Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

myta a fakta o krase

Veríte na povery? Alebo mýty a fakty o kráse

Poďte s nami uviesť povery na pravú mieru!

Poznáte to. Mamička a babička majú vždy pravdu. Ale platí to aj pre rady týkajúce sa starostlivosti o telo, pleť a vlasy? Poďte sa s nami pozrieť na 20 mýtov, na ktoré nazrieme optikou modernej vedy!

O skutočne chybných a nezmyselných poverách

Čo je to mýtus?

Slovo mýtus pochádza z gréčtiny. Do slovenčiny by sme ho mohli preložiť ako mylnú predstavu, ku ktorej sa ľudia upínajú bez overenia jej pravdivosti. Prečo sú mýty prítomné v našom vedomí i dnes, keď máme k dispozícii modernú vedu? Odpoveď je jednoduchá.Naučili sme sa vnímať ich ako pravdivé už v detstve bez toho, aby sme ich spochybnili. A tak v každodennej starostlivosti o telo, pleť a vlasy opakujeme stále dookola zabehnuté postupy. Jednoducho pretože veríme, že sú správne. Poďme tieto postupy podrobiť testu a dostať tie zlé navždy z vašej hlavy!

Čo je to mýtus

Mýty týkajúce sa starostlivosti o vašu pleť

Niektoré povery vznikli čírou náhodou a veríme im po celé generácie. Pozbierali sme pre vás niekoľko takých, ktoré sa týkajú starostlivosti o pleť tváre. Zistíme, či je za nimi predsa len kúsok pravdy. Tak napríklad: kto z vás verí, že zubná pasta zaberie v boji proti akné?

Mýty o vlasovej starostlivosti

Na hlave nám rastie okolo 6 miliónov vlasov. A práve tie sú živnou pôdou pre desiatky povier týkajúcich sa ich rastu a tiež správnej starostlivosti o ne. Čo majú tieto mýty spoločné so šampónom? Mali by ste ich zmyť raz navždy. Tak ideme na to!

Mýty týkajúce sa vášho tela

Poďme sa pozrieť na mýty týkajúce sa vášho tela doslova od hlavy až po päty. Schudnete vďaka poteniu? Fáma! Mali by ste piť vodu, i keď nemáte smäd? Nech je pravda akákoľvek, zistite ju!

Každodenné mýty

Spôsobuje čokoláda akné? Poďme sa zamerať na pochúťku, ktorú máme zo všetkého najradšej. A nielen na ňu.