaviť drsnej pokožky na lakťoch

Tipy pre krásne a hladké lakte. Koža na lakťoch je zvyčajne tým najsuchším miestom na celom tele. Zistite, prečo je to tak aj ako sa proti tomuto javu dá bojovať.

Prečo je pokožka na lakťoch taká drsná a nevzhľadná?

Zistite, čo stojí za vysušenou kožou na lakťoch. Len tak proti nej môžete začať bojovať.

V čom je tento kúsok tela taký iný?

Drsnú kožu na lakťoch považujeme za normálnu, aj keď neradi. Vôbec to tak ale nemusí byť.

Za vysušovaním a následnou drsnou štruktúrou tejto oblasti môže hneď niekoľko vecí. Lakte a kožu na nich vystavujeme ohromnej záťaži – koľkokrát týždenne sa o ne v sede alebo v ľahu opriete?

Ďalším dôvodom je samozrejme to, že ide o kožu na kĺbe. Denne ruku nespočetne natiahneme aj ohneme a koža sa tým veľmi opotrebováva. Riešením je jedine správna starostlivosť. 

Čo keď pokožka na lakťoch zošedivie alebo sčernie?

Tmavšia pokožka v oblasti lakťov je úplne bežná. Hromadia sa tu totiž mŕtve kožné bunky, kvôli ktorým je koža tmavšia, často hrboľatá a šupinatá. Suchú, odumretú kožu sa nebojte odstrániť. Pomôcť môže pravidelný peeling.
Peeling vie doslova zázraky – prečítajte si o ňom viac.

nevhodne oblecenie

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Nevhodné oblečenie

Zatiaľ čo niektoré látky a materiály sú pre našu kožu požehnaním, iné nás môžu poriadne potrápiť a pokožku, s ktorou prichádzajú do kontaktu, vysušovať a inak dráždiť.

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Teplo, predovšetkým to nadmerné

Riziko vzniku drsnej pokožky na lakťoch sa zvyšuje hlavne vo veľmi vykúrených až prekúrených miestnostiach, kde panuje suchý vzduch. Ten pokožku nadmerne vysušuje.

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Klimatizácia

Aj klimatizácia môže byť problém. Rovnako ako kúrenie v miestnosti aj výmena vzduchu týmto spôsobom často narúša prirodzenú vlhkosť ľudskej kože. Pri častejšom pobyte v klimatizovanej miestnosti najprv pocítite suchosť na lakťoch, neskôr koža zdrsnie.

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Príliš veľa pohybu

Kožu na kĺboch vystavujeme mnohým pohybom bez toho, aby sme si to uvedomovali. Bez týchto pohybov sa ale v každodennom živote nezaobídeme.
Pokožka na lakťoch v studenom vzduchu trpí asi ako pokožka na vašich rukách počas zimy.

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Nedostatočná starostlivosť

Jediné, čo funguje, je pravidelná a poctivá hydratácia pokožky vhodným krémom alebo iným prípravkom. Vyskúšajte Krémové telové mlieko Smooth Sensation, ktoré tú nepeknú záležitosť na vašich rukách zmení na zamatovo hebkú pokožku, takú jemnú na dotyk!   

Aké sú príčiny suchých lakťov?

Poškodenie UV žiarením

Suché lakte tak síce nevyzerajú, ale sú citlivé a veľmi náchylné na poškodenie UV žiarením. Dávajte si na ne preto dobrý pozor pri pobyte na slnku. Platí jednoduché pravidlo: Natierať, natierať, natierať!


Tipy, ako sa vysporiadať s tmavou pokožkou na lakťoch

Suché lakte sú možno „normálne". Vy ich ale mať nemusíte. So správnou starostlivosťou a hydratáciou môžete mať pokožku krásnu, pružnú a hladkú.

Pokožka, ktorej sa musíte zbaviť

Pokožka má úžasnú schopnosť regenerácie. Tej starej sa zbavíme a tá nová pod ňou je nádherná a hebká. Práve stará pokožka je hlavným dôvodom, prečo lakte vyzerajú tak nevzhľadne. Stačí pritom pravidelná starostlivosť a odstránenie starej pokožky s odumretými bunkami a môžu byť úplne iné!

Ako na to? Pri každej takejto skrášľovacej kúre začnite použitím Rozjasňujúceho rýžoveho peelingu. Po jeho nanesení na lakte (a napríklad aj na kolená!) pokožku chvíľu masírujte a potom ju opláchnite vodou. Túto masáž si doprajte napríklad raz týždenne, aby boli výsledky naozaj viditeľné.

Na pomoc si môžete vziať aj masážnu kefu, ale zaobchádzajte s ňou v oblasti lakťov opatrne, nech si nespôsobíte viac škody ako úžitku.

Váš najlepší pomocník? Telový olej!

Stretávate sa s veľmi suchou pokožkou? Aj v oblasti lakťov vám starostlivosť uľahčí a spríjemní dobre zvolený telový olej. Vyskúšajte Výživný telový olej Body Oil. Ku kráse a hebkosti vám pomôže obsiahnutý avokádový olej, ktorý dokáže hotové zázraky! 

Hydratácia pokožky je to najdôležitejšie

Zatiaľ čo niekto s pokožkou v oblasti lakťov ťažkosti nemá, inému stačí s ňou z času na čas zabojovať a niektorým ľuďom dáva skutočne veľmi zabrať. Zvoľte si okrem účinného peelingu tiež správny prípravok pre hydratáciu – napríklad Krémové telové mlieko Smooth Sensation, ktoré je špeciálne určené pre suchú pokožku. To zaistí hydratáciu po 24 hodín od aplikácie, ale používať ho môžete samozrejme častejšie. Napríklad aj pre dobrý pocit.

Najvhodnejší čas pre použitie telového mlieka je raz denne po sprchovaní a prípadne i po odstránení starých buniek. Práve po sprche je pokožka otvorenejšia a dokáže s telovým mliekom naložiť efektívnejšie. 


Ako často sa zbavovať starej pokožky?

Nie je nutné odstraňovať pokožku na lakťoch príliš často – ľahko by sme totiž odstránili aj pokožku s mladými a funkčnými bunkami, čo by bola škoda a pokožke by to ani neprospelo. Peeling odporúčame používať maximálne 2x týždenne.

3 dôvody, prečo pravidelne odstraňovať starú pokožku z lakťov

  • koža bude svetlá a na dotyk hebká
  • masážou podporíte krvný obeh v oblasti lakťov
  • zbavíte sa nepeknej sivej alebo dokonca čiernej kože