Kozmetika verzus oblečenie

Ako si nezničiť obľúbené tričko opaľovacím krémom alebo kvalitným mejkapom Milujete svoj šatník? A svoju kozmetiku? Ak ste dvakrát odpovedali áno, možno sa vám už niekedy stalo, že sa tieto dve obľúbené oblasti vášho života „stretli“ dosť nevhodným spôsobom.

Mejkap na bielej blúzke? Alebo dokonca opaľovací krém?

Toho sa už báť nemusíte. Máme pre vás pár dobrých rád, ako si uchovať odevy nepoškodené, aj keď hojne používate kozmetiku. Jedno s druhým sa totiž rozhodne nevylučuje.
Kozmetika verzus oblečenie

Nikdy nepodceňujte účinky ochranného faktora

Ak ste si už niekedy zničili milovaný kúsok oblečenia opaľovacím krémom, nie je to dôvod, aby ste sa prestali chrániť pred slnečnými lúčmi, ktoré môžu nielen spáliť pokožku, ale navyše vám privodia aj iné zdravotné problémy. 

 

Náš tip: Viete, ako pre seba vybrať vhodný ochranný faktor? Jednoducho to spočítajte!

Kozmetika verzus oblečenie

Olejová báza ako nepriateľ vášho šatníka

Problém s opaľovacími krémami spočíva v ich olejovej báze. Aby sme sa prípadných škvŕn na tričku, plavkách alebo šatách zbavili, musíme jej venovať viac starostlivosti. Už vopred by sme ale mali počítať s tým, že nezmiznú úplne. A ako na to? Olej, ktorý vytvorí škvrnu, je nutné rozpustiť, aby začala miznúť samotná škvrna.

 

Prvá pomoc po návrate domov: Postriekaný kúsok odevu natrite pracím gélom a jemne ho votrite do látky. Potom ho nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a nakoniec vec vyperte na maximálnu možnú teplotu, aby nedošlo k jeho zničeniu. Vyskúšať to môžete nielen pri opaľovacích krémoch, ale aj pri sprejoch a olejoch na opaľovanie. 


Pár rád, ktoré vás možno zachránia

Ak sa svojej blúzky ešte nechcete vzdať, vyskúšajte niektorú z laických rád. Výsledkom budete možno prekvapená!
Kozmetika verzus oblečenie

Prostriedok na umývanie riadu:

Pretože vzniknuté škvrny od opaľovacieho krému na vašom odeve sú olejové, pomôže čokoľvek, čo dokáže postriekanú časť odmastiť. Vyskúšajte teda prostriedok na umývanie riadu a postupujte rovnako ako pri pracom géli.

Jeleň:

Ak ste ešte nevyskúšali mydlo s jeleňom, máte skvelú príležitosť. Poškodený kúsok bielizne namydlite a nechajte ho pôsobiť niekoľko hodín. Potom ho môžete dať vyprať.

Špeciálny prostriedok na rozpúšťanie fľakov:

Budete síce prichádzať do styku s chémiou najvyššieho kalibru, svoj šatník tým ale zachránite. Môžete ho zakúpiť v niektorých drogériách, ale nie vždy budete s výsledkom spokojní.

Stavte na istotu a šetrnejšie opaľovacie prostriedky

Škvrny na oblečení riešime už veľmi dlho. Zakaždým, keď si prinesieme niečo do šatníka, prajeme si, aby nám vybraný kúsok vydržal čo najdlhšie. Nikdy by to ale nemal byť dôvod na to, aby sme zanedbávali starostlivosť o seba.

V opaľovacích krémoch, olejoch a sprejoch od NIVEA teraz môžete nájsť partnera, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť nielen preto, že vás ochráni pred slnečným žiarením, ale aj preto, že to vášmu oblečeniu toľko neuškodí. Vďaka unikátnemu zloženiu sa prípadné škvrny nedržia odevov tak, ako tomu bývalo doteraz, a po vypraní sú menej viditeľné. Vyskúšajte to na vlastnej koži (a oblečení)!

Kozmetika verzus oblečenie

Aj ostatné škvrny môžu byť „pasé“

Postupné ničenie oblečenia sa, bohužiaľ, netýka len opaľovacej kozmetiky, ale aj iných krémov a vo veľkej miere aj dezodorantov. NIVEA preto myslí na vaše pohodlie a vašu sviežosť, ale aj na životnosť vašich odevov. Dôkazom môže byť napríklad rad antiperspirantov Invisible for Black & White, ktorý zahŕňa tuhé antiperspiranty, „guličky“ aj spreje. Tie zabraňujú vzniku žltých škvŕn od potu na bielom oblečení a nerobia biele stopy na farebnom oblečení.

Ak dôjde aj k tomu, že sa vám na tričko dostane napríklad mejkap, ani vtedy nemusíte vešať hlavu. Okrem žlčového mydla alebo alkoholu vám môže pomôcť napríklad aj kvalitný odličovač, ktorý sa navyše bude správať oveľa šetrnejšie.