Arganový olej

Arganový olej ako najlepší priateľ (nielen) pre pleť:

Poznáte všetky jeho účinky? Bojujete s akné, trápia vás suché vlasy, alebo si chcete dopriať poriadnu masáž? Arganový olej má desiatky možných využití a jednu nevýhodu: Len čo ho raz vyskúšate, už navždy prepadnete jeho zázračným účinkom.

Marocké zlato

Neskutočných 30 kilogramov plodov argánie tŕnistej je potrebných na výrobu jedného litra tohto unikátneho oleja, ktorý má takmer zázračné účinky. Vedeli ste, že tento strom rastie len na jedinom mieste na svete? Tým miestom je Maroko. 

Hoci sa ľudia snažili vypestovať argániu inde, nikdy sa im to nepodarilo. Možno aj práve preto je arganový olej taký cenený a právom je nazývaný marockým zlatom. Ide o najdrahší olej na svete, avšak jeho hodnota v podobe všelieku pre vaše telo je nevyčísliteľná. 

 

Arganovým olejom proti vráskam

Najviac sa o arganovom oleji hovorí práve v súvislosti s pleťou. Niet divu. Robí s ňou hotové divy, a to v každom veku. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E, ale tiež má vysoký podiel esenciálnych mastných kyselín, ktoré majú protizápalové účinky a pomáhajú pleť hojiť. 

Práve preto sa arganový olej často pridáva do kozmetiky. Organický arganový olej je základom pre NIVEA Regeneračný nočný krém NATURALLY GOOD, ktorý navyše obsahuje aj ďalšie dva vzácne oleje a cez noc tak dodá vašej pleti všetko, čo potrebuje. 

Pre mladistvý vzhľad vyskúšajte NIVEA Výživný denný krém proti vráskam Q10 Power, obsahuje nielen arganový olej, vďaka ktorému je pleť vyživená a hebká, ale tiež koenzým Q10, ktorý v kombinácii s marockým zlatom pleť zbavuje vrások a ošetruje ju presne tak, ako si zaslúži

Náš tip: Arganový olej je vynikajúci tiež v starostlivosti o nechty. Tie sú vďaka nemu pevnejšie, lesklejšie a menej sa štiepia. Stačí nechty raz týždenne potrieť malým množstvom oleja. Potrieť môžete i nechtovú kožtičku.

 


Na masáž i do kuchyne

V marockej kuchyni má arganový olej svoje pevné miesto. Nie je to len tým, že jeho chuť pripomína oriešky a skvele dochucuje napríklad šaláty, ale predovšetkým tým, že má blahodarné účinky na naše telo. Vyrovnáva hladinu cholesterolu v krvi a pomáha znižovať krvný tlak

Ako už sme uviedli, najčastejšie sa používa práve v studenej kuchyni, býva súčasťou dresingov, uplatnenie ale nájde aj v marinádach. Ale pozor, nie je olej ako olej. Pre využitie v kuchyni sa používa málinko iný ako na kozmetické účely. Dajte teda pozor na to, ktorý práve používate.

Keby vás experimentovanie v kuchyni omrzelo, môžete olej využiť napríklad aj pri masáži. Či už použijete čistý olej, alebo dáte prednosť NIVEA Telovému mlieku Rose Touch, masáž si iste užijete a vaša pokožka bude krásne hebká a hydratovaná.

 

Zdravé a lesklé vlasy

Trápia vás suché a rozštiepené vlasy? A skúšali ste arganový olej? Ten totiž vyživuje vlasy po celej ich dĺžke a do hĺbky. Stačí, keď do vlhkých vlasov votriete pár kvapiek oleja a prečešete ich hrebeňom. Arganový olej zároveň ošetruje pokožku hlavy, ktorú pomáha udržiavať hydratovanú a vyživenú.

Ak vám teda na poličke v kúpeľni ešte nestojí fľaštička s čistým arganovým olejom alebo niektorý z produktov, ktorý ho obsahuje, premýšľajte o ňom.