trendy v manikúre

5 najväčších trendov v manikúre na rok 2022

Špicaté pazúry, baby boomer, „francie“. To, čo je in, sa v manikúre neustále strieda. Na niektoré štýly už radšej zabudnite, iné sa na popredných priečkach rebríčka obľúbenosti držia už niekoľko rokov. Zoznámte sa s tým, čo letí, a zistite, ako svoje nechty správne ošetrovať.

Život nie je vždy perfektný, ale vaše nechty môžu byť.


S týmito piatimi trendmi rozhodne nešliapnete vedľa. Keď k dokonalej manikúre pridáte aj tú správnu starostlivosť o ruky, máte vyhrané.

1. Francúzska manikúra je späť a v novom šate

Ona vlastne ani tak nejako nikdy neodišla, skôr sa do popredia dostala jej americká verzia. Tá spočíva v tom, že končeky nechtov kryje menej intenzívny biely lak a ako základ sa nepoužíva ružová, ale prirodzenejšia farba, ktorá viac lichotí tónu pleti. 

Teraz je francúzsky štýl opäť in, iba v mierne inovatívnejšej verzii. Trendom roku 2022 vo francúzskej manikúre sa stáva iný prírodný farebný základ na každom nechte. Nechty tak môžete vykresliť od svetlobéžovej až po intenzívnu hnedú. A do hry vstupujú aj oblúčiky: Tie menia tvar – ich okraje sa môžu vlniť, ostro zalamovať, vykrajovať na druhú stranu. V poriadku je aj to, že sa s každým nechtom vyhráte (buď vy alebo manikérka) zvlášť a každý bude mať špičku úplne inú.
Francúzska manikúra

Náš tip

Aj keď trendy prajú divokosti, čo sa týka farebného podkladu a liniek, myslite na to, že menej je niekedy viac. Rozhodnite sa buď pre rôznofarebný základ, alebo sa pohrajte so špičkami nechtov a použite na ne odlišné vzory. Kombinácia všetkého dohromady by už bola príliš divoká.

odtiene modrej

2. Farba laku na rok 2022: odtiene modrej

Vie to Cosmopolitan a mnohé ďalšie popredné módne magazíny. Nebo je modré, vaše nechty by mali byť tiež. 

A nezabúdajte na rôzne odtiene tejto farby. V zime siahnite po hlbokej tmavomodrej, ktorá pripomína mrazivé zimné noci, na jar skúste vytvoriť „ombré“ z pastelových modrých odtieňov a v lete sa vrhnite na „azúro“, ktoré vám pripomenie vylihovanie na nekonečných plážach. Fantázii sa medze rozhodne nekladú.

A keď už sme pri tom mraze, posielame tipy, ako ošetrovať ruky v zime.

odtiene modrej

3. Láska k nahým odtieňom horí ďalej

Neutrálnym lakom ešte nikdy nikto nič nepokazil, možno aj preto ich obľuba nestagnuje. Béžové a svetloružové odtiene lakov ste mohli vidieť na nejednej módnej show pre rok 2022. Po novom sa k týmto klasikám pridáva aj odtieň svetlohnedý. Skúste si ho naniesť napríklad iba na končeky nechtov – tak ako to velí náš „francúzsky“ trend číslo jedna.

Náš tip: Nechty si na manikúru vopred pripravte. Nie je to nič zložité, skúste náš návod, ako na manikúru, ktorá vám nezaberie veľa času.

Mikromanikúra

4. Mikromanikúra je in

Pre tento trend vám postačí základný lak a maličké detaily, ktorými ale môžete veľa prezradiť. Skúste si na upravené nechty prilepiť malinké mikrosrdiečka, kvety, hviezdičky – čokoľvek, čo vás napadne. Ctite sezónu, v lete čerešne, v zime vločky.

Mikromanikúra je navyše naozaj jednoduchá a manipulácia s nálepkami na nechty je veľmi jednoduchá. Ak ste skúseným „matadorom“, môžete si dokonca mikromotívy namaľovať. Najjednoduchšie sú srdiečka. Ako na ne? Dve bodky umiestnite na necht nad seba koncom obyčajnej ihly a potom ich spojte špeciálnym štetcom na zdobenie nechtov. Ten je tenučký a k dispozícii vo väčšine drogérií v regáloch, kde majú klasické laky na nechty.

matné a lesklé prvky

5. Hrajte sa s matnými a lesklými prvkami

Nenadelila vám príroda vlastné pekné pazúriky? Potom možno stavíte na nechty umelé, ak chcete gélové. Tie sa ale nutne nemusia len trblietať a omračovať svojou dĺžkou. Zvoľte pokojne kratšie nechty a namiesto trblietok sa zamerajte na hru s povrchmi. Na trhu nájdete ako matné, tak lesklé laky, prípadne špeciálne bázy, ktoré aj lesklý lak zmatnia. Tak prečo to nevyužiť?

Skúste kombináciu rovnakých farieb, ale rôznych štruktúr:

  • matný lak na celý necht,
  • matný lak ako základ a lesklé bodky ako ozdoba,
  • lesklý lak ako základ a matné prvky ako ozdoba,
  • striedanie pruhov lesklého a matného laku.

Na toto (nielen) v roku 2022 zabudnite:

neónové farby,

preplácané štýly so Santom, sobom aj Ježiškom,

neupravené, špinavé nechty,

zničený a olúpaný lak.


Ošetrujte nechty aj pokožku rúk. Poradíme vám ako

Aby vaše nechty zvládli všetky trendy, dĺžku aj zdobenie, potrebujú byť silné. Myslite teda na ich kondíciu.

Nechty musíte ošetrovať, a rovnako tak aj ruky. Časté umývanie a prudké výkyvy teplôt pokožke rúk nesvedčia. A nerobí jej dobre ani používanie antibakteriálneho či dezinfekčného gélu, ktorý pokožku dehydratuje. Na trhu našťastie nájdete krémy, ktoré si dokážu poradiť s rôznymi faktormi, ktoré pokožku na rukách ničia. Skúste NIVEA Krém na ruky 3v1 Protect & Care, ktorý vyživuje, posilňuje ochrannú bariéru pokožky a navyše má antibakteriálne účinky.

 

Časté umývanie rúk nechtom síce nepristane, ak ich zároveň neošetrujete, ale je nevyhnutné pre naše zdravie. Mimochodom: Viete, ako si správne umývať ruky?

umývanie ruk

Vašim rukám a nechtom sa tiež nevyhne starnutie. Ostatne, práve ruky prezradia skutočný vek oveľa spoľahlivejšie ako pleť na tvári. Objavujú sa na nich prvé vrásky, pigmentové škvrny a kožtička v okolí nechtov tvrdne. Aj tu môžete siahnuť po NIVEA Omladzujúcom kréme na ruky 3v1 Q10, ktorý hydratuje, pomocou UVA a UVB filtrov chráni vaše ruky pred vznikom pigmentových škvŕn a omladzuje vďaka svojmu zloženiu s koenzýmom Q10.

Tip
Nechty posilníte aj vhodnou stravou. Hodí sa im vitamín B, ktorý nájdete v orieškoch, varených vajciach, banánoch či karfiole. Nezabúdajte tiež na zinok, vápnik a horčík.

Skúste tiež návod na náš wellness rituál pre nechty a pokožku na rukách. Nechty sa vám odvďačia a budú vašou vizitkou, v pozitívnom slova zmysle.

starnutie ruk