5 trikov pre vaše sebavedomejšie ja

Niekto ho má príliš, iný zase málo. Sebavedomie je krehký stavebný kameň našej spokojnosti a psychickej pohody. Ako sa prestať neustále podceňovať (v horšom prípade zhadzovať) a vytrénovať dôveru v seba samého? Vyskúšajte našich päť tipov!

1. Trénujte svoju pozitívnu pamäť

napíšte si do diára tri zážitky
Každý večer pred spaním zrekapitulujte svoj deň a napíšte si do diára tri zážitky, ktoré vás počas neho potešili. Pochvala od kolegyne za skvele odvedenú prácu, nežný rozhovor s priateľom pri večeri, rezervácia letenky do vytúženej destinácie... Vycvičíte svoju pozornosť i dlhodobú pamäť, ktorá sa bude fixovať na pozitívne veci. Nezabudnite v malom denníčku občas poriadne zalistovať a pripomenúť si radosti, ktoré vás tešili pred niekoľkými mesiacmi.

2. Prestaňte sa porovnávať

V dobe sociálnych sietí je ľahké prepadnúť pocitu, že naša existencia je príliš priemerná a nezáživná. Denne nazeráme do životov ľudí, ktorých ani osobne nepoznáme, a prepadáme ilúzii, že ich sebaprezentácia zrkadlí realitu. Všímajte si momenty, keď sa kvôli pestrofarebným fotografiám ostatných cítite pod psa, a jednoducho ich prestaňte (tak často) sledovať. Uľaví sa vám.
 
socialne siete

3. Vizualizujte svoje želania

Vizualizujte svoje želania
Obvykle sa bojíme hovoriť o svojich snoch, aby sme ich nezakríkli alebo nepôsobili naivne. A to je chyba! Sila myšlienky má magickú noc. Predstavte si moment, v ktorom sa vaše tajné želanie zhmotnilo, do najmenšieho detailu. Dajte si na chladničku fotku, ktorá vám váš cieľ bude pripomínať. Nehanbite sa o ňom hovoriť: opakovaním uistíte sama seba, že nič nie je nemožné, a možno okolo seba nájdete spojencov, ktorí vám v dosiahnutí vašej méty radi pomôžu.

4. Priblížte sa minimalistickému šatníku

Naše sebavedomie úzko súvisí aj s naším vzhľadom. A ten zasa so známym pocitom „nemám si čo obliecť“, v lepšom prípade „neviem, čo si obliecť“. Oba problémy rieši trend posledných mesiacov, tzv. kapsulový šatník. Jeho koncept spočíva v malej kolekcii oblečenia, ktoré k sebe ladí a dá sa ľahko kombinovať. Na sezónu podľa neho stačí len 33 kúskov! Nemusíte sa fixovať na toto číslo, ale skúste svoj šatník pretriediť a doplniť o kvalitné nadčasové veci. Ušetríte nielen miesto na vešiakoch a v zásuvkách, ale aj rozhodovaciu paralýzu, ktorá vás pri výbere outfitu prepadá. 
šatník

5. Dožičte si pohyb

Dožičte si pohyb
Áno, táto rada je staršia než značka NIVEA, napriek tomu ju podceňujeme. Čerstvo vyplavené endorfíny v krvi nenahradí ani tá najkvalitnejšia čokoláda v puse. Naše babičky možno netrávili celý deň v sedavom zamestnaní, ale tiež nemali takú neprebernú ponuku aktivít na vyskúšanie! Vďaka internetu môžeme v diskusiách ľahko získať novú parťáčku, ktorá sa na lekcie prihlási s nami, alebo naopak cvičiť samy v pohodlí domova podľa videonávodov. Nájdite si to, čo vám sedí najviac!

MAGICKÁ SILA MESIACA: AKO VYUŽIŤ LUNÁRNE FÁZY VO SVOJ PROSPECH?

Mesiac má na nás väčší vplyv, než si v zhone bežných dní stíhame uvedomiť. Pôsobí na naše telo, pocity, zdravie, krásu, menštruačný cyklus... Viete využiť jeho čarovnú moc? Viete, kedy zájsť ku kaderníčke alebo si naordinovať pôst? Prečítajte si, ako využiť fázy luny vo svoj prospech!

3 DÔVODY, PREČO JE BOŽSKÉ BYŤ ŽENOU

Ach jaj, prečo som sa len nenarodila ako chlap! Myslíte, že aj Kleopatra mala dni, keď si želala byť radšej Cézarom? Ak práve jeden taký zažívate, vydýchnite a pripomeňte si s nami, v čom tkvie naša nezameniteľná ženská sila. Sila, ktorá hýbe vesmírom!