STAROSTLIVOSŤ O OČNÉ VIEČKA

Vráťte svojej tvári mladistvý pohľad

Objavte šetrnú starostlivosť pre citlivé očné partie. Regenerujte povolené očné viečka krémami aj cvičením. Únava je na našich očiach vždy dobre viditeľná. Ak oči nenecháme poriadne oddýchnuť, pozeráme dlhé hodiny do počítača a stresujeme sa, môže si únava vybrať dlhodobú daň na našom vzhľade. Ako sa dá proti povoleným viečkam bojovať?

Starostlivosť o očné viečka: všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Starnutie pleti sa často prejavuje práve na jemnej koži okolo očí. Ako túto citlivú oblasť ošetrovať?

Strácajú vaše viečka svoju pružnosť? Hľadajte príznaky

Kvôli únave môžu byť niekedy naše oči opuchnuté. Ak však opuchnuté vankúšiky nad horným či pod spodným viečkom nemiznú ani po riadnom odpočinku, je potrebné mať sa na pozore.

Čo môžete robiť? Našťastie sa nemusíte len nečinne prizerať, ako vaše viečka s pribúdajúcim vekom klesajú. Existujú totiž účinné očné cvičenia a prípravky, ktoré vašej pleti a svalom pomôžu navrátiť pružnosť. Začnite pravidelnou hydratáciouNIVEA Spevňujúci očný krém Hyaluron Cellular Filler je k jemnej koži viečok veľmi šetrný a vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej spevňuje a vyhladzuje.

Viete, prečo je takou účinnou zbraňou v boji proti starnutiu? Objavte kúzlo menom kyselina hyalurónová.

Cviky na očné svaly? Zvládnete ich kedykoľvek a kdekoľvek

  1. Každých dvadsať minút uhnite zrakom od obrazovky a žmurkajte každé 4 sekundy.
  2. Zatvorte oči a pod viečkami nimi otáčajte všetkými rôznymi smermi.
  3. Každú hodinu sa pozrite úplne mimo obrazovky počítača a zamerajte oči na iný objekt. Skúste chvíľu zameriavať zrak medzi bližším a vzdialenejším objektom.
  4. Zatvorte oči a pod viečkami ich natáčajte čo najviac hore a dole. Po chvíli zmeňte otáčanie a snažte sa smerovať oči čo najviac doľava a doprava.
  5. Ak cítite únavu, zatvorte oči, prekryte ich dlaňami a chvíľu relaxujte.
Čo spôsobuje povolené očné viečka?

Dlhodobá pracovná záťaž

Na vzhľade našich očí sa často podpisuje náročná práca a prepracovanie. Únava a veľká miera stresu ubližuje pokožke celého tela, je to však tenučká koža na očiach, ktorá im podlieha najľahšie. Liek spočíva vo vašich rukách – doprajte si aspoň jeden deň v týždni naozajstný odpočinok.
Čo spôsobuje povolené očné viečka?

Celý deň pred obrazovkou

Cestou do práce si v telefóne prečítame správy, pracovný deň strávime pri počítači, cestou domov vybavíme e-maily a na dobrú noc si pustíme seriál. Je vám to povedomé? Naše oči neustálym sledovaním obrazovky trpia. Skúste občas radšej siahnuť po knihe a počas cestovania mestskou hromadnou dopravou si doprajte pohľad z okienka.
Čo spôsobuje povolené očné viečka?

Svalové vyčerpanie

Ak sa citlivý sval v očnom viečku vyčerpá, môže ochabnúť a spôsobiť zvesenie viečka. Príčinou býva starnutie, alebo môže byť povolenie svalu spôsobené vrodeným defektom. Pravidelné očné cvičenia vám pomôžu svaly okolo očí posilniť, a znížiť tak riziko ich vyčerpania a ochabnutie.
Čo spôsobuje povolené očné viečka?

Nedostatok spánku

Od malička nám hovorili, že naše telo potrebuje dostatok spánku. Ale kedy si ho dopriať, keď máte toľko povinností? Ak vaše viečka pôsobia zvädnuto, je načase prestať odpočinok odkladať. Spánok je totiž najlepším lekárom a tkanivá aj svaly vašich viečok potrebujú svoj čas na regeneráciu.

Osviežte unavenú pokožku okolo očí

Hladká a vypnutá pokožka okolo očí môže vášmu vzhľadu ubrať niekoľko rokov. Naučte sa, ako citlivé očné partie správne ošetrovať.

Zbavte sa tmavých kruhov pod očami

Ako starneme, premieňa sa naša tvár na výkladnú skriňu nášho životného štýlu. A koža okolo našich očí prezradí všetky prebdené noci.

Našťastie existuje spôsob, ako unavenej pleti dodať všetky potrebné živiny k regenerácii. NIVEA Spevňujúci očný krém proti vráskam Q10 POWER zvyšuje v koži množstvo koenzýmu Q10 a kreatínu – dvoch aktívnych látok, ktoré pôsobia proti vráskam aj tmavým kruhom pod očami a ktoré s vekom postupne ubúdajú.

Vďaka jemnému krému sa pleť vracia späť do rovnováhy a je pripravená na boj proti slabnutiu elastických vlákien. Tmavé kruhy miznú a pleť je pevnejšia aj pružnejšia.

Doprajte pleti celej tváre jedinečnú starostlivosť proti starnutiu. Zistite, aké výhody ukrývajú pleťové séra: objavte ich silu.

3 domáce recepty pre unavené oči

Vyskúšajte čajové vrecúška

Použité čajové vrecúška môžete recyklovať na svojej ceste ku kráse. Vložte použité vrecúška do chladničky a nechajte ich dôkladne schladiť. Ľahnite si na posteľ alebo na gauč, vrecúška dajte na oči a doprajte si dvadsaťminútový relax. Únavy tak zbavíte nielen opuchnuté oči, ale aj zvyšok svojho tela.
3 domáce recepty pre unavené oči

Osvedčená uhorková maska

Uhorka síce neposilní vaše očné svaly ani nezmierni vrásky, jej pôsobenie však osvieži vašu pokožku a pomôže unaveným očiam regenerovať. Stačí 15 – 20 minút s vychladenými plátkami na očiach a hneď sa budete cítiť odpočinutejšia.
3 domáce recepty pre unavené oči

Ľadové kocky

Potrebujete na opuchnuté oči okamžitú upokojujúcu kúru a nechce sa vám chladiť uhorku ani čajové vrecúška? Perfektne si vystačíte aj s ľadom. Jemnými krúživými pohybmi ochlaďte očné partie, opuch čoskoro zmizne.


background