manikúra

Manikúra a pedikúra si zaslúži vašu pozornosť nielen v „žabkovom“ období

Leto je nenávratne preč, lodičky sú v pivnici a vám odpadla starosť s pedikúrou. Tak to ani náhodou! Starostlivosť o nechty a nechtovú kožtičku je na jeseň a v zime rovnako potrebná ako v teplých mesiacoch. Poradíme vám, ako na domácu manikúru i pedikúru, ktorá vám nezaberie dlhé hodiny.

Starý lak musí preč

Veľa povinností a málo času? To sa veľmi často odráža práve na našich nechtoch. Olúpaný lak a zádery sú potom každodenný chlieb. Ale vedeli ste, že väčšina mužov si pri prvom stretnutí všíma práve ruky

Pestované a upravené nechty určite zabodujú viac než olúpané a špinavé. Zo všetkého najskôr je potrebné sa zbaviť starého laku. Stačí namočiť tampón v odlakovači, podržať ho pár sekúnd na nechte a krúživými pohybmi lak odstrániť. Dajte si naozaj záležať, aby na nechtoch na rukách a prípadne na nohách nezostal žiadny lak.

Doprajte si vodný kúpeľ

Odlakované? Hurá! Môžeme pokračovať. Teraz je na rade wellness pre vaše ruky i chodidlá

Ruky: Na zjemnenie rúk vám bude stačiť umývadlo teplej vody a 2 lyžice olivového alebo mandľového oleja. Ruky do kúpeľa ponorte na 10 minút a potom ich jemne osušte.

Chodidlá: Koža na chodidlách môže byť na niektorých miestach drsná a popraskaná, ale zbaviť sa jej môžete ľahko a rýchlo. Napustite si do lavóra teplú vodu, pridajte do nej 3 polievkové lyžice jedlej sódy a 6 kvapiek esenciálneho levanduľového oleja. Namáčajte si v kúpeli nohy zhruba 20 minút, potom ich starostlivo osušte a ošetrite hydratačným krémom na chodidlá.

Náš tip: Prečítajte si tipy na správnu starostlivosť o ruky a nechty a doprajte svojim rukám presne to, čo potrebujú. Či už ide o regeneračný peeling, perfektnú manikúru, alebo starostlivosť o suchú a popraskanú pokožku.

OŠETRITE KOŽTIČKU A NECHTY UPRAVTE

Po kúpeli prichádza na rad úprava nechtov a nechtovej kožtičky. Čo na to budete potrebovať? 

  • Sklenený pilník,
  • nechtové nožničky, 
  • tyčinku na zatlačenie kožtičky.

Najprv nechty skráťte nožničkami do požadovanej dĺžky. Potom vezmite špeciálnu tyčinku na kožtičku a jemne ju zatlačte smerom do nechtového lôžka. Dajte pritom pozor, aby sa neporušila. V ďalšom kroku nechty opilujte. Najprv použite drsnejšiu stranu skleneného pilníka a následne na zahladenie použite jemnejšiu stranu. Ak máte okolo nechtu zádery, stačí ich opatrne odstrihnúť pomocou nožničiek. 


 Je čas na nový kabátik

Konečne je čas obliecť nechty do nového kabátiku. A to aj vtedy, keď farebným lakom neholdujete. Existujú totiž aj bezfarebné laky, ktoré dodajú nechtom potrebnú výživu a postarajú sa o ich spevnenie, lesk a ochranu pred lámaním. A teraz už k samotnému lakovaniu
  1. Najskôr použite podkladový lak, ktorý necht vyživí, a nechajte ho zaschnúť.
  2. Potom prichádza rad na farebný lak.
  3. Po zaschnutí prvej vrstvy nanesieme na necht druhú a necháme zaschnúť.
  4. A teraz už len vrchný lak, ktorý sa postará o to, aby farba čo najdlhšie vydržala.

Ako správne naniesť lak? Najprv namočte štetec a jednu stranu utrite o okraj fľaštičky. Potom kvapku laku pritlačte na necht uprostred lôžka. Lak sa tým roztiahne po celej šírke nechtu a vy ho môžete stiahnuť k špičke nechta.

 

Mimochodom, aj manikúra a pedikúra podliehajú módnym trendom. Dlhoročnou stálicou je francúzska manikúra, trendom posledných rokov je potom jej farebný variant. Namiesto bieleho podkladu skrátka použijete farebný lak. Rok 2020 bol potom rokom výrazných grafických vzorov a zvieracích motívov. A určite zaujmete aj hravou kombináciou viacerých farieb alebo kokteilom matných a lesklých plôch. Matný efekt na nechtoch vykúzlite napríklad pomocou špeciálneho laku.

Ošetrujte: Krém a olejček na záver

Takmer hotovo! Teraz už zostáva len starostlivosť, ktorá vašej manikúre či pedikúre dodá čerešničku na torte. Nechtová kožtička je tenká a je chúlostivá na zádery. Zabrániť tomu môžete správnou starostlivosťou. Tú jej poskytne vyživujúci olejček, ktorý nechtové okolie zmäkčí a dodá mu potrebné živiny. To platí nielen pre nechty na rukách, ale aj na nohách. 

Na záver na ruky naneste NIVEA Krém na ruky Intensive Care, ktorý pokožku na rukách intenzívne zjemní a vyživí až na 24 hodín. Bohaté zloženie s mandľovým olejom navyše dodá rukám krásnu a dlhotrvajúcu vôňu.