Fúzy robia mužov: Ako sa o ne starať?

Perfektne zastrihnuté strnisko sa môže veľmi rýchlo zmeniť na imidž typu „dajte mi všetci pokoj”. A preto je starostlivosť o fúzy kľúčová. Viete, ako na to?

Čo o vás prezradia vaše fúzy?

To, ako vyzerajú vaše fúzy, o vás mnohé prezradí. Perfektne zastrihnuté strnisko sa môže totiž veľmi rýchlo zmeniť na imidž typu „dajte mi všetci pokoj“. A vaša trochu zanedbaná vizáž okamžite napovie, že je vám tak trochu ukradnutá starostlivosť o vzhľad. Dlhá bradu typu „Gandalf“ zasa môže pôsobiť dojmom, že ste momentálne bez domova alebo idete na karneval.

V každom prípade fúzy a niekoľkodňové strnisko sú opäť v kurze, je však potrebné mať tvar a dĺžku fúzov pod kontrolou, aby ste si udržali ten správny imidž – zvlášť, ak budete chodiť počas dorastania fúzov medzi ľudí... 

„dajte mi všetci pokoj“
medveď
                 Nechávate si narásť fúzy prvýkrát? Spočiatku môžete pociťovať nepríjemné svrbenie.
                 To ale onedlho zmizne samo.

Úprava fúzov

Vymedzte hranice žiletkou

Nemôžete jednoducho len tak sedieť a nechať korienky fúzov urobiť svoju prácu. Nechať si narásť perfektné fúzy vyžaduje rovnaké množstvo pozornosti aj času ako každodenné holenie. Začnite s tvarovaním okrajov vášho porastu. Pestované fúzy by nikdy nemali presahovať hornú peru alebo poskytovať úkryt zatúlaným zvyškom jedla. Dobre nevyzerá ani to, keď fúzy presahujú až na krk.

S precíznou úpravou fúzov pomôže klasická britva alebo žiletka. Pomocou nej jasne vymedzte, kde končia vaše fúzy a začína krk. Pri tvarovaní fúzov na tvári začnite od ucha a smerujte k stredu tváre v čo najprirodzenejšej línii. Nezabudnite, že ostré hrany pristanú len málokomu.

Pracujte s aspoň dvojtýždňovým strniskom

Zastrihávač fúzov zaistí perfektný výsledok

Myslíte to s úpravou fúzov vážne? Kúpte si špeciálny zastrihávač s nastaviteľnou výškou. Pamätajte, že fúzy dlhšie ako 6 mm či zostrih typu „Franc Jozef“ sa príliš nehodí do kancelárie – obzvlášť, ak pracujete v konzervatívnom prostredí finančníctva alebo práva. Niektoré moderné zastrihávače majú dokonca aj nadstavec so žiletkou pre presnejší tvar fúzov.

Chystáte sa zvoliť štýl fúzov? Pracujte s aspoň dvojtýždňovým strniskom. Jednak lepšie rozpoznáte, aký štýl sa hodí k tvaru vašej tváre, jednak uvidíte, čo vám vaše fúzy dovolia. Nie každý má totiž šťastie v podobe plných a hustých fúzov.


čistiaci gél nemá chýbať

Fúzy potrebujú rovnaké množstvo času a pozornosti ako vaše vlasy. Umývajte ich pravidelne s použitím čistiaceho gélu rovnako, akoby ste si umývali vlasy šampónom. Dobrá voľba je napríklad Gél na tvár a fúzy. Potom fúzy osušte uterákom a nechajte ich voľne uschnúť – nepoužívajte fén, vysušuje pokožku a tá potom svrbí. Ak ste si nechali narásť dlhú bradu, kúpte si na ňu hrebienok a pravidelne ju prečesávajte. Táto starostlivosť nielenže udrží vaše fúzy aj pokožku v skvelej kondícii, ale pomôže vám zbaviť sa nečistôt, prachu i zvyškov jedla, ktoré na fúzoch zostali počas dňa.
Perfektné pre úpravu fúzov je Balzam pre citlivú pleť a strnisko. Zmäkčuje fúzy a zároveň sa stará o pleť pod nimi. Svrbivé tváre už vás trápiť nebudú.
k upraveným fúzom upravený účes
K upraveným fúzom patrí tiež upravený účes. Pozrite sa na históriu pánskych účesov. V ktorej dobe by ste chceli žiť vy?