header_KyselinaHyaluronova

Kyselina Hyalurónová

Zistite prečo je účinnou zbraňou v boji proti starnutiu.

Kyselina hyalurónová je látka prirodzene obsiahnutá v tele. Jej najdôležitejšou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu. Vďaka tomu je považovaná za zázračnú zbraň v boji proti starnutiu pleti. Prečítajte si, kde a v akej forme sa kyselina hyalurónová používa a akú rolu zohráva pri redukcii vrások.

VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Ako všestranná molekula cukru, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tele a to predovšetkým v spojivovom tkanive a kĺboch, má kyselina hyalurónová rad užitočných vlastností. Patria medzi ne:

SCHOPNOSŤ VIAZAŤ VODU:

Kyselina hyalurónová na seba vie viazať veľké množstvo vody — až 6 litrov na gram. Vďaka tomu zaisťuje pevnosť spojivového tkaniva a pevný vzhľad pleti.

VYSOKÁ ÚROVEŇ VISKOZITY:

Kyselina hyalurónová zaisťuje správny pohyb kĺbov, a to bez ohľadu na to, či treba pohyb vykonávať rýchlo či silou. Vzhľadom na vysokú viskozitu (väzkosť), typickú pre roztoky hyalurónanu, predstavuje kyselina hyalurónová dokonalé "mazivo" pre kĺby.

PODPORA BUNKOVEJ MIGRÁCIE:

Bunková migrácia je dôležitým faktorom fungovania ľudského tela. Kyselina hyalurónová zaisťuje, že sa bunky môžu pohybovať voľnejšie vďaka zväčšovaniu vzdialenosti medzi nimi. To hrá veľkú rolu pri tkanivovej obnove, kde hyalurónan zaisťuje vysoký prísun živín a kyslíka.

ODOLNOSŤ VOČI TLAKU:

Tkanivo s obsahom kyseliny hyalurónovej je stabilnejšie a menej stlačiteľné, vďaka čomu lepšie odoláva tlaku. Preto napríklad zaisťuje, že medzistavcové platničky môžu niesť veľkú časť telesnej hmotnosti.

KOZMETIKA S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Vďaka rozmanitým vlastnostiam má hyalurónan rad možných využití v oblasti kozmetiky, a tak ho najčastejšie nájdeme v podobe pleťových krémov s kyselinou hyalurónovou.
V spojivovom tkanive kyselina hyalurónová zaisťuje, aby pleť zostala pevná a vypnutá, a zároveň dochádza k tvorbe hydratačných zásob vďaka jej schopnosti viazať na seba vodu. Dochádza tak ku zvýšeniu pevnosti tkaniva a k redukovaniu hĺbky vrások. Ale s rastúcim vekom, pôsobením stresu a tiež pod vplyvom vonkajšieho prostredia naše telo produkuje stále menej a menej hyalurónanu. Pleť tak dostáva menej živín a menej hydratácie, ochabuje a vytvárajú sa na nej vrásky. Od približne 60. roku veku možno zníženie úrovne hyalurónanu viditeľne pozorovať na pleti.

Hyalurónan je však možné spojivovému tkanivu dodať zvonku alebo stimulovať jeho syntézu priamo v tele a dosiahnuť tak spevňujúci účinok. Mnoho krémov, gélov a sér proti vráskam preto obsahuje hyalurónan, ktorý pleť hydratuje, vypĺňa vrásky a celkove omladzuje vzhľad pleti.

KyselinaHyaluronova_img1

KYSELINA HYALURÓNOVÁ V KRÉMOCH A SÉRACH NIVEA

Na spomalenie procesu starnutia pleti využite prirodzené pozitívne vlastnosti kyseliny hyalurónovej obsiahnuté v aktívnom zložení radu výrobkov NIVEA:

Nestrácajte sebadôveru a zachovajte mladistvý vzhľad vašej pleti

she-feels-confident-in-her-own-skin

KRÉM S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Vyberte si z pleťových krémov obohatených o hyalurónan z radu CELLular Anti-Age od NIVEA. Krémy obsahujú kyselinu hyalurónovú s krátkym reťazcom, ktorá oproti druhému typu s dlhým reťazcom stabilizuje vnútornú hydratačnú rovnováhu pleti. Zaisťuje tak reguláciu vyváženého obsahu vody a prináša dlhodobé pozitívne účinky. Kyselina hyalurónová s krátkym reťazcom účinkuje vo vrchnej vrstve pleti, kde na seba viaže vlhkosť a pôsobí vypĺňajúcim účinkom. Výsledkom je pevnejšia a hladšia pleť, ktorá je dlhodobo hydratovaná.

KyselinaHyaluronova_img2

SÉRUM S KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Sérum dodáva pleti kyselinu hyalurónovú vo vysoko koncentrovanej forme. Suchá pleť tak získava dodatočnú hydratáciu a mizne jej začervenanie, nepríjemné napätie či šupinaté plochy. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu sa séra vstrebávajú do pleti veľmi rýchlo a vďaka jemnému zloženiu okamžite vyhladzujú vzhľad pleti. Vyskúšajte napr. koncentrované Vyhladzujúce sérum NIVEA Cellular Anti-age

 a pocítite ten rozdiel. Výsledkom je na dotyk jemnejšia a hodvábnejšia pleť. Vrásky a linky okolo očí, pier a úst sú redukované a pleť je spevnená. Pozrite sa, ako prebieha aplikácia séra s kyselinou hyalurónovou.

KyselinaHyaluronova_img3

PRAVIDELNÉ POUŽÍVANIE KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Má mnoho pozitívnych účinkov na vašu pleť a prináša viditeľné výsledky v boji proti vráskam.

03_MMC_NIVEA_NFC_Content

K syntéze a rozkladu kyseliny hyalurónovej dochádza v obehovom systéme tela nepretržite. Zatiaľ čo u mladších jedincov sú tieto procesy neustále vyrovnávané, s rastúcim vekom sa tvorba kyseliny hyalurónovej spomaľuje a jej rozklad organizmom sa naopak zvyšuje.

Výsledkom sú viditeľné príznaky starnutia pleti, keď sa prvé vrásky objavujú okolo úst, pier a očí. Výrobky so špeciálnym zložením účinných látok, ktoré okrem ďalších zložiek obsahujú i kyselinu hyalurónovú, však môžu pleti znovu dodať chýbajúcu hydratáciu. Odporúčame preto pravidelné ošetrenie pleti kozmetikou s obsahom kyseliny hyalurónovej, pretože iba takto možno očakávať trvajúce pozitívne účinky.

NIVEA používa kyselinu hyalurónovú vďaka jej pozitívnym účinkom v mnohých svojich výrobkoch. Tu nájdete prehľad všetkých výrobkov NIVEA, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú ako jednu z ingrediencií.