Svadobný účes: Čo robiť, aby bol perfektný celý deň

TÚŽITE PO ÚČESE, KTORÝ OSLNÍ? VIEME, ČO PRE TO UROBIŤ!

K nádhernému svadobnému účesu vedie dlhá cesta. Odškrtnite si prvú úlohu zo svadobného zoznamu a zistite, ako vybrať účes, z ktorého budete nadšená!

Aby v deň D účes vyzeral naozaj tak, ako si prajete

Plánujte vopred! Všetko sa začína dôkladnou rešeršou všetkých možností. Veľa inšpirácií nájdete na internete alebo v časopisoch. Ale pozor, účes si musíte vyskúšať. Aspoň raz.

Krok č. 1: Urobte si veľký prieskum účesov!

Väčšina žien sa počas príprav na svoj veľký deň zameria najprv na svadobné šaty, závoj a drobné doplnky, ktoré ju budú zdobiť. A to rozhodne nie je zle. Účes sa totiž oplatí vyberať tak, aby sa hodil k celkovému vzhľadu.

Ak zvolíte šaty s lodičkovým výstrihom, určite siahnite po drdole, ktorý zvýrazní krk a jemné ženské línie. Krásne vyzerá voľnejší účes s cestičkou na strane a so spustenými drobnými pramienkami vlasov kopírujúcimi tvar tváre. Vyskúšajte si doma pred zrkadlom napríklad elegantny-bocny-drdol. Pripravili sme pre vás návod aj s postupom.

Korzetové šaty dávajú budúcej neveste voľnú ruku vo výbere účesu. Vhodné sú nielen vyčesané, ale aj rozpustené vlasy. Skvelým kompromisom pre majiteľky polodlhých a dlhých vlasov je potom predná časť vlasov zopnutá vzadu na hlave – rozpustenej časti účesu potom pristanú mäkké a bohaté vlny.

K šatám so srdcovým výstrihom zvoľte „princeznovský“ účes. Nemenej krásne budú pôsobiť aj vlasy zapletené do rôznych typov francúzskeho vrkoča. Neviete, ako na to? Prezrite si návody na tie najlepšie techniky na zapletané vlasy.

Splývavé šaty s dlhšími rukávmi z vás urobia vílu. Podčiarknite tento look rozpustenými kučerami. Étericky budú vyzerať  rovné vlasy, ale aj vlasy natočené do mäkkých vĺn. K tomuto štýlu sa tiež ako doplnok hodí venček alebo kvetinová čelenka. Tip: Vyskúšajte hippie vyväzovaný vrkoč, ktorý môžete ozdobiť jemnými kvietkami – napríklad vo farbe, ktorá na svadbe prevažuje.

Padol žreb na domáci styling? Zafixujte účes lakom, ktorý drží celý deň. NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care s vami bude držať krok pri obrade aj na párty!

Zvoľte ten správny svadobný účes!

Existuje celý zoznam vecí, ktoré je potrebné pred svadbou naplánovať. Len čo si vyberiete šaty, prichádza rad na účes. Možno sa bude zdať, že k typu šiat, po ktorých ste siahli, sa budú hodiť dlhšie alebo kratšie vlasy... Ale viete, kedy je najvyšší čas na zmenu účesu?

5 tipov pre krásne vlasy vo svadobný deň

 1. Pri výbere vhodného účesu sa poraďte so svojím kaderníkom. Pomôže vám vybrať taký, ktorý sa hodí k tvaru vašej hlavy, postavy i šatám.
 2. Zdravé a lesklé vlasy vyžadujú jemnú starostlivosť. Vyhnite sa neprofesionálnemu farbeniu, nadmernej tepelnej záťaži aj nešetrnému česaniu – aspoň do svadobného dňa.
 3. S tým súvisí i výber vlasovej kozmetiky – používajte len tú, ktorá je priamo určená typu vašich vlasov.
 4. Posledné strihanie vlasov je vhodné asi 4 týždne pred svadbou. Radšej sa vyhnite veľkým zásahom do tvaru a farby účesu. Pravdepodobne predídete sklamaniu.
 5. Vyživte svoje vlasy zvnútra. Doprajte si veľa zdravej listovej zeleniny a potravín s omega 3 a 6 mastnými kyselinami. Vaše vlasy budú ešte lesklejšie a zdravšie.

SVADOBNÝ ÚČES PRE KRÁTKE VLASY

S kratšími vlasmi toho veľa nevymyslíte, ale nebuďte smutné, v jednoduchosti je krása. Zamerajte sa hlavne na to, aby vlasy mali objem a dajte si záležať na ich stylingu. Vlasy dôkladne umyte a ľahko vysušte uterákom. Naneste do nich Stylingový Primer Volume, ktorý ochráni vlasy pred teplom pri fénovaní a zároveň im dodá objem. Potom vlasy vyfúkajte guľatou kefou. Pred finálnym stylingom do vlasov nastriekajte Tvarovací sprej na vlasy Volume, ktorý vám uľahčí prácu s vlasmi a zaistí, aby účes držal na svojom mieste po celý deň.  

Ozvláštnite svoj účes ozdobou do vlasov:

 • Svadobný závoj: Krátky účes k nemu priamo nabáda. Svadobný závoj má navyše dlhoročnú tradíciu. Závoj by mal byť vo farbe vašich šiat a dĺžku zvoľte podľa typu svojej postavy. Ak ste výškovo menšie, siahnite po krátkom závoji. Dlhý by vám zbytočne uberal centimetre. Ak máte širšie boky, je dlhší závoj elegantným riešením, ako ich zamaskovať.
 • Svadobná čelenka: Vďaka nej svoj účes krásne spestríte. Je to ideálne riešenie, keď nemáte príliš zdobené šaty. Vyberte si čelenku, ktorá má zúbky. Vďaka nim bude vo vlasoch držať ako pribitá a vy sa budete môcť zabávať celý deň bez obáv. 
 • Svadobná korunka: Na deň princeznou. Chcete si splniť svoj detský sen a premeniť sa na jeden deň na princeznú? Potom vám nesmie chýbať korunka. Rovnako ako pri svadobnej čelenke platí, že je potrebné ju dobre upevniť, aby vám počas dňa nespadla. 

Aby bol váš svadobný účes v deň D dokonalý, zverte sa do rúk kaderníčky. Tá sa s vami dohovorí nielen na samotnom účese, ale aj na jeho skúške. Cena svadobného účesu sa pohybuje od 500 - 4 000 Kč, pričom tie vyššie čiastky bývajú aj s účesom pre mamičku nevesty a pre ženícha. Časová náročnosť účesu sa líši podľa jeho zložitosti, ale spravidla to trvá približne jednu hodinu. 


Vrkoče a pletené účesy
: Zapletené účesy sú veľmi pôsobivé a urobia veľa parády. Sú ideálnym variantom, keď máte decentný mejkap a jednoduché šaty. Ak máte líčenie výrazné a šaty veľmi zdobené, zvoľte radšej rozpustené vlasy alebo drdol.

Bohaté vlny: Účes, ktorý pristane každej neveste. Vlny sú skrátka stávka na istotu. Dajte si ale záležať na ich fixácii, aby vám vydržali krásne celý deň.

Zavinutý drdol: Elegantný, a napriek tomu pôsobivý. Drdol sa krásne hodí k závojom. Zároveň je to ideálny účes k závoju. Nezabudnite ho ale dostatočne upevniť, aby sa vám počas svadobného dňa nerozplietol. Ideálne si prineste závoj na skúšku svadobného účesu. Nielenže uvidíte finálny účes, ale zároveň vám kaderníčka poradí, ako závoj správne upevniť a kam, či pod drdol alebo nad.

3 kroky k účesu, ktorý podčiarkne krásu nevesty

Prejdite si všetky naše tipy a odškrtnite si ďalšiu položku z nekonečného zoznamu s nápisom „Svadba“!

ÁNO & NIE: Čo (ne)robiť, aby bol svadobný účes podľa vašich predstáv

ÁNO

 • Nechajte si dostatok času na výber stylistu, ktorý vám účes vytvorí. Dajte na odporúčanie kamarátky alebo kolegyne v práci.
 • Vlasy si umyte večer pred návštevou kaderníka. Ak ich umyjete až ráno v deň skúšky, budú pramienky rozlietané a bude ťažšie vytvoriť požadovaný účes.
 • Máte vlnité/rovné/jemné/hrubé vlasy? Nechajte kaderníka, aby sa zoznámil s ich prirodzeným stavom. Uľahčíte mu prácu a ušetríte ho prekvapenia.
 • Nezabudnite so sebou priniesť fotografie, ktoré poslúžia ako inšpirácia. Vezmite tiež doplnky a ozdoby, ktoré chcete mať vo vlasoch, a pribaľte aj fotografiu svojich svadobných šiat (ideálne takú, na ktorej ich máte oblečené).

 

NIE

 • Nie ste spokojná s výsledkom skúšky? Povedzte to svojmu kaderníkovi a hľadajte vhodný účes ďalej. V žiadnom prípade sa neuspokojte s výsledkom, ak máte akékoľvek pochybnosti. Spätne by vám to bolo ľúto.
 • Nepoužívajte lak na vlasy, tužidlo ani žiadne ďalšie stylingové prípravky pred tým, ako pôjdete na skúšku svadobného účesu.
 • Nechajte si od kaderníka poradiť. Ale pozor, nenechajte sa presvedčiť na veľkú zmenu tesne (4 – 6 týždňov) pred svadbou. Dôležitý je predovšetkým váš vkus a pocit z účesu.
 

ZOZNAM SVADOBNÝCH PRÍPRAV: ZDÁ SA VÁM NEKONEČNÝ?

Kvôli dlhému zoznamu úloh spojených so svadbou môže byť ľahké prehliadnuť svadobný účes. Rovnako ako kvetinové väzby, svadobné koláčiky alebo pozvánky. TIP: Rezervujte si miesto v 2 rôznych vlasových štúdiách (pokojne aj na skúšku toho istého účesu). Uvidíte, že výsledky budú rôzne a bude z čoho vyberať. A nezabudnite vyskúšať aj účes ženícha a družičiek.

Deň D sa blíži! Ako sa pripraviť?

✓ Nechajte si zastrihnúť končeky

Asi mesiac pred svadbou sa nechajte naposledy ostrihať (alebo si len zastrihnúť končeky). Vaše vlasy budú vyzerať zdravo, vyhnete sa ťažkým spľasnutým lokniam a rozstrapkaným končekom. Ak kaderník strihne do vlasov viac, ako ste chceli, zostane nejaký čas na to, aby sa dal účes znovu upraviť... alebo aspoň na to, aby „sedel“.

Deň D sa blíži! Ako sa pripraviť?

✓ Ošetrujte vlasy každý deň

V posledných mesiacoch pred svadbou je potrebné vlasy ošetrovať viac než predtým. Najlepšími pomocníkmi sa stanú hlavne produkty chrániace vlas pred teplom. Raz za týždeň potom naneste vyživujúcu masku a pri tvorení denných účesov použite NIVEA Penové tužidlo Diamond Gloss Care, ktoré vlasy ochránia pred poškodením pri záverečnej úprave a stylingu.

Deň D sa blíži! Ako sa pripraviť?

✓ Používajte správnu kozmetiku

Aj vlasová kozmetika hrá svoju rolu. Vyberajte takú, ktorá vlasy posilní a dodá im prirodzený lesk. Od značky NIVEA je vhodnou voľbou napríklad Ošetrujúci šampón Hairmilk Natural Shine, ku ktorému v regáloch obchodov nájdete tiež vhodný kondicionér z rovnakého radu a špeciálne bezoplachové kondicionéry pre rovné aj vlnité vlasy. Šampón aj kondicionér s mliečnymi a hodvábnymi proteínmi regenerujú, intenzívne vlasy hydratujú, aby opäť získali svoju zdravú krásu a prirodzený lesk nielen na svadbe.

Deň D sa blíži! Ako sa pripraviť?

✓ Zaraďte do jedálneho lístka zeleninu a orechy

Obohaťte svoj jedálny lístok potravinami bohatými na vitamín B a omega 3 a 6 mastné kyseliny. Chutiť vám budú orechy, tekvicové a ľanové semienka, ale aj zelená listová zelenina. Vďaka týmto superpotravinám budú vaše vlasy zdravé, lesklé a hebké.

Ako vytvoriť svoj vlastný svadobný účes

Vytvorte si krásny účes pre svoju svatbu