Predpôrodné kurzy


NAUČTE SA BYŤ TOU NAJLEPŠOU MAMOU NA SVETE.

Predpôrodné kurzy sú skvelým spôsobom, ako vniesť trochu svetla do tajomstva, ktoré predstavuje narodenie vášho bábätka. Tak s radosťou do toho. Vo vedomostiach je sila!

Predpôrodné kurzy pomôžu zapojiť partnera

Predpôrodné kurzy si chváli veľa mamičiek. Pripravia vás totiž nielen na telesné zmeny v tehotenstve a všetkých vecí týkajúcich sa pôrodu, ale i na to, čo bude nasledovať po ňom. A čo je najdôležitejšie – ako budúca mamička vďaka nim získate práve ten dôležitý pocit istoty a tiež budete vedieť, že v tom nie ste sama!

Muži sa často cítia trochu v úzadí hlavne preto, že oni sami fyzicky tehotní nie sú. A kurzy im dávajú šancu zapojiť sa. V dnešnej dobe je úplne bežné, že predpôrodné kurzy navštevujú obaja budúci rodičia.

A často je to práve nastávajúci otec, ktorý položí najviac otázok a aktívne sa zaujíma o všetky podrobnosti. Naučí sa, ako vám môže najlepšie pomôcť počas pôrodu i po ňom. Čím viac informácií obaja získate, tým lepšie budete pripravení.  

Chcete sa na pôrod pripraviť čo najdôkladnejšie? Pozrite sa, čo je perineálna masáž a ako ju správne vykonávať.


Čo sa naučíte na predpôrodných kurzoch?

Nespornou výhodou predpôrodných kurzov je to, že novonadobudnuté znalosti môžete využiť presne podľa svojich potrieb. Pôrod každej ženy je iný. Preto sa i na kurzoch okrem dvoch najčastejších pôrodných metód (Bradleyova a Lamazova metóda) dozviete aj  o tých menej  častých. Okrem informácií o správnych dýchacích a relaxačných technikách počas pôrodu dostanú priestor i rady pre starostlivosť o bábätko – zistíte, ako správne dieťatko držať, dojčiť alebo vykúpať a prebaliť.

Predpôrodné kurzy by vás mali pripraviť na všetky možné potenciálne situácie. Preto sa na kurzoch taktiež dozviete o existencii možných komplikácií. Nebojte sa, pokiaľ vaše tehotenstvo nie je rizikové, sú komplikácie výnimočné. Je ale dobré o nich vedieť, preto sa im ani kurzy nevyhýbajú.

 


Ako si vybrať ten najvhodnejší kurz:

  • Urobte si malý prieskum. Ponuka je síce široká, ale nie všetky kurzy vám musia vyhovovať. Skôr než sa rozhodnete, nájdite si o konkrétnom kurze viac informácií napríklad na internete.
  • Porozprávajte sa s mamičkami, ktoré predpôrodné kurzy absolvovali. Môžu pre vás mať overené tipy a odporučenia. Pozrieť sa môžete i na diskusie na rôznych webových stránkach.
  • Poraďte sa so svojím gynekológom a spýtajte sa na jeho odporučenie. Vždy si overte, či má zvolený inštruktor potrebnú kvalifikáciu.

 

Aktuálne kurzy nájdete vo väčšine pôrodníc. Môžete však využiť i služby akreditovaných pôrodných asistentiek alebo dul.
Rady a tipy, ako všetko čo najlepšie zvládnuť, nájdete tiež v knihách a dokonca i na DVD. Tak chyťte partnera a hor sa do triedy!