mimické vrásky

Mimické vrásky ženám pristanú: naučte sa ich milovať

Vrásky od smiechu nie sú chybou krásy. Naopak! Drobné záhyby okolo úst, vejáriky okolo očí… Vrásky od smiechu považujú jedni za pôvabné, druhí za obťažujúce. Zistite, prečo vznikajú a čo sa s nimi dá robiť.

Prečo mám mimické vrásky?

Pretože vám emócie nie sú cudzie. A to je len dobre! Vrásky od smiechu sú dôkazom, že dokážete brať svet s nadhľadom a viete si život poriadne užiť. Tak sa za ne rozhodne nehanbite.
Vrásky od smiechu

Vrásky od smiechu by sa nemali ničiť, ale oslavovať!

Za vráskami sa skrývajú veselé historky, zážitky i dojemné chvíle. Z každého nezabudnuteľného momentu, ktorý sa vpíše do našej tváre, by sme sa mali radovať, a nie sa hanbiť. Ak ale na drobnej úprave trváte, poradíme vám, ako ich výskyt trochu zredukovať.

Mnoho ľudí sa snaží mimické vrásky okolo úst zredukovať

Niektoré ženy veľmi trápia drobné prejavy starnutia. Keď objavia prvú nerovnosť či záhyb na pokožke, okamžite spanikária a nakúpi tonu výživových preparátov a krémov. I keď s nimi potom dennodenne vyrážajú do boja, požadovanú hladkosť nikdy nedocielia. Skôr si všetkým tým stresom privodia pár vrások nových. Pre začiatok je tak najlepšie, keď sa zamyslíte nad svojím prístupom k starnutiu. Nemusíte ho priamo oslavovať, ale mali by ste zobrať do úvahy, že prináša i mnoho pozitív. Ak si uvedomíte, že každá vráska na vašej tvári je vlastne takou malou spomienkou na najkrajšie chvíle života, naučíte sa ich postupne ctiť a milovať.

Ako znížiť výskyt mimických vrások

S vráskami treba pracovať citlivo. Prehnané líčenie či napínanie pleti skôr škodí, na druhej strane existuje i pár ciest, ktoré vrásky jemne a prirodzene vyhladia.
Urobte „á“ ako u doktora
5 cvikov, ktoré minimalizujú vrásky okolo úst

Urobte „á“ ako u doktora

Pri prvom cviku vtiahnite pery dovnútra a chvíľu ich pevne držte pri sebe. Potom otvorte ústa, ako by ste chceli zjesť celý svet, napočítajte do päť a pusu uvoľnite. Celý cvik niekoľkokrát opakujte.
Urobte rybičku
5 cvikov, ktoré minimalizujú vrásky okolo úst

Urobte rybičku

Pri tomto cviku budete postupovať opačne. Nasajte vzduch a z pusy vytvarujte tzv. kapríka. Opäť napočítajte do päť, povoľte a niekoľkokrát cvik zopakujte.
Ukážte zúbky
5 cvikov, ktoré minimalizujú vrásky okolo úst

Ukážte zúbky

Ďalší cvik začnite tým, že sa zoširoka usmejete. Ukážte zúbky a stlačte líca okolo kútikov úst. Opäť párkrát opakujte.
Povedzte „o“ ako obrázok
5 cvikov, ktoré minimalizujú vrásky okolo úst

Povedzte „o“ ako obrázok

Ďalší cvik skvele aktivuje tvárové svaly. Pootvorte ústa a perami vytvorte tvar písmena „o“. V tejto pozícii sa potom skúste zľahka usmiať tak, aby sa vám nepatrne zdvihli kútiky úst. Mali by ste pri tom cítiť ľahký tlak v lícach. Vydržte niekoľko sekúnd a pery uvoľnite.
Zdvihnite lícne kosti
5 cvikov, ktoré minimalizujú vrásky okolo úst

Zdvihnite lícne kosti

Posledným cvikom nielen posilníte tvárové svalstvo, ale môžete i účinne eliminovať výraznejšie vrásky od smiechu. Stlačte pery a usmejte sa tak, aby ste cítili, ako sa vaša pleť napína a lícne kosti zdvíhajú. Chvíľku tak vydržte a povoľte.

Q10 – redukuje vrásky a zabraňuje ich tvorbe

Koenzým Q10 dokáže vašu pleť zbaviť tmavých kruhov pod očami, jemných liniek okolo úst i hlbších vrások. Spúšťa proces regenerácie pleti, dodáva jej novú energiu a poskytuje potrebnú ochranu.

V boji proti vráskam je veľmi efektívne napríklad NIVEA Energizujúce perlové sérum proti vráskam Q10. Zloženie s kyselinou hyalurónovou a vysokým obsahom koenzýmu Q10 viditeľne redukuje i hlboké vrásky a zjemňuje povrch pleti. Skombinujte ho napr. s NIVEA Spevňujúcim nočným krémom proti vráskam Q10 power a uvidíte, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Denný krém

Ľahké nedostatky odstráni i vhodný denný krém

Hneď ráno naneste na vyčistenú pleť krém s bohatým zložením. Mladistvý vzhľad vám zaistí napríklad NIVEA Energizujúci denný krém proti vráskam Q10 plus. Obsahuje koenzým Q10, kreatín a výťažky z goji, ktoré vašu pleť ráno príjemne naštartujú.

Osvedčené tipy, ako minimalizovať mimické vrásky

  • Dodržujte pitný režim. Zaistíte tak, že bude vaša pleť vždy dobre hydratovaná.
  • Jedzte stravu bohatú na vitamín E. Je to dôležitý antioxidant, ktorý udržuje pleť sviežu a mladú.
  • Skoncujte s fajčením. S každou ďalšou cigaretou stráca pleť svoju pružnosť.
  • Používajte opaľovacie krémy. Chránia vašu tvár pred starnutím v dôsledku UVA žiarenia.

Ako na tvárovú jogu

4 jednoduché cviky
background