1. Pre ktoré typy pokožky sú určené NIVEA Creme a NIVEA Soft?  

NIVEA Creme a NIVEA Soft sú univerzálne krémy, vhodné pre všetky typy pokožky a pre starostlivosť o tvár, telo i ruky. Záleží len na vás, aký z nich si vyberiete. Ak vaša pokožka vyžaduje bohaté zloženie a intenzívnu výživu, je pre vás tou správnou voľbou NIVEA Creme. Ak preferujete ľahšiu konzistenciu a chcete svojej pokožke dopriať sviežu hydratačnú starostlivosť, určite vyskúšajte NIVEA Soft. Ľahko sa roztiera a je preto ideálny i pre aplikáciu na väčšiu časť pokožky.

2. Ako sa líši NIVEA Creme a NIVEA Soft?

NIVEA Creme je emulzia voda v oleji. To znamená, že kvapôčky vody sú rozptýlené v oleji. Vašej pokožke tak najskôr poskytne intenzívnu starostlivosť vďaka vonkajšej olejovej fáze a následne hydratáciu vďaka kvapkám vody. A naopak, NIVEA Soft je emulzia olej vo vode -  malé kvapky oleja sú rozptýlené vo vode. Preto sa najskôr vonkajšia fáza rýchlo vstrebe do pokožky, ktorá tak získa okamžitú hydratáciu, a až potom dodajú kvapky oleja pokožke potrebnú starostlivosť.


3. Ako môžete NIVEA Creme vyrábať bez konzervantov?  

Konzervačné látky sú antimikrobiálne látky, ktoré bránia množeniu mikroorganizmov. NIVEA Creme je emulzia voda v oleji (W/O), sú to teda malé kvapky vody, ktoré "plávajú" v olejovej fáze. Vďaka tomu tento typ emulzie nepredstavuje vhodné prostredie, ktoré mikroorganizmy na svoje prežitie potrebujú. Vzhľadom na to, že počas výroby sa do NIVEA Creme mikroorganizmy prakticky nedostanú a vďaka jeho zloženiu v ňom i tie, ktoré sa do výrobku dostanú pri jeho používaní, dlho neprežijú, nie sú tu  konzervačné látky potrebné. 

4. Môžem použiť NIVEA Creme u môjho dojčaťa/batoľaťa, ak má suchú pokožku? 


NIVEA Creme odporúčame používať pre deti so suchou pokožkou. NIVEA Creme neobsahuje žiadne konzervanty ani farbivá, je teda vhodný pre špecifické potreby dojčiat so suchou, veľmi citlivou pokožkou.


Máte ešte ďalšie otázky?

Použite, prosím, náš kontaktný formulár.
product-stage-bg