balzam na pery headline

Balzam na pery: vyčarujte
jednoducho
neodolateľné bozky

Starostlivosť pre zamatovo hebké pery. Pery sú naozaj zvláštna časť nášho tela. Sú symbolom krásy a zmyselnosti. Bez nich by sme sa nedorozumeli, nemohli sa smiať ani nikoho pobozkať. A to je dôvod, prečo je starostlivosť o ne taká dôležitá.

Pokožka pier: výnimočne jemná a tenká

Pokožka pier je veľmi tenká a jemná, preto potrebuje naozaj poriadnu dávku starostlivosti. Rovnako ako napríklad v končekoch prstov, i v našich perách sa nachádza vysoký počet nervových zakončení, vďaka tomu sú také citlivé a ponúkajú nám to najintenzívnejšie prepojenie s okolitým svetom. Čo je vlastne dôvod, prečo tak milujeme bozky!

Každé pery sú citlivé

Pokožka našich pier je taká jemná a tenká, že cez ňu môžeme vidieť krvné cievy. Vďaka tomu máme takú červenú farbu pier. Pokožka pier nemá žiadne tukové bunky ani potné žľazy, ktoré majú inde na tele na starosti výživu a hydratáciu pokožky. A veľmi tenká je aj vrstva zodpovedná za ochranu proti vonkajším vplyvom. Naše pery sú teda závislé od starostlivosti a ochrany, ktorú im poskytujeme zvonku. Preto by sme mali aspoň raz za čas použiť balzam ako je napríklad Labello Balzam na pery Hydro Care.


usmev

Pery potrebujú ochranu!

Nejde len o krásu. Suché a rozpraskané pery totiž spôsobujú nepríjemné pocity a bolesť. Účinnou hojivou "náplasťou" na silno poškodené pery je napríklad Labello Balzam na pery Med Repair.

5 najčastejších príčin rozpraskaných, šupinatých alebo suchých pier

  • Zima: rýchly prechod z tepla do zimy je najčastejším vinníkom suchých a popraskaných pier. Preto je nutné pery ošetrovať predovšetkým v zimných mesiacoch.
  • Nesprávna starostlivosť: len zriedka sú jednotlivé zložky hydratačného krému vhodné i pre citlivú pokožku pier. Preto je dobré pri nanášaní krému nezasahovať do oblasti pier a radšej zvoliť starostlivosť na mieru.
  • UV-žiarenie: pokožka pier nemá takmer žiadny pigment, a preto sa sama nevie brániť silnému slnečnému žiareniu. Vrstva balzamu funguje ako opaľovací krém, ktorý bráni lúčom preniknúť až k perám.
  • Stres: bol dnešný deň v práci príliš náročný? I stres dokáže negatívne ovplyvniť stav našej kože. A pokožka pier nie je žiadnou výnimkou.


Rozmaznávajte svoje pery každý deň

bozky

5 tipov pre zamatovo hebké pery

  • Čo majú spoločné jemná kefka na zuby, vlažná voda a vaše pery? Účinnú starostlivosť! Vďaka masáži pomocou navlhčenej kefky sa totiž zbavíte odumretých kožných buniek naozaj rýchlo.
  • Neokusujte a neolizujte si pery. Citlivú pokožku pier to nesmierne vysušuje.
  • Nezabudnite na starostlivosť – balzam na pery upokojuje a zároveň chráni. Navyše perám dodá i pekný lesk.
  • Bozkávajte sa! Podporíte tak krvný obeh vo vnútri pier. A výsledok? Zdravé a prirodzene červené pery i bez rúžu.
  • Vyhýbajte sa príliš slaným jedlám. Chipsy, hranolky i slané krekry pokožku pier nadbytočne zaťažujú a vysušujú ju.

Pripravili sme pre vás i vaše pery niekoľko overených rád

Ako už sme zistili, pery samy osebe nemajú žiadnu možnosť, ako hydratovať tenkú pokožku na povrchu. A preto potrebujú veľa starostlivosti. Aplikujte balzam na pery každý deň. Než si vyberiete konkrétny výrobok, ktorý budete používať, myslite na to, že podiel olejov by mal byť v celkovom zložení čo najvyšší, naopak, podiel vody čo najnižší. Farebný balzam na pery Nude s bambuckým maslom vaše pery spoľahlivo vyživí. Topí sa hneď, ako sa dostane do kontaktu s perami a zanecháva ich jemné a hebké.Neodolateľné pery v jednom kroku?

nanasenie rúze

Posledný trand v líčení pier? Nenápadný rúž

Tip: Pery budú vďaka polopriehľadnému rúžu vyzerať neuveriteľne hebko a prirodzene. Stačí ho naniesť v tenkej vrstve.

Vyfarbite sa!

Chystáte sa na rande alebo na večierok s kamarátkou? Rúž vás dokáže zvýrazniť viac než akýkoľvek kúsok oblečenia! Aby vaše pery nielen skvelo vyzerali, ale boli zároveň vyživené, je dôležité pamätať na pár vecí. Než rúž nanesiete, vždy dodajte perám hydratáciu balzamom na pery. Predídete tak vysušovaniu pier. A až budete opäť doma, nezabudnite rúž odlíčiť. A na čo si dať pri odličovaní pozor? Dlhotrvajúci rúž je vhodné odličovať iba odličovačom obohateným o ošetrujúce oleje. A ak sa chcete prebudiť s perami rovnako jemnými a hebkými ako pred nanesením rúžu, nezabudnite po odlíčení na pery naniesť ošetrujúci balzam.

Balzam na pery – pre vyživené a hebké pery

Balzam je návykový! Je to mýtus, alebo pravda?

Ide o mýtus, ktorý sme počuli už všetci: akonáhle raz balzam používate, pery si naň zvyknú a nedá sa prestať. A tak veľa ľudí verí tomu, že keď budú dlhodobo používať balzam a zo dňa na deň prestanú, stav pokožky pier sa zhorší. To je ale nezmysel! V skutočnosti ide skôr o pocit. Ak totiž budete pravidelne nanášať na pery balzam, veľmi rýchlo si zvyknete na hebkosť a jemnosť, ktorú vykúzli. A pery vo svojej prirodzenej podobe sa budú zdať drsné a suché. Každopádne neexistuje nič ako závislosť od balzamu.

žena na pláži
product-stage