Magická sila Mesiaca: ako využiť lunárne fázy vo svoj prospech?

Mesiac má na nás väčší vplyv, než si v zhone bežných dní stíhame uvedomiť. Pôsobí na naše telo, pocity, zdravie, krásu, menštruačný cyklus... Viete využiť jeho čarovnú moc? Viete, kedy zájsť ku kaderníčke alebo si naordinovať pôst? Prečítajte si, ako využiť fázy luny vo svoj prospech!

Nov

sauna
Cyklus mesačných premien sa začína novom. Nový začiatok sa odráža aj vo vašom rozpoložení: budete sa cítiť ako znovuzrodená, plná odhodlania a energie. V tejto etape sa pusťte do nových projektov, aktivít alebo očistných kúr! Pite veľa vody. Mesiac vám pomôže vyčistiť vaše telo od škodlivých látok a jedov. Ideálny čas na návštevu sauny! Ak chcete skoncovať s nejakou neresťou, urobte to teraz. Budete mať pevnú vôľu. To sa týka napríklad úprav jedálneho lístka: telo vašu snahu odmení rýchlejšími výsledkami než v iných fázach mesiaca. 

Dorastajúci mesiac

Mesiac má tvar písmena „D“. Náš organizmus ľahšie prijíma dôležité minerálne látky a vitamíny. Pleť je pripravená absorbovať všetky účinné látky, preto na ňu aplikujte krémy proti vráskam, pleťové masky a séra. Vyskúšajte napríklad prípravky s vysokým obsahom koenzýmu Q10. V tejto fáze je vhodné zastrihávať vlasy, pretože získajú väčšiu hustotu a silu. To sa týka aj farbenia alebo trvalej.  Venujte sa pohybu: endorfíny, ktoré sa pri ňom vyplavia, vám investovanú energiu niekoľkonásobne vrátia. Dávajte si pozor na drobné zranenia a odreniny, v tomto období sa telo horšie hojí. 
joga

Spln

relaxačné kúpele
Sme v polovici cyklu, ktorá je zároveň jeho najsvetlejším bodom. Nie je náhoda, že pri splne mnoho ľudí horšie spí, zvieratá sú nepokojné a psi často štekajú. Naordinujte si odpočinok, neposilňujte a neprepínajte svoje sily. Sústreďte sa na prechádzky alebo relaxačné kúpele s knižkou alebo časopisom v ruke. I váš metabolizmus ocení, keď mu odľahčíte a budete voliť ľahšie pokrmy. Ani pleť nemá cenu zbytočne namáhať. Stavte na starostlivé odličovanie a bežnú starostlivosť. V dňoch po splne vynechajte kozmetiku alebo pleťové masky. Namiesto toho sa pusťte do depilácie: chĺpky v období splnu dorastajú pomalšie. 

Cúvajúci mesiac

Mesiac stráca na sile a pripomína písmeno „C“. Po splne luna ubúda a telo – podobne ako ona – chudne, zbavuje sa nadbytočného. Preto máte skvelú príležitosť zatočiť so všetkými nedokonalosťami, ktoré vás sužujú.  Vyskúšajte peeling alebo lymfodrenáž, ktorá nakopne detoxikáciu tela. Zájsť môžete aj na kozmetiku, pedikúru alebo manikúru. Pokiaľ ide o stravovanie, je to najlepší čas na detoxikačné kúry, čaje či preparáty. Prečo nevyskúšať napríklad mladý jačmeň? 
kozmetika

5 TRIKOV PRE VAŠE SEBAVEDOMEJŠIE JA

Niekto ho má príliš, iný zase málo. Sebavedomie je krehký stavebný kameň našej spokojnosti a psychickej pohody. Ako sa prestať neustále podceňovať (v horšom prípade zhadzovať) a vytrénovať dôveru v seba samého? Vyskúšajte našich päť tipov!

3 DÔVODY, PREČO JE BOŽSKÉ BYŤ ŽENOU

Ach jaj, prečo som sa len nenarodila ako chlap! Myslíte, že aj Kleopatra mala dni, keď si želala byť radšej Cézarom? Ak práve jeden taký zažívate, vydýchnite a pripomeňte si s nami, v čom tkvie naša nezameniteľná ženská sila. Sila, ktorá hýbe vesmírom!