Starostlivosť o pery: Suché a popraskané pery vás už nebudú trápiť

Udržujte svoje pery hebké, či je vonku horúčava alebo mráz. Nedovoľte, aby vaše krásne pery vysušením popraskali. Suchá pokožka pery sťahuje a v budúcnosti môže spôsobiť i vrásky okolo pier. Pravidelná hydratácia vám naopak zaručí, že vaše pery budú vždy príjemné na dotyk i na pohľad.

Priama cesta k hebkým perám: kvalitný balzam

Balzam na pery vás zachráni, kedykoľvek vaše pery začnú vysychať alebo praskať. Navyše ho môžete mať vždy poruke! Čo ďalšie môžete urobiť pre to, aby vaše pery zostali neustále hebké a príjemne hydratované?

Krásne pery vďaka 4 výhodám balzamu:

  • Už žiadne okusovanie suchej kožičky na perách. Vďaka balzamu bude vaša pokožka jemná a celistvá.
  • Pery hydratované balzamom vyzerajú plnšie a zmyselnejšie. Oslňte zdravím vašich pier!
  • Poranenie pier alebo drobné praskliny sa zahoja omnoho rýchlejšie, keď vaše pery zostanú hydratované.
  • Hydratáciou zamedzíte tiež vzniku vrások okolo pier – a budete tak vyzerať nielen príťažlivo, ale i mlado.
Vedeli ste, že prírodné oleje pomáhajú s výživou pokožky celého tela, ale i vlasov? Prečítajte si, čo všetko dokáže blahodarná starostlivosť olejov.

Balzam pre krásu, ale tiež pre ochranu

Pokožka našich pier je omnoho tenšia a jemnejšia, než zvyšok pleti na tvári. Vďaka tomu sú naše pery také hebké, bohužiaľ sú ale tiež viac náchylné k nepriazni okolitých vplyvov. Zmeny teplôt, suchý vzduch alebo silný vietor často spôsobia, že naše pery nepríjemne popraskajú a my máme nutkanie neustále suchú kožu okusovať.                                       

Nájdite pre seba starostlivosť, ktorá vám zaručí pocit plných a hebkých pier kedykoľvek a kdekoľvek. Veď balzam na pery ľahko schováte do každej kabelky. A v noci, keď každá bunka kože regeneruje, dodá vašim perám výživu prírodné maslo na pery. Balzam na pery Labello Vanilla & Buttercream obsahuje blahodarné bambucké maslo a mandľový olej,  ktoré vašim perám zaistí dlhodobú hydratáciu. Navyše vás poteší lahodnou malinovou chuťou a vôňou. 

Keď budete mať kvalitný balzam alebo maslo na pery neustále poruke, zostanú vaše pery nielen hebké, ale tiež chránené. Po každej aplikácii masla alebo balzamu na perách totiž vzniká ochranná vrstva, ktorá náchylnú pokožku uzavrie pred výkyvmi okolia.

Dodajte svojim perám šťavu i farbu!

Vedeli ste, že môžete svoje pery zároveň hydratovať i skrášliť? Niektoré balzamy, ako je Labello Tónovací balzam na pery Strawberry, pery nielen vyživí a ochráni, ale tiež zvýrazní príjemným odtieňom. Perfektný pre chvíle, kedy nemáte čas na nanášanie rúžu, ale chcete vyzerať upravená.

Vyživujte pery hĺbkovo. Vďaka maslu!

Ošetrujúce maslo na pery sa svojím zložením líši od bežných balzamov a doplňuje tak ich ochrannú funkciu hĺbkovou výživou pier. Maslo na pery, ako je Labello Ošetrujúci olej na pery Rosé naviac obsahuje rôzne prírodné oleje, ktoré príjemne chutia a dodávajú perám príťažlivý lesk.


Čo ste o balzamoch na pery možno nevedeli

Nejde len o krásu. Zistite, prečo je používanie balzamov na pery také dôležité. Možno sa tiež presvedčíte, že niektoré povery, ktoré ste o balzamoch počuli, vôbec nemajú reálny podklad.
Vyhnite sa poverám pri starostlivosti o krásu. Veríte na povery? Naučte sa rozlišovať mýty a fakty o kráse.

Balzamom na pery pokojne pretiahnite

Balzamy na pery blahodarne pôsobia na suchú pokožku a tou nemusí byť len koža pier. Jemné zloženie s obsahom bambuckého masla a prírodných olejov vám pomôžu ošetriť každé miesto, ktoré kvôli nedostatku hydratácie trpí. Majte balzam na pery vždy poruke a vysušená pleť vás už nezaskočí.

I pery si môžete spáliť. Chráňte ich pred slnkom!

Pokožka pier patrí k tým najjemnejším na celom tele a napriek tomu jej ochranu proti slnku mnoho z nás zanedbáva. Pritom stačia i nesmelé jarné lúče a pery si môžeme spáliť. Zabaľte si preto ochranný balzam na pery na každú dlhšiu prechádzku alebo výlet a nielen na dovolenku k moru. Vaše pery sa vám za to odvďačia hebkosťou.                                                                         

Na rozdiel od zvyšku tela svoje pery neustále namáhame pri konzumácii jedla a nápojov. Ochranná vrstva balzamu sa tým ľahko naruší a nanášanie balzamu je preto nutné pravidelne opakovať. Skutočne spoľahlivé balzamy, ako je Labello Balzam na pery Sun Protection s OF 30, síce vaše pery ochraňujú dlhodobo, ale iba pravidelným nanášaním si však zaistíte tú najúčinnejšiu hydratáciu. 

Môžete si k balzamom na pery vytvoriť závislosť?

Nechali ste sa nachytať na najčastejšu poveru? V skutočnosti pery nemôžu byť na ničom závislé a prípravky k ich hydratácii nespôsobujú vysušovanie, aby vás donútili ich používať. Pokiaľ napriek dôkladnej starostlivosti vaše pery vysychajú, môže byť príčina vo výžive. Poraďte sa s lekárom.

Môžete popraskanou pokožkou pier nakaziť druhé?

Keď vaše pery trpia a praskajú, o druhé sa báť nemusíte. Suchou pokožkou nemôžete nikoho nakaziť ani pri častých bozkoch. Najhoršie, čo sa môže stať je, že vaše pery budú na dotyk drsné. Pokiaľ im doprajete pravidelnú starostlivosť v podobe kvalitného balzamu, budú zase hebké a zvodné.