Zaujíma vás starostlivosť o pokožku našich najmenších?

Tu si prečítajte odpovede na často kladené otázky.

1. AKO BY SA VÝROBKY NIVEA BABY MALI  POUŽÍVAŤ?

Všetky výrobky NIVEA BABY obsahujú odporúčanie na použitie. Je možné ich používať denne a mali by ste ich nanášať jemne čistými rukami.  

2. EXISTUJÚ NEJAKÉ VÝROBKY NIVEA BABY BEZ HARMANČEKA?

Väčšina našich výrobkov NIVEA BABY neobsahuje harmanček. Iba NIVEA BABY Jemný kúpeľ pre celé telo a šampón, NIVEA BABY Krémová pena do kúpeľa a NIVEA BABY Jemný šampón obsahujú harmanček.  

3. JE NUTNÉ NIVEA BABY KRÉMOVÚ PENU DO KÚPEĽA A NIVEA BABY JEMNÝ ŠAMPÓN  Z DETSKEJ POKOŽKY OPLACHOVAŤ?

Áno, všetky šampóny i starostlivosť do kúpeľa by ste mali vždy jemne, ale dôkladne opláchnuť.

4. V AKOM VEKU JE MOŽNÉ ZAČAŤ POUŽÍVAŤ U MÔJHO BÁBÄTKA VÝROBKY NA OPAĽOVANIE?

Dermatológovia všeobecne odporúčajú u dojčiat a detí mladších než 3 roky vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu, lebo vlastný ochranný systém ich pokožky nie je úplne vyvinutý. Deti do jedného roka nesmú byť vystavované priamemu slnečnému žiareniu vôbec. Ak by ste chceli použiť výrobok na opaľovanie ako doplnkovú ochranu pre vaše dieťa, rad výrobkov NIVEA SUN pre deti ponúka tú najvyššiu ochranu. NIVEA Baby Mlieko na opaľovanie 50+ je vhodné na ochranu dojčiat pred odrážaným slnečným žiarením už od 3 mesiacov, a pretože výrobky NIVEA Baby Starostlivosti na opaľovanie neobsahujú farbivá, konzervanty a parfumy, sú obzvlášť vhodné pre citlivú detskú pokožku. Pre slnečnú ochranu pokožky detí od 1 roku sú vhodné aj výrobky NIVEA SUN pre deti, ktoré sú súčasťou radu bežnej NIVEA Slnečnej ochrany.  

5. KTORÉ VÝROBKY NIVEA BABY NEOBSAHUJÚ PARFUMY?  

Ak hľadáte výrobky NIVEA BABY bez parfumu, zvoľte NIVEA Baby Čistiace obrúsky Pure & Sensitive.

6. KTORÉ VÝROBKY NIVEA BABY NEOBSAHUJÚ ŽIADNE KONZERVANTY? 

Ak hľadáte výrobky bez konzervantov, zvoľte náš NIVEA BABY Ošetrujúci olej, NIVEA BABY Ochranný krém proti chladu a vetru, NIVEA BABY SOS krém Pure & Sensitive alebo NIVEA BABY Krémové mydlo.

7. EXISTUJE NEPARFUMOVANÝ VARIANT NIVEA BABY ČISTIACICH OBRÚSKOV?

Naše NIVEA Baby Čistiace obrúsky Pure & Sensitive sú bez parfumácie. Preto sú vhodné najmä pre potreby malých detí s veľmi citlivou pokožkou.  

8. MÔŽEM SPLACHOVAŤ NIVEA BABY MULTIFUNKČNÉ OBRÚSKY TODDIES DO ZÁCHODOVÉHO ODPADU? SÚ BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ?  

Naši spotrebitelia očakávajú, že výrobky NIVEA BABY budú šetrné nielen k pokožke, ale tiež k životnému prostrediu. Udržateľný rozvoj je teda veľmi dôležitým aspektom kvality našich výrobkov. NIVEA BABY Multifunkčné obrúsky Toddies prešli v externom zariadení testom "Ready biodegradability" podľa smernice 301 OECD. Toto hodnotenie testuje rýchle a dostatočne pokročilé rozloženie látky vo vodnom prostredí za aeróbnych podmienok (pôsobením mikroorganizmov v čističke). A pretože NIVEA BABY Multifunkčné obrúsky Toddies spĺňajú všetky požiadavky normy OECD, môžu byť klasifikované ako "biologicky rozložiteľné" a je možné ich splachovať do záchodového odpadu. Ako je uvedené v návode na použitie, nesplachujte, prosím, viac než 5 obrúskov naraz!

9. AKO ČASTO MÔŽEM MOJE BÁBÄTKO KÚPAŤ?

Neodporúčame bábätko kúpať príliš často, lebo prílišné kúpanie narušuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky vášho dieťaťa. Z hygienického hľadiska stačí bábätko kúpať raz týždenne. Ak sa ale vášmu maličkému kúpanie páči, môžete ho kúpať častejšie, nenechávajte ale bábätko vo vode príliš dlho, potom by mohlo dôjsť k prílišnému vysušovaniu pokožky vášho bábätka. Nezabudnite: Nikdy nenechávajte svoje dieťa vo vode bez dozoru!  

10. MÔŽEM POUŽIŤ BEŽNÉ TELOVÉ MLIEKO, KTORÉ POUŽÍVAM SAMA, NA POKOŽKU MÔJHO BÁBÄTKA?

Výrobky NIVEA BABY boli vyvinuté a testované špeciálne pre potreby citlivej detskej pokožky. Všetky sú dermatologicky testované a poskytujú optimálnu starostlivosť o pokožku  vášho bábätka, ktorá sa stále ešte vyvíja a nemá rovnaké vlastnosti ako dospelá pokožka. Preto odporúčame používať pre vaše bábätko výrobky NIVEA BABY miesto telového mlieka určeného pre dospelú pokožku.


Máte ešte ďalšie otázky?

Použite, prosím, náš kontaktný formulár.