Fúzy robia mužov: Ako sa o ne starať?

Perfektne zastrihnuté strnisko sa môže veľmi rýchlo zmeniť na imidž typu „dajte mi všetci pokoj”. A preto je starostlivosť o fúzy kľúčová. Viete, ako na to?

Čo o vás prezradia vaše fúzy?

To, ako vyzerajú vaše fúzy, o vás mnohé prezradí. Perfektne zastrihnuté strnisko sa môže totiž veľmi rýchlo zmeniť na imidž typu „dajte mi všetci pokoj“. A vaša trochu zanedbaná vizáž okamžite napovie, že je vám tak trochu ukradnutá starostlivosť o vzhľad. Dlhá bradu typu „Gandalf“ zasa môže pôsobiť dojmom, že ste momentálne bez domova alebo idete na karneval.

V každom prípade fúzy a niekoľkodňové strnisko sú opäť v kurze, je však potrebné mať tvar a dĺžku fúzov pod kontrolou, aby ste si udržali ten správny imidž – zvlášť, ak budete chodiť počas dorastania fúzov medzi ľudí... 

                 Nechávate si narásť fúzy prvýkrát? Spočiatku môžete pociťovať nepríjemné svrbenie.
                 To ale onedlho zmizne samo.

Úprava fúzov

Pracujte s aspoň dvojtýždňovým strniskom

Zastrihávač fúzov zaistí perfektný výsledok

Myslíte to s úpravou fúzov vážne? Kúpte si špeciálny zastrihávač s nastaviteľnou výškou. Pamätajte, že fúzy dlhšie ako 6 mm či zostrih typu „Franc Jozef“ sa príliš nehodí do kancelárie – obzvlášť, ak pracujete v konzervatívnom prostredí finančníctva alebo práva. Niektoré moderné zastrihávače majú dokonca aj nadstavec so žiletkou pre presnejší tvar fúzov.

Chystáte sa zvoliť štýl fúzov? Pracujte s aspoň dvojtýždňovým strniskom. Jednak lepšie rozpoznáte, aký štýl sa hodí k tvaru vašej tváre, jednak uvidíte, čo vám vaše fúzy dovolia. Nie každý má totiž šťastie v podobe plných a hustých fúzov.

Vymedzte hranice žiletkou

Nemôžete jednoducho len tak sedieť a nechať korienky fúzov urobiť svoju prácu. Nechať si narásť perfektné fúzy vyžaduje rovnaké množstvo pozornosti aj času ako každodenné holenie. Začnite s tvarovaním okrajov vášho porastu. Pestované fúzy by nikdy nemali presahovať hornú peru alebo poskytovať úkryt zatúlaným zvyškom jedla. Dobre nevyzerá ani to, keď fúzy presahujú až na krk.

S precíznou úpravou fúzov pomôže klasická britva alebo žiletka. Pomocou nej jasne vymedzte, kde končia vaše fúzy a začína krk. Pri tvarovaní fúzov na tvári začnite od ucha a smerujte k stredu tváre v čo najprirodzenejšej línii. Nezabudnite, že ostré hrany pristanú len málokomu.


čistiaci gél nemá chýbať

Perfektné pre úpravu fúzov je Balzam pre citlivú pleť a strnisko. Zmäkčuje fúzy a zároveň sa stará o pleť pod nimi. Svrbivé tváre už vás trápiť nebudú.

K upraveným fúzom patrí tiež upravený účes. Pozrite sa na históriu pánskych účesov. V ktorej dobe by ste chceli žiť vy?

Fúzy potrebujú rovnaké množstvo času a pozornosti ako vaše vlasy. Umývajte ich pravidelne s použitím čistiaceho gélu rovnako, akoby ste si umývali vlasy šampónom. Dobrá voľba je napríklad Gél na tvár a fúzy. Potom fúzy osušte uterákom a nechajte ich voľne uschnúť – nepoužívajte fén, vysušuje pokožku a tá potom svrbí. Ak ste si nechali narásť dlhú bradu, kúpte si na ňu hrebienok a pravidelne ju prečesávajte. Táto starostlivosť nielenže udrží vaše fúzy aj pokožku v skvelej kondícii, ale pomôže vám zbaviť sa nečistôt, prachu i zvyškov jedla, ktoré na fúzoch zostali počas dňa.