Zatiaľ čo spíte: Tipy pre najlepšiu nočnú starostlivosť

Využite silu regenerácie, ktorú spánok prináša. „Spánok je ten najlepší liek," hovorievali už naše babičky – a mali pravdu. Ak sa týmto pravidlom neriadite, trpí celé telo a s ním i pleť. Spánok totiž podporuje regeneráciu. Práve vďaka dostatku kvalitného spánku je naša pleť krásna, zdravá a žiarivá.

Keď zaspávate, vaša pleť sa prebúdza

Viete, že dostatok spánku ovplyvňuje nielen naše mentálne schopnosti, ale tiež každú bunku našej pleti? V momente, keď zaspíme, naše telo spustí svoj regeneračný program. Ak budete spať v tichej a tmavej miestnosti, bude ráno vaša pleť ako znovuzrodená!
Dĺžka spánku

Koľko spánku je pre pleť tak akurát?

Dĺžka spánku, samozrejme, záleží na konkrétnych potrebách každého človeka. Môžeme ale povedať, že v priemere je ideálne spať medzi 7 a 8 hodinami denne.

Regenerácia pre vaše bunky - spoznajte jej silu i vy!

Noc je najmagickejšia časť celého dňa. Keď zavrieme oči, spustí sa veľa obdivuhodných procesov. Zatiaľ čo spíme, naše bunky sa regenerujú oveľa rýchlejšie, než keď sme hore a odpočívame. Dôvod je jednoduchý. Hladina hormónov v našom tele sa dopĺňa, a práve to je pre našu pleť kľúčové.
Ktorý z týchto hormónov je pre nás v tomto smere najdôležitejší? Ide o melatonín. Tento hormón pôsobí hneď na niekoľkých frontoch. Nielenže zaistí kvalitnejší a zdravší spánok, ale jeho antioxidačné účinky hoja akékoľvek poškodenie kože, ku ktorému došlo počas dňa. Dokáže tiež spomaliť proces starnutia buniek.

 

Príjemná vôňa navodí krásne sny

Váš nos nikdy nespí! I v momente, keď sa nachádzate vo fáze toho najhlbšieho spánku, je váš nos stále hore. A to nie je všetko: nos dokonca dokáže ovplyvniť, čo sa nám bude snívať. Vedci z univerzity v Bochume vykonali experiment, ktorý dokázal, že vôňa môže riadiť naše sny. Pod nosom spiacich dobrovoľníkov pridržovali vzorky s najrôznejšími vôňami a pachmi. A výsledok? Vôňa pomarančov dokáže spáčom navodiť sladké sny – naopak nemilé pachy mali na konte škaredé a nepríjemné sny. Preto sa uistite, že vaša spálňa i posteľná bielizeň krásne voňajú.


Starostlivosť o pleť, ktorá nestojí žiadnu námahu

Deň a noc sú ako jing a jang – teda úplné opaky, ktoré sa vzájomne dokonale dopĺňajú. Vaša pleť má svoj rytmus, ktorý presne sleduje 24-hodinový deň. A dôkladná starostlivosť o pleť cez deň by sa mala striedať s nočnou starostlivosťou, ktorú nám bezpracne zaistí práve spánok.

Počas dňa vaša pokožka potrebuje starostlivosť, počas noci zase regeneráciu.

Pokožka, rovnako ako všetky ostatné orgány, sleduje denný biorytmus tela. Počas dňa potrebuje ochranu a hydratáciu, v noci je pre ňu najlepšie, keď jej obnovovaniu trochu pomôžeme. Denné a nočné krémy by preto mali byť priamo ušité presne na mieru týmto potrebám. Pretože pleť pracuje počas noci na svojej regenerácii naozaj usilovne, sú nočné krémy navrhnuté tak, aby tento zložitý proces ešte podporili – a to najmä vďaka zloženiu s aktívnymi látkami. Na rozdiel od denných krémov tie nočné neobsahujú ochranný faktor pôsobiaci proti slnečným lúčom. A veľké rozdiely v zložení sú práve tým dôvodom, prečo by sme nemali aplikovať denný krém na noc. Dôležité je myslieť aj na správny spôsob nanesenia krému – rozhodne by sme mu mali venovať rovnakú starostlivosť ako naneseniu toho denného.
Denný vs. nočný krém

Osvojte si rituál, ktorý vás dovedie k nádhernej pleti

Naša pleť môže naplno regenerovať a napravovať dôsledky hektického života len vtedy, keď ju pred spaním starostlivo pripravíme. Okrem používania vhodného nočného krému je tiež úplne zásadné pleť pred spaním dôkladne vyčistiť – vrátane očného okolia.

Čo všetko dokáže nočný krém?

Približne okolo polnoci, keď je spánok najhodnotnejší, je pleť veľmi citlivá. Prebieha v nej totiž najintenzívnejší regeneračný proces. Nočné krémy v kombinácii s primerane dlhým spánkom práve tento proces podporujú. Keď spíte, rôzne hormóny (práve tie, ktoré sú za regeneráciu zodpovedné) sú telovými procesmi distribuované do vnútra každej bunky. Tie obnovu potrebujú každú noc, pretože počas dňa na ne útočia slnečné žiarenie, prach, špina a stres. Hormóny a ďalšie antioxidanty dosahujú v tomto čase pôvodnú hladinu. Krvný obeh dopĺňa do všetkých buniek ďalšie dôležité látky – a to v oveľa väčšej miere než počas dňa. A práve túto zvýšenú snahu tela dostať všetky potrebné látky na svoje miesto využívajú krémy, ktoré obsahujú vyživovacie a regeneračné zložky. A preto krém môže počas noci účinkovať v plnej sile.
Využite spánok v kombinácii s vhodnou starostlivosťou ako regeneračný balzam pre telo i dušu.
Odličovanie

Čo je pre pleť najhoršie? Neodlíčený mejkap!

I keď ste pretancovali celú noc a vraciate sa domov unavená až nad ránom, ani vtedy nikdy, nikdy nezabudnite odstrániť všetok mejkap ešte pred tým, než vleziete do postele. Mohli by sa vám totiž upchať a zapáliť póry. Pupienky by potom na seba nenechali dlho čakať.

Nočná starostlivosť alebo ako pripraviť svoje oči do postele

Pleť okolo očí je tou úplne najtenšou na celom tele, navyše ju veľmi namáhajú neustále pohyby mimických svalov. Preto nanášajte denný krém naozaj jemne a opatrne. Rozhodne ho netrite silou dovnútra! Naším tajným trikom je krém jemne vklepávať. Začnite pri vnútornom kútiku oka a potom pomaly postupujte smerom k tomu vonkajšiemu, pri tom prstami neustále poklepávajte. Vďaka vklepávaniu podporujete prúdenie krvi a navyše namáhanú pleť jemne masírujete. Odmenou vám bude krásna pleť bez poškodenia.

Rady pre krásnu pleť: prečo nevynechať denný ani nočný krém

Pleť sa riadi podľa prirodzených biorytmov. Niečo iné jej vyhovuje vo dne a niečo iné v noci. Práve preto treba rozlišovať medzi denným a nočným krémom.

Na čo nezabudnúť tesne pred spaním?

  1. Odstráňte mejkap.
  2. Vyčistite pleť.
  3. Nezabudnite na očné okolie.
  4. Zvoľte správnu starostlivosť.

Správna hydratácia záleží na type vašej pleti

Prvým krokom k správnej starostlivosti o pleť je vedieť, aký je typ. To ale nie je vždy jednoduché. Pokožka každého človeka je iná. Navyše sa jej charakteristiky môžu po čase meniť. V každom prípade podľa niekoľkých indícií je možné typ pokožky predsa len určiť. Odhaľte svoj typ pleti a nájdite tak nočný krém, ktorý vám bude úplne vyhovovať.
Zmiešaná pleť
Ten správny nočný krém pre váš typ pleti

Zmiešaná pleť

Ako ju spoznám: Je lesklá a má sklony k vzniku nedokonalostí v oblasti T-zóny. Pleť na lícach je normálna až suchá.
Náš tip:
Používajte nočný krém s bohatým zložením, ktorý bude bojovať so suchou pleťou – vyhnite sa ale pri jeho aplikácii T-zóne, ktorá je mastná už sama osebe.
Suchá pleť
Ten správny nočný krém pre váš typ pleti

Suchá pleť

Ako ju spoznám: Je menej pružná, viac náchylná na svrbenie a veľmi ľahko príde k jej podráždeniu. 
Náš tip: Nočný krém s bohatým zložením s prírodnými olejmi (ako je napr. mandľový) je ideálny. Dodá totiž vašej pleti počas noci potrebnú podporu.
Normálna pleť
Ten správny nočný krém pre váš typ pleti

Normálna pleť

Ako ju spoznám: Hebká, pružná a bezproblémová pleť. Vďaka perfektne fungujúcemu krvnému obehu má zdravú farbu. 
Náš tip: Stavte na hydratačný krém ako je napr. Zvláčňujúci nočný krém od NIVEA.
Problematická pleť
Ten správny nočný krém pre váš typ pleti

Problematická pleť

Ako ju spoznám: Ide o pleť s tendenciou k masteniu a vzniku pupienkov a nedokonalostí. Za tento typ pleti býva zodpovedná aj hormonálna nerovnováha.
Náš tip: Presvedčte sa o tom, že používate hydratačný krém so zložením na báze vody – taký, ktorý pleť zmatní.
Citlivá pleť
Ten správny nočný krém pre váš typ pleti

Citlivá pleť

Ako ju spoznám: Reaguje prehnane na UV žiarenie, výkyvy teplôt, stres i suchý vzduch. 
Náš tip: Jednoznačne Výživný nočný krém. Pleť počas noci jemne rozmaznáva, takže po podráždení ráno nebude ani pamiatka.

Hydratácia ako bozk na dobrú noc pre vašu pleť

Chcete sa vyspať naozaj doružova? Potom musí byť prostredie, v ktorom spíte, jedným slovom ideálne. Človeku najlepšie vyhovuje, na čo je zvyknutý. Nech už sú vaše potreby akékoľvek, postarajte sa o to, aby ste telu zabezpečili starostlivosť, na akú je zvyknuté. A aké je to vôbec najlepšie prostredie?

Levanduľa: vôňa pre kúzelné sny

Levanduľa bola vždy jednou z najobľúbenejších bytových vôní – zrejme pre svoju schopnosť navodzovať pokojnú atmosféru a potlačovať stres. Jej esenciálne oleje dávajú zabudnúť na každodenné problémy i obavy a vďaka tomu navodzujú tú správnu relaxačnú náladu a pozitívne myšlienky. Ak ju nakombinujete s horúcou vodou, môžu sa jej silice uvoľňovať ešte intenzívnejšie. Skvele pomôže i teplá vaňa. Relaxujte s NIVEA Ošetrujúcim olejom do kúpeľa Beauty. Obsahuje úžasnú kombináciu prírodných olejov, ktorá pred spaním pohladí nielen telo, ale aj vašu myseľ.
Ľavandula

Pohladenie pre vašu dušu

Neustále premýšľanie o tom, čo nás čaká druhý deň alebo čo sa nám počas dňa prihodilo, je najčastejším dôvodom, prečo nemôžeme zaspať. Existujú ale zaručené tipy, ako môžeme pred spaním svoju myseľ upokojiť. Ak vás trápi práve tento problém, prečítajte si naše Tipy na poriadny večerný relax.
Citlivá pleť
Skrášľujúce rituály pre dobrú noc

Doprajte si len to najlepšie!

Vo vašej posteli je miesto len pre vás – rozhodne nie pre nepríjemné myšlienky. Snažte sa preto zaspať so spomienkou na to, čo vás počas dňa potešilo. Povedzte si pre seba potichu:  „Ďakujem za ten báječný moment".
Zápisník
Skrášľujúce rituály pre dobrú noc

Vypíšte sa z pochmúrnych myšlienok

Stresujúce a nepríjemné zážitky do postele nepatria! Preto skúste túto metódu: vezmite zápisník, všetko do neho zapíšte, zavrite ho a odložte preč. Problém zostane zachytený na stránkach a vy budete môcť v kľude zaspať.
Odpoveď sna
Skrášľujúce rituály pre dobrú noc

Opýtajte sa na odpoveď sna

Nezodpovedané otázky vám zaspávanie tiež neuľahčí. I s tým si ale vieme poradiť. Opakujte si to, čo vás zaujíma tesne pred zaspatím, a nechajte vaše sny, aby riešenie vymysleli za vás.

ADP007_PRODUCTSTAGE