Starostlivosť o pokožku a vlasy

Skoncujte s prehreškami v starostlivosti o pokožku a vlasy!

Ako pomôcť pokožke, aby vyzerala skvele a bola svieža. Aj ten najmenší nedostatok v starostlivosti alebo prehrešok proti pravidlám sa postupom času prejaví ako nedokonalosť vašej pokožky alebo vlasov. Pozrite sa s nami, ako ich zbytočne netrápiť a ešte im dopriať, čo si žiadajú.

Malé hriechy, ktoré môžu byť príčinou veľkých problémov

Už ste si niekedy žehlili stále ešte mokré vlasy? Je to už dlho, čo ste naposledy zašli na pedikúru? A venujete dostatok času starostlivosti o svoju pokožku alebo ju večer len opláchnete vodou a tým končíte? Máme pre vás tipy, ako sa zbaviť zlozvykov v starostlivosti o pokožku i vlasy a ako sa o ne starať čo najlepšie.
Mobile Phone

Pozor na zákerný telefón

Možno by ste neverili, čo všetko denne ohrozuje vašu pokožku. K najčastejším problémom, ktorým sa však nevyhneme, patria telefóny. Len si uvedomte, koľkokrát denne si ho priložíte k uchu a tvári alebo na ňom pracujete. Vždy má na sebe ale baktérie. A vám ich potom odovzdá priamo na tvár.

Zbavte sa jednoducho zlozvykov v starostlivosti o pokožku

 • Menej je niekedy viac. Pravidelná a poctivá starostlivosť o pokožku je dôležitá, ale rovnako zodpovedne si musíte vyberať aj správne produkty a používať ich primerane. Viete napríklad, že veľa krému alebo striedanie viacerých krémov vytvára na mastnejšej pleti nevzhľadné fliačky a na suchej pleti podporuje vznik a prehlbovanie vrások? Vyberajte teda len jeden typ produktov s rovnakými účinnými látkami. Ak je ich viac, nepodporujú sa. Naopak.
 • Nepožičiavajte si od kamarátok mejkup a inú kozmetiku v tubách, ani štetce a iné kozmetické potreby. Drží sa na nich veľa baktérií, ktoré spôsobujú tmavé bodky aj ďalšie ťažkosti.
 • Vždy sa chráňte pred slnkom. Je krásne neplánovane sa vydať von a užívať si lúče, ale bez ochrany bude vaša pokožka trpieť. Keď viete, že má byť slnečno, aplikujte si už ráno na pleť Denný krém Cellular Expert Lift OF 30. A to nielen v lete!
 • Nečistite si pleť neumytými prstami. Baktérií, ktoré už máte na pokožke, sa možno zbavíte, ale zároveň si na ňu nanesiete iné – tie, ktoré máte práve na rukách.
  Náš tip: Čistite si pleť ihneď po sprchovaní. Bude umytá, zbavená baktérií a navyše bude otvorenejšia všetkej starostlivosti.

Prvá pomoc pre vašu pokožku a vlasy

Citlivá nie je len pleť tváre. Starostlivosť vyžadujú i vlasy a pokožka na celom tele.

Tipy, vďaka ktorým vaše vlasy ožijú a budú žiariť

 • Ak sa chystáte vlasy žehliť, vždy ich najskôr poriadne vysušte. Prečo? Para, ktorá vznikne pri žehlení mokrých vlasov, nemôže unikať. V dôsledku toho sa vlasy štiepia a sú na pohľad i na dotyk drsné. Žehlíte si vlasy často? Potom ešte pred fénovaním votrite do uterákom vysušených vlasov stylingový primer, ktorý vlasy počas fénovania a následnom žehlení ochráni.
 • Máte príliš dlhú ofinu? Nestrihajte si ju sami, nedopadá to dobre. Radšej si skočte za kaderníčkou, ktorá si na vás určite urobí čas aj bez ohlásenia – zastrihnúť ofinu totiž nezaberie viac ako pár minút.
 • Aj u vlasov platí, že čoho je veľa, toho je príliš. Neumývajte ich častejšie ako raz za dva či tri dni. Častejšie umývanie ich môže vysušovať a poškodzovať. Skvelou alternatívou ku klasickému šampónu je tiež suchý šampón, ktorý vás zbaví pocitu mastných vlasov.

Ďalšie časté prehrešky proti kráse: Možno sa ich dopúšťate...

 • Trápia vás lámavé nechty, štiepiace vlasy a ešte sa vám často robí akné? Tu zabudnite na babské rady a radšej zájdite za dermatológom, nechajte si poradiť u kaderníčky alebo v salóne krásy. Títo odborníci sa s problémami stretávajú každý deň a vedia, čo na ne zaberá.
 • Potrebujete si rýchlo oholiť nohy a času nie je nazvyš? Pozná to asi každá žena (a dnes už aj veľa mužov). Nikdy sa však nehoľte bez vrstvy peny alebo holiaceho krému – tým si akurát koledujete o nepríjemné podráždenie, ktoré navyše nevyzerá dobre. Vyskúšajte napríklad Gél na holenie.
 • Náš tip pre epiláciu a odstraňovanie chĺpkov voskom: Najlepší efekt i pocit pri samotnom holení dosiahnete, ak bude pokožka suchá a 24 hodín na ňu nenanesiete žiadny krém.
 • Nikdy nechoďte spať s mejkapom! Každý večer sa ho zbavte pomocou špeciálneho prípravku. Odporúčame napríklad Dvojfázový odličovač očí a mejkapu.
 • Občas svoje pomôcky, ktoré používate na maľovanie, umyte, aby sa na nich nedržali baktérie.
Nail Care
Zbavte sa prehreškov raz a navždy

Aj kožička na rukách si zaslúži bezchybnú starostlivosť

Keď sa staráte o nechty, nezabudnite na kožičku okolo nich. Vždy ju mierne stlačte drevenou tyčinkou, ideálne z palisandru. Následne ju premažte krémom. Nikdy ju nestrihajte! Ak vás trápi suchá pokožka rúk, používajte pravidelne kvalitný krém. Odporúčame NIVEA Krém na ruky Soothing Care.
Foot Care
Zbavte sa prehreškov raz a navždy

Nezabúdajte na nohy!

Túžite po výstavných nôžkach? Najprv ich vždy zbavte stvrdnutej kože – začnite odmočením nôh a potom ju odstráňte pemzou alebo špeciálnymi pilníkmi. Ani pri nohách nezabúdajte na pravidelné premazanie. Hydratovať kožu by ste na nich mali každý deň.
Eyebrow Plucking
Zbavte sa prehreškov raz a navždy

Milujeme perfektné tvary: Vytrhajte si obočie dokonale a zabudnite na jeho holenie

Obočie nikdy nehoľte. Čoskoro by ste totiž objavili vyrastajúce chĺpky, ktoré by nevyzerali dobre. Ak je pre vás bolesť pri trhaní obočia neúnosná, pustite sa do toho večer po sprche alebo kúpeli, keď je pokožka otvorenejšia!
product-stage-bg