jemné chodidlá

Suchá koža na nohách: zaistite si hebké chodidlá

Stačí pár tipov a vaše chodidlá môžu byť zase detsky jemné. Pokožku našich nôh veľmi namáhame, a preto niet divu, že sa často vysušuje alebo praská. Venujte chodidlám starostlivosť po celý rok – nebudete sa potom musieť hanbiť, keď zasa sandálky odštartujú letnú sezónu.

Prečo sa koža na nohách tak často vysušuje?

Niektoré naše návyky zvyšujú vysušovanie pokožky nôh bez toho, aby sme si to uvedomovali. Aké sú najčastejšie dôvody vysušenej pokožky a ako pred ňou môžeme naše nohy chrániť?

Čo spôsobuje suché nohy?

Trápi vás suchá koža na nohách oveľa častejšie ako na iných častiach tela? Nie ste v tom sami. Pokožka našich nôh je k vysušovaniu veľmi náchylná, pretože na spodnej časti chodidiel nemáme žiadne mazové žľazy. Pokožka si tak k udržaniu hydratácie musí vystačiť s potnými žľazami.

Chodidlá navyše patria k častiam tela, ktoré namáhame najviac. Keď väčšinu dňa stojíme alebo chodíme, chodidlá našich nôh na sebe nosia váhu celého tela. Niet divu, že je potom pokožka nôh náchylná k vysušovaniu a tvrdnutiu.

Aby sme nepríjemným prejavom námahy zabránili, musíme pokožke chodidiel venovať pravidelnú starostlivosť. Mnohí z nás však na spodnú časť nôh zabúdajú. Pritom stačí použiť telové mlieko ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation, ktoré bežne používame k hydratácii pokožky na zvyšku tela.
Horúca voda
4 príčiny suchých nôh

Horúca voda

Nie je nad to, keď po náročnom dni môžeme zapariť celú kúpeľňu. Kúpanie a sprchovanie vo veľmi horúcej vode nás síce povzbudí na duchu, pre pokožku našich nôh však znamená záťaž. Čím dlhšie si horúcu vodu doprajeme, tým náchylnejšia bude pokožka k vysušovaniu.
4 príčiny suchých nôh

UVA/UVB lúče

Kedy ste si pred opaľovaním naposledy ochranným krémom natreli chodidlá? Pokožka našich nôh je voči slnku rovnako náchylná ako ktorákoľvek iná časť kože. Ochranné krémy ako NIVEA Hydratačné mlieko na opaľovanie kožu nôh chráni nielen proti spáleniu, ale aj pred vysušovaním. 
4 príčiny suchých nôh

Chladné zimné mesiace

Mráz našu pokožku silne vysušuje, vykurovanie v miestnosti znižuje vlhkosť vzduchu a hydratácii pokožky tiež neprospieva. V zime je preto koža nôh veľmi náchylná a môže sa olupovať alebo praskať. NIVEA Regeneračné telové mlieko Repair & Care ochráni pokožku pred vysušovaním až na 72 hodín.
Nepriedušné materiály
4 príčiny suchých nôh

Nepriedušné materiály

Nielenže svoje nohy namáhame fyzicky, často tiež nenecháme pokožku chodidiel celý deň dýchať. Nepriedušné topánky alebo umelé materiály ponožiek potom môžu spôsobiť nielen vysušenie, ale aj podráždenie alebo ekzém.

Hebká pokožka od hlavy až po päty

Suchá pokožka na nohách sa časom odlupuje a vytvára nevzhľadné praskliny. Aby sme si v lete bez ostychu mohli obuť sandálky, musíme pokožku hydratovať po celý rok. Ako na to?

Aj pokožka chodidiel potrebuje starostlivosť

Kvôli veľkej námahe je pokožka na chodidlách síce pevnejšia, to ale neznamená, že nemôže byť príjemne hebká. Telové mlieka ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation sa rovnako dobre hodí na hydratáciu chodidiel ako pre zvyšok pokožky tela. Ako ale docieliť to, aby sa telové mlieko do kože nôh čo najlepšie vstrebalo? Ideálne je, keď ho aplikujete ihneď po kúpeli.

Po kontakte s vodou je pokožka nôh príjemne vláčna a lepšie vstrebe hydratačné látky, ktoré ju potom ošetrujú zvyšok dňa. Čaká vás náročný program a chcete svoje nohy udržať svieže? Vyskúšajte NIVEA Ľahké telové mlieko Aloe & Hydratation s osviežujúcim zložením a príjemnou vôňou.

Zbavte sa odumretej pokožky

Zbavte sa odumretej pokožky

Aby pokožka na nohách zostala jemná, potrebuje aj pravidelnú mechanickú starostlivosť. Proces exfoliácie zbavuje kožu nôh odumretých buniek a odstraňuje drsnú vrstvu pokožky. Vyskúšajte pemzu z prírodného kameňa – krásne pokožku zjemní a hydratačný krém sa potom lepšie vstrebe.
Na materiáli nešetrite. Ani keď ide o ponožky!

Na materiáli nešetrite. Ani keď ide o ponožky!

Nosíme ich väčšinu roka a väčšinu dňa – napriek tomu do ponožiek neradi investujeme. Pre pokožku nôh je však výber materiálu kľúčovou záležitosťou. Vyberajte kvalitné bavlnené ponožky a nechajte vašu pokožku dýchať. Koža na nohách sa vám za to odvďačí svojou jemnosťou.

Ošetrujte kožu na nohách: s jednoduchými tipmi

  • Základom hydratácie je voda – keď budete dodržiavať pravidelný pitný režim, bude vaša pokožka k vysušovaniu menej náchylná. 
  • Suchý vzduch spôsobuje suchú pokožku – používajte zvlhčovač vzduchu. Okrem väčšej hydratácie sa vám bude aj lepšie dýchať.
  • S horúcou šetrite – aj keď poriadne vyhriaty kúpeľ niekedy jednoducho potrebujeme, naša pokožka ocení, keď občas zvolíme aj tú vlažnú.
Odolajte a neškriabte

Odolajte a neškriabte

Suchá pokožka môže nepríjemne svrbieť, škriabaním však podráždenie ešte zvýšite. Zatnite zuby, odolajte nutkaniu a namiesto kradmých rúk radšej použite upokojujúci krém.
background