Vysušená pokožka

Vysušená pokožka stráca pružnosť a rýchlejšie starne - Začnite s výživou a starostlivosťou hneď teraz!

Naučte sa, ako suchú pokožku priviesť opäť k rovnováhe Suchá pokožka trápi väčšinu z nás. Minimálne každú zimu. Ak ale túžime po tom, aby naša pokožka zostala zdravá a pevná, nemali by sme starostlivosť o ňu podceňovať. Objavte najúčinnejšie spôsoby, ako ju správne hydratovať!

Suchá pokožka potrebuje vašu starostlivosť: rozmaznávate ju správnym spôsobom?

Telové mlieko alebo krém nemusia stačiť. Odhaľte príčiny, ktoré vysušovanie spôsobujú a nájdite pre svoju pokožku tú najvhodnejšiu starostlivosť.
problematické miesta

Problematické miesta? Lakte, kolená a predkolenia

Vrchná vrstva pokožky prijíma živiny zo spodných tukových vrstiev kože. Venujte im zvýšenú starostlivosť – NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk zaistí i tým najproblematickejším partiám hĺbkovú hydratáciu a zamatovú jemnosť.

Čo spôsobuje, že je pokožka náchylná na vysušovanie?

Určite ste si to už všimli – keď trávite čas na slnku, v mraze, alebo v prekúrenej miestnosti, trpí vaša pokožka dvojnásobne. Prudké zmeny teplôt totiž vysušujú pokožku najviac. Nie vždy môžeme okolité prostredie ovplyvniť, niekedy však svojej pleti nevedomky škodíme sami.

Horúca sprcha je nám po náročnom dni síce príjemná, ale naša pokožka počas nej trpí. Skúste teplotu vody postupne znižovať, prospejete tak svojej koži a zároveň sa otužíte. A ak si horúcu sprchu nedokážete odpustiť, aspoň ihneď po nej pokožku hydratujte – vyskúšajte napríklad telový olej.

Možno je vaša pleť príliš citlivá na zmeny teplôt, možno je suchá pokožka vo vašej rodine dedičná. To ale ešte neznamená, že musíte trpieť nepríjemným svrbením a pocitom napnutej kože. Hutné a výživné telové mlieka ako NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation vašu pokožku dlhodobo hydratujú a zanechávajú príjemný pocit hebkosti.

Už poznáte dexpanthenol? Vaša pokožka bude vďaka nemu zase hebká

  • Aj telové mlieka sa líšia – a nie všetky sú pre suchú pokožku najvhodnejšie. NIVEA Regeneračné telové mlieko Repair & Care s dexpanthenolom bolo špeciálne vyvinuté pre potreby suchej pokožky.
  • Čo by ste o dexpanthenole mali vedieť? Provitamín B5, čiže dexpanthenol, je známy pre svoje posilňujúce a ochranné účinky a pomôže vám vrátiť pokožku späť do rovnováhy.
  • Dexpanthenol tiež rýchlo a šetrne zmierňuje začervenanie.
  • Rozdiel pocítite už po niekoľkých použitiach! Popraskaná koža sa zacelí, svrbenie ustane a vaša pokožka bude opäť hebká a zdravá na pohľad i na dotyk.
Suchá koža na píšťalách
Ktoré miesta na tele trpia vysušovaním najčastejšie?

Suchá koža na predkoleniach

Kvôli nedostatku výživy zo spodných vrstiev kože trpia predkolenia častým vysušovaním. Na vine je aj ich nedostatočná ochrana počas zimy – spodnú časť nôh väčšinou chránime iba jednou vrstvou oblečenia.
Často trpia naše lakte a kolená
Ktoré miesta na tele trpia vysušovaním najčastejšie?

Často trpia naše lakte a kolená

Koža na lakťoch a kolenách je veľmi tenká a neustálymi ohybmi veľmi namáhaná. Niet divu, že potom častejšie podlieha jednoduchému vysúšaniu. 
Hydratujete, ale suchá pokožka sa stále objavuje? Vyskúšajte naše tipy, ako sa zbaviť drsnej pokožky na lakťoch!
Suchá pokožka sa objavuje aj na krku
Ktoré miesta na tele trpia vysušovaním najčastejšie?

Suchá pokožka sa objavuje aj na krku

Rovnako ako tvár, tiež krk väčšinu roka vystavujeme na obdiv. Náročné okolité podmienky v kombinácii s tým, že starostlivosť o pokožku krku často zanedbávame, môžu spôsobiť nepríjemné vysušovanie.
Ktoré miesta na tele trpia vysušovaním najčastejšie?

Suché ruky a suché chodidlá

Ruky a chodidlá patria medzi časti tela, ktoré najviac namáhame a najčastejšie ich vystavujeme chladu. Ak k tomu pridáme pôsobenie agresívnych mydiel, suchá pokožka je na svete. Aby sme predišli bolestivému popraskaniu, mali by sme pokožku rúk a chodidiel pravidelne ošetrovať výrobkami, ako je napríklad NIVEA Krém na ruky 3 v 1 Care & Protect.

Vyskúšajte overené postupy a uzdravte svoju pokožku!

Objavte riešenia, ktoré vašej pokožke okamžite uľavia a zároveň jej pomôžu vytvoriť ochrannú bariéru do budúcnosti.
Postarajte sa o príjemnú vlhkosť vzduchu

Postarajte sa o príjemnú vlhkosť vzduchu

Vysušený vzduch = vysušená pokožka. Našťastie existuje jednoduché a príjemne voňavé riešenie – zvlhčovač vzduchu. Vašej pokožke i vášmu dýchaniu tiež prospeje, keď budete pravidelne vetrať.
olej a cukor

Olej a cukor: prírodný peeling pre suchú pokožku

Prečo peeling? Pretože pokožka, z ktorej odstránite vrchnú odumretú vrstvu, ľahšie regeneruje. Prírodný peeling z oleja a cukru pokožku nedráždi, ale jemne ošetruje a vyživuje.

Vyskúšajte, aké kúzla dokáže prírodná kozmetika! Úplne vám stačia ingrediencie, ktoré už máte doma – vyrobte si vlastnú pleťovú masku, peeling alebo voňavé mydlo.

Chcete, aby vaša pokožka bola jemná? Buďte k nej šetrní

Odhaľte, čo vašu pleť dráždi a vysušuje, a jednoducho sa tomu vyhnite. Starostlivosť o suchú pokožku predsa nemusí byť vyčerpávajúca.

Nie sú to len vonkajšie podmienky, ale aj materiály, ktorými svoju pokožku obklopujete. Oblečenie z umelých vlákien, hryzavé svetre alebo príliš tesné nohavice môžu vašu pokožku trieť, a tým aj vysušovať. Niekedy nie je na vine materiál, ale prací prášok, ktorý vašu kožu dráždi. Keď budete pár dní sledovať, v akých podmienkach sa cítite príjemne a kedy vás naopak neustále niečo svrbí, určite čoskoro objavíte pravú príčinu.

Vaša pokožka v rovnováhe: vďaka hĺbkovej starostlivosti

Začnite so starostlivosťou už v sprche. Zvoľte taký sprchový gél, ktorý vašu pokožku jemne rozmaznáva a nedráždi – napríklad NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Sensitive. Tiež horúca voda vašu pokožku vysušuje, skúste preto dobu strávenú v sprche trochu obmedziť.

Keď sa osušíte, prichádza tá najdôležitejšia chvíľa – hydratácia! Doprajte svojej pokožke telové mlieko, ako je NIVEA Regeneračné telové mlieko Repair & Care. Liečivé zloženie s dexpanthenolom kožu upokojí a hĺbkovo ju hydratuje po celý deň.

Nezabudnite však na to, že aj tá najúčinnejšia starostlivosť potrebuje svoj čas. Namiesto toho, aby ste svoju pokožku neustále zaťažovali novými a novými produktmi, radšej ju nechajte chvíľu vydýchnuť. Uvidíte, že vaše snaženie sa čoskoro prejaví a vaša pokožka bude len žiariť!
Suchá pokožka v zime: doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť počas obdobia chladu

Pokožka potrebuje v zime dvojnásobnú ochranu

V zime trpia najmä ruky, ale aj zvyšok pokožky nášho tela sa nepríjemne napína a môže popraskať. Nedovoľte pokožke, aby trpela, a venujte pozornosť hydratácii dvakrát viac ako obvykle.
Suchá pokožka v zime: doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť počas obdobia chladu

Ruky v zime prekrvujte pohybom alebo trením

Keď sa naše telo ocitne v chlade, zužuje svoj krvný obeh, aby ochránilo najdôležitejšie orgány. V dôsledku toho však trpia naše končatiny a predovšetkým ruky. Aj keď máte rukavice, skúste občas prsty rozhýbať alebo vzájomne trieť – prekrvíte ich tým a  do pokožky sa vrátia živiny.
Ani kúrenie pokožke neprospieva
Suchá pokožka v zime: doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť počas obdobia chladu

Ani kúrenie pokožke neprospieva

Ak pokožke škodí chlad, potom treba poriadne zakúriť. Omyl! Kúrenie totiž vysušuje vzduch, a tým aj pokožku. Aby ste vysušovaniu predišli, používajte aj v zime zvlhčovač vzduchu.
Pripravte svoju pokožku na pobyt v chlade
Suchá pokožka v zime: doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť počas obdobia chladu

Pripravte svoju pokožku na pobyt v chlade

Nestíhate v rannom zhone dôkladnú hydratáciu po kúpeli? Nevadí! NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy vám zaistí bleskovú hydratáciu a vytvorí na pokožke ochrannú bariéru proti chladu.
Podporte krvný obeh!
Suchá pokožka v zime: doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť počas obdobia chladu

Podporte krvný obeh!

Živinami zásobená pokožka sa oveľa lepšie vyrovná s každým problémom. Stimulujte podkožný krvný obeh pomocou jemnej hubky či žinky. Pretože prekrvená pokožka je zdravá pokožka!