BRADA, FÚZIKY, BRIADKA: ZISTITE, AKÁ ÚPRAVA FÚZOV JE PRE VÁS TÁ PRAVÁ

Čo je aktuálne trendy a ako si holiť fúzy? Mať strnisko ako Beckham, bradu v štýle DiCapria alebo hladké oholenie po vzore Dwayna Johnsona? Pozrieme sa na to, čo je práve v kurze a poradíme vám, ako na dokonalé oholenie bez kvapky krvi.

Fúzy ako módny doplnok

Nejde o žiadny vtip. Fúzy naozaj často slúžia ako módny doplnok. Či už si zakladáte na vzhľade drsného muža, alebo denne nosíte obleky, fúzy vždy podčiarknu váš charakter. Oplatí sa ich správne ošetrovať. Buď si môžete zájsť na pohárik whisky do niektorého z vyhlásených barbershopov, kde sa o vás (a vaše fúzy) profesionálne postarajú, alebo si môžete vziať do ruky strojček, nožnice a postaviť sa výzve.
Zastrihávač fúzov

Zastrihávač fúzov je základ

Dnešný trh ponúka nepreberné množstvo rôznych strojčekov na zastrihávanie fúzov. Ako si ale vybrať ten správny a na čo sa pri výbere zamerať? V prvom rade si rozmyslite, či chcete iba zastrihávač fúzov alebo i vlasov.

Zastrihávač by mal mať niekoľko vymeniteľných hrebeňov, nastaviteľnú dĺžku strihu a viac prednastavených dĺžok. V dnešnej dobe by už mali zastrihávače hravo zvládnuť aj zastrihávanie chĺpkov nosa a uší. Tiež si všímajte to, ako dlho trvá nabíjanie a ako dlho vydrží následne stroj nabitý. A ak chcete vziať jedným ťahom s fúzmi i vlasy, kúpte si rovno zastrihávač vlasov a fúzov.

Klasika, ktorá nestarne: Dokonale hladká pleť

Netrúfate si na experimenty a patríte skôr k vyznávačom klasiky? Aj „klasické“ holenie však musíte vedieť. Na čo si dať pozor a aké prípravky používať?

NA ČO SI DAŤ PRI HOLENÍ FÚZOV POZOR A AKÉ PRÍPRAVKY POUŽÍVAŤ?

  1. Hydratujte. Než sa pustíte do samotného holenia fúzov, opláchnite tvár niekoľkokrát teplou vodou. Prípadne nahrejte teplým uterákom. Fúzy sa zmäkčia a holenie bude príjemnejšie.    
  2. Použite penu na holenie. Aby ste predišli poškriabaniu britvou a podráždenej pokožke, použite NIVEA Penu na holenie Deep. V nej obsiahnuté čierne uhlie vašu pleť ochráni. 
  3. Skontrolujte britvu. Holenie sa tupou žiletkou – to je zážitok, ktorý si radi odpustíte a mali by ste sa mu oblúkom vyhnúť. Nielenže to nie je nič príjemné, holenie dlho trvá, ale zároveň si zbytočne podráždite pleť. 
  4. Jemné a plynulé ťahy. Vyvarujte sa nerozvážnemu a tvrdému holeniu. To by viedlo akurát ku krvavým škrabancom a vášmu hnevu. Plynulé a jemné ťahy sú to, o čo tu ide. 
  5. Britvu oplachujte. Predchádzajte upchávaniu žiletky a pravidelne ju umývajte pod tečúcou vodou. Tá by ale nemala byť extrémne horúca, pretože práve horúca voda britvu tupí.  
  6. V smere aj proti smeru rastu. Že by sa malo holiť len v smere rastu fúzov? Tak to teda nie! K dokonalému oholeniu sa treba  holiť v smere i proti smeru rastu. 
  7. Použite vodu po holení. Začervenaná a podráždená pleť je to, čo rozhodne nechcete. Použitím NIVEA Vody po holení Deep podráždeniu a napnutej pokožke po holení predídete. Navyše krásne vonia! Ak máte citlivejšiu pleť, siahnite po Balzame po holení Protect & Care s aloe vera a provitamínom B5. 
Náš tip: Vyskúšať môžete tiež holenie fúzov s naparovaním. Vďaka pare sa fúzy zmäkčia a žiletka po nich ľahšie skĺzne. Navyše je to blahodarné aj pre vašu pleť. Rozšíria sa vám totiž póry a uvoľní sa prebytočný kožný maz. Stačí nahriať uterák na tvár (môžete použiť naparovačku na knedle). Len čo bude uterák dostatočne vlhký, nechajte ho chvíľku vychladnúť na prijateľnú teplotu a priložte na pokožku na zhruba 1 minútu. Tento postup opakujte štyrikrát. Potom fúzy ohoľte žiletkou.

Strnisko nikdy nevyjde z módy

Ak by sme mali povedať jednu vec, ktorá rozhodne nikdy nevyjde z módy, bude to strnisko. Nielenže zoštíhľuje tvár a vyzerá mužne, ale dodá vám nedbalý sexy vzhľad, na ktorom ženy môžu oči nechať!

Ak rozmýšľate, či strnisko alebo fúzy, majte na pamäti, že aj strnisko musíte ošetrovať, hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá. Príliš krátke vzbudzuje pocit, že ste sa ráno zabudli oholiť a dlhé, naopak, pôsobí príliš neupravene. Takže aké dlhé by malo strnisko byť? Všeobecne platí, že 3 – 5 mm je tak akurát!

Spoľahnúť sa môžete na Gél na holenie SensitiveBalzam pre citlivú pleť a strnisko. Zbaví vás všetkých príznakov holením podráždenej pleti ako je pálenie, začervenanie, suchá pleť, napätosť, svrbenie. Balzam sa rýchlo vstrebe, nie je mastný a pôsobí okamžite.


Briadka opäť v kurze

A je späť! Briadka, ktorá pred pár rokmi vyšla z módy, je tu opäť s nami. A stavil na ňu napríklad aj Brad Pitt. Niet sa čomu diviť, briadka sa ľahko udržiava a skvele zvýrazní črty tváre.

Á propos: Črty tváre. Práve im by ste mali prispôsobiť podobu briadky. Ak máte hranatú tvár s výraznými lícnymi kosťami, nebojte sa „mušketierskej briadky“ s fúzmi aj na lícnych kostiach. A okrúhlej tvári pristane zarastená brada, ale perfektne oholené lícne kosti. 

Ak tápate, ako sa starať o briadku, inšpirujte sa starostlivosťou o svoje vlasy. Ak je briadka dlhšia, starajte sa o ňu svojím šampónom na vlasy. Ak je zatiaľ krátka, použite produkt na umývanie tváre.

A aký účes zvoliť k brade? Stávkou na istotu je rebelské rozcuchanie alebo ležérny zostrih.


Brada pre odvážlivcov

Móda brady rozhodne nie je preč. Ak sa rozhodnete pre pestovanie brady, obrňte sa trpezlivosťou. Fúzy je potrebné rôzne zastrihávať, a tiež sa o ne správne starať. Inak budete pripomínať skôr nepekného lúpežníka než atraktívneho muža. 

A ako bradu udržiavať? Nechajte ju rásť a potom ju zastrihujte na stupni 3 alebo 4. Zastrihávať fúzy by ste mali pravidelne. 

Povinnosťou je tiež pravidelné umývanie, odporúčame raz až dvakrát týždenne – pretože fúzy, rovnako ako vlasy, vstrebávajú vône a pachy. A vy predsa nechcete, aby vaša drahá polovička z vašich fúzov vycítila, čo ste obedovali, alebo že ste včera skočili s kamarátmi „na jedno“. 

Na umývanie rozhodne nepoužívajte klasický šampón na vlasy. Fúzy by sa mastili a pokožka pod nimi by bola suchá a svrbela by. Lepšou voľbou je NIVEA Umývací gél na tvár a fúzy Deep, ktorý je bez alkoholu (a vďaka tomu nevysušuje pleť), s harmančekom, ktorý ošetruje nielen fúzy, ale aj pleť.