Ošetrujte svoje vlasy ako profesionál

Možno si myslíte, že niečo také primitívne, ako je umývanie a sušenie vlasov, nepotrebuje návod. Ale boli by ste prekvapení, koľko mužov to robí zle. Naozaj zle. Poďte sa pozrieť na 3 kroky, vďaka ktorým zvládnete starostlivosť o vlasy ako profesionál.

Umývanie vlasov: Ako na to?

1. Najprv skontrolujte teplotu vody. Studená sprcha vám síce ráno perfektne rozprúdi krv, ale nie je taká efektívna, čo sa týka zmývania špiny z vlasov. Ani horúca sprcha ale nie je ideálna, môže podráždiť alebo dokonca popáliť pokožku hlavy.

2. Len čo nastavíte príjemne vlažnú teplotu vody, vmasírujte do vlasov malé množstvo šampónu (veľkosťou maximálne ako desať arašidov). Použitie väčšieho množstva, ako je potrebné, vaše vlasy neumyje o nič lepšie, len vytvorí viac peny, ktorá sa bude ťažšie oplachovať. 

TIP: Ako často si umývať vlasy? Pokojne denne. Na každodenné umývanie je vhodný napríklad Šampón pre mužov Strong Power.

3. Veľa mužov vlasy neoplachuje dôkladne. Na vlasoch a pokožke hlavy tak zostávajú zvyšky šampónu aj kožného mazu a vlasy sú potom spľasnuté a matné. Vlasy opláchnete najlepšie tak, že ich budete dobrých 30 sekúnd sprchovať a prečesávať prstami. Je to rozhodne účinnejšie, než len v rýchlosti strčiť hlavu pod sprchu alebo sa potopiť vo vani.

 
umývanie vlasov
4. Väčšina mužov nepoužíva kondicionér. Vy ale nie ste väčšina. Kvalitný kondicionér vlas vyhladí po celej jeho dĺžke a ten je potom pružný a lesklý. Malé množstvo kondicionéru (veľkosťou maximálne ako desať arašidov) premasírujte v dlaniach – nikdy ho neaplikujte priamo na vlasy alebo pokožku hlavy. Vmasírujte kondicionér do končekov vlasov, ktoré bývajú najviac poškodené. Na rozdiel od šampónu by sa mal kondicionér (napríklad Ošetrujúci kondicionér Hairmilk pre normálne vlasy) nechať pred dôkladným opláchnutím minútu alebo dve pôsobiť.

Fénovanie: Ochrana vlasov je najdôležitejšia

Najlepším spôsobom, ako zakončiť správne umývanie hlavy, je opatrne vysušiť vlasy uterákom a nechať ich voľne uschnúť. To však nie je vždy pohodlné – zvlášť, keď sa ponáhľate alebo máte dlhšie vlasy. A hoci použitie fénu vyzerá ako rýchly a jednoduchý spôsob vysúšania vlasov, horúci vzduch môže vlasy poškodiť či spôsobiť ich lámavosť a vysušenosť.
vysúšanie vlasov

Aby ste sa vyhli týmto negatívnym účinkom, osvojte si pri fénovaní pár jednoduchých trikov:

1. Pred fénovaním vlasy vždy najprv vysušte uterákom. Ak necháte uterák chvíľu na hlave, vysaje viac vlhkosti.

2. Fén držte aspoň 20 centimetrov od hlavy a pri fénovaní s ním pohybujte, aby ste predišli presušeniu alebo spáleniu vlasov.

3. Nezapínajte fén na najvyšší výkon, pretože to je priama cesta k poškodeniu vlasov a podráždeniu pokožky hlavy.

4. Existuje veľa dobrých výrobkov, ktoré vám pomôžu vlasy ochrániť pred poškodením teplom, ale záleží na účese. Radšej aplikujete do vlasov pred fénovaním stylingový prípravok.
 

Vlasový styling na jednotku

Finálna úprava účesu úplne závisí od strihu a kvality vlasov. A vzhľadom na to, že každý účes vyžaduje iný styling, začnime výberom vhodného stylingového výrobku presne pre vaše vlasy. Ale ako na to? Vyberať môžete medzi pastami, krémami, gélmi, voskami, pomádami, a dokonca aj penami. Aké má teda moderný muž možnosti?

VOSK: Je perfektný pre krátko strihané vlasy, pretože účesu dodá lesk, plastickosť a strednú fixáciu. Vyhnite sa mu, ak máte jemné alebo dlhé vlasy, ktoré by kvôli vosku mohli zbytočne spľasnúť. Nezabudnite vosk pred aplikáciou najprv zahriať v dlaniach.

 

GÉL: Je ideálny na vytváranie extrémnych účesov. Veľa gélov umožňuje tzv. „mokrý vzhľad“ a poskytuje maximálny lesk a dlhotrvajúcu fixáciu – napríklad Gél na vlasy s lesklým efektom. Gél nepoužívajte, ak máte jemné vlasy, medzi ktorými by potom mohla byť viditeľná pokožka hlavy.

styling

PASTA: Je skvelá najmä pre svoju elastickú konzistenciu, ktorá vám umožní účes kedykoľvek počas dňa znovu upraviť alebo prečesať bez toho, aby ste potrebovali ďalšiu aplikáciu výrobku.

 

LAK: Je ideálny pre maximálny objem a fixáciu. Buďte však opatrní a s lakom to nepreháňajte. Vo veľkom množstve môže po zaschnutí zanechávať na vlasoch stopy, ktoré vyzerajú ako lupiny!

Pozrite sa, čo sa dá s týmito stylingovými prípravkami vytvoriť.
Tu je 7 + 1 najlepších pánskych účesov!