Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Pleťová séra

Pleťové séra: Objavte ich silu

Doprajte vašej pleti starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Pleťové sérum predstavuje skvelý doplnok, ako dodať pleti rýchle a intenzívne potrebné látky v koncentrovanejšej podobe ako denné a nočné krémy. Potrebujete zabojovať proti vráskam, starnutiu alebo pigmentovým škvrnám? Pleťové séra NIVEA sú vám k službám.

ČO JE TO PLEŤOVÉ SÉRUM?

Pleťové sérum je veľmi koncentrovaný ošetrujúci prípravok, kde je množstvo ošetrujúcich látok až 7x vyššie ako v pleťovom kréme. Napriek tomu je jeho zloženie veľmi ľahké a rýchlo sa vstrebáva. Nepoužívajte ho však ako náhradu pleťového krému – využite jeho „silu“. Aby ste maximalizovali ich efekt a pleť dostala všetku starostlivosť, ktorú potrebuje, aplikujte ho tak, ako odporúčajú odborníci:

ako nanášať

Ako pleťové sérum nanášať?

  1. Najprv pleť vyčistite a okamžite sérum naneste na pleť. Pleť je totiž po vyčistení obzvlášť prístupná aktívnym látkam a sérum omnoho lepšie využije. 
  2. Na pleť tváre, krku a dekoltu vždy naneste malé množstvo séra, jemne ho rozotrite a nechajte vstrebať. 
  3. Asi po 1 minúte aplikujte denný alebo nočný krém ako obvykle. 
  4. Sérum používajte pravidelne, ráno i večer, aby sa naplno prejavil jeho účinok.

SÉRUM PROTI PIGMENTOVÝM ŠKVRNÁM

Vráťte svojej pleti elasticitu a krásne kontúry

Starnutie pleti je prirodzené a rovnako je prirodzené, že sa na nej vo vyššom veku objavia pigmentové škvrny. Neznamená to ale, že sa s nimi musíte zmieriť. Dá sa s nimi aktívne bojovať.

A rovnako tak sa dá vzniku pigmentových škvŕn na tvári, na dekolte alebo na rukách i aktívne predchádzať. Napríklad tým, že budete svoju pleť chrániť pred slnečnými lúčmi. Používajte denné krémy s ochranným faktorom. Napríklad NIVEA Remodelačný denný krém Cellular Filler + Elasticity s OF 30. Okrem toho, že zrelú pleť spevňuje a intenzívne bojuje proti vráskam, chráni ju aj pred slnkom, a teda aj pred vznikom pigmentových škvŕn.

Ak už pigmentové škvrny máte, siahnite po sére proti pigmentovým škvrnám Hyaluron Cellular Elasticity z rovnakého radu. Špeciálne zloženie spomaľuje tvorbu melanínu v bunkách: Pigmentové škvrny sa redukujú, tón pleti sa zjednocuje. Výsledky sú viditeľné už po 4 týždňoch pravidelného používania.

Použitie: Sérum proti pigmentovým škvrnám používajte spoločne s denným alebo nočným krémom Hyaluron Cellular Filler + Elasticity. Na pleť ho naneste tesne pred aplikáciou krému. To, či to bude ráno alebo večer, je už na vás. Vyvarujte sa jeho nanášaniu na poranenú alebo podráždenú pokožku.

OLEJOVÝ ELIXÍR PRE ZRELÚ PLEŤ

Táto nepriama úmera je prirodzená, ale ženy ju nemajú rady: S pribúdajúcim vekom rastie množstvo a hĺbka vrások, a zároveň klesá množstvo kolagénu, elastínu aj kyseliny hyalurónovej v pleti. Práve úbytok týchto látok je jeden z hlavných dôvodov starnutia pokožky.

Zastaviť starnutie (ešte) nevieme, dokážeme ho ale spomaliť a aj zrelej pleti navrátiť pevnosť, pružnosť a žiarivý vzhľad. Životabudičom pre zrelú pleť je Remodelačný 2-fázový olejový elixír Hyaluron Cellular Filler + Elasticity so zložením, ktoré aktivuje pleťové bunky. Olejová fáza tvorená jojobovým, mandľovým a avokádovým olejom vypĺňa vrásky a zabezpečuje pružnosť pleti, vodná báza s 80 % hydratačných látok stimuluje pleť k tvorbe kyseliny hyalurónovej, kolagénu a elastínu.

Použitie: Môžete ho používať pred alebo po dennej a nočnej starostlivosti. Ak vás trápi veľmi suchá pokožka, potom ho nanášajte ako druhý krok po aplikácii remodelačného séra.

SÉRUM PRE OMLADENIE PLETI

Hyaluron Cellular Filler perlové sérum

Pre boj s príznakmi starnutia pleti vyvinula NIVEA tiež Vypĺňajúce perlové sérum Hyaluron Cellular Filler. Koncentrované zloženie účinne prebúdza bunkovú vitalitu a má pozitívne účinky na pleť – vyhladzuje vrásky, spevňuje pleť a vypína kontúry.

Použitie: Sérum je určené pre každodenné použitie a aplikuje sa ako intenzívna starostlivosť pod denný krém alebo nočný krém. Je vhodný pre ženy od 40 rokov veku.

 

SÉRUM PROTI VRÁSKAM S KOENZÝMOM Q10

Perly sú po stáročia symbolom dokonalosti. Inšpirujú módnych návrhárov, architektov či dizajnérov. Rovnako tak sa stali inšpiráciou vedcov z laboratórií NIVEA na vytvoreniu jedinečného Perlového séra proti vráskam Q10 plus. Sérum využíva špeciálnu technológiu perál, ktoré v sebe udržujú vysokú koncentráciu koenzýmu Q10 – najvyššiu z celého radu proti vráskam Q10 power

 

Použitie: Používajte 2x denne. Hodvábna konzistencia je ideálna pod denný i nočný krém. Pri použití s denným krémom je výrazne účinnejšia. Odporúčame pre ženy od 30 rokov. 
 

Dr. Sven Fey, vedúci vývoja a výskumu pleťovej kozmetiky NIVEA, upresňuje: „Tým, že sme koenzým Q10 vložili do ochranných perál, môžeme využiť jeho najvyššiu koncentráciu. Perly sú obklopené intenzívne hydratačným gélom obohateným o kyselinu hyalurónovú a kreatín. Stlačením dávkovača sa perly roztlačia a koenzým Q10 sa zmieša s gélom. Vznikne tak čerstvo aktivované sérum na okamžitú aplikáciu.“

Q10 perlové sérum

koenzým Q10

V hlavnej úlohe koenzým Q10

Koenzým Q10 je vynikajúci antioxidant, ktorý je prirodzenou súčasťou našej pleti. Zásobuje bunky energiou a neutralizuje škodlivé voľné radikály. Zabraňuje tak poškodeniu buniek a oslabeniu imunitného systému. Dokáže rovnako znovu naštartovať obnovu buniek, a tak výrazne spomaliť nežiaduci proces starnutia pleti a redukovať už vzniknuté vrásky.

Experti z laboratórií NIVEA boli medzi prvými, ktorí začali skúmať, ako v starostlivosti o pleť využiť koenzým Q10 proti vráskam. Za viac ako 20 rokov práce na vývoji tejto zložky vykonali okolo 1 000 štúdií a k spolupráci prizvali 30 000 žien. Po celú dobu preskúmavali „spiaci“ potenciál koenzýmu Q10 a možnosti jeho využitia.

 

V roku 2014 bol koenzým Q10 predmetom ďalšieho rozsiahleho testovania. Jeho cieľom bolo zistiť, či je pleťový krém s koenzýmom Q10 schopný doplniť jeho hladinu v pleti. Išlo o jednu z najzložitejších ex vivo štúdií uskutočnených v laboratóriách NIVEA.

  • Testu sa zúčastnilo 82 dobrovoľníkov, ktorí používali výrobky Q10 plus 2x denne.
  • Počas tohto procesu vedci spracovali a analyzovali 2 800 vzoriek a s pomocou 24 vedeckých špecialistov po dobu 7 mesiacov vykonali rozsiahle štúdie, merania a analýzy dát. 
  • Merania boli prevedené pri použití autentických vzoriek kože a výsledky boli jednoznačné: použitie Perlového séra proti vráskam Q10 plus 2x denne po dobu 2 týždňov môže významne zvýšiť obsah koenzýmu Q10 v koži.
  • Okrem toho sa zvýšila úroveň metabolizovanej formy Q10, čo znamená, že pleť koenzým Q10 z výrobku skutočne vstrebáva a využíva ho na tvorbu energie.

výskum

A čo na perlové sérum hovorí účastníčka testu Irena? „Ak chcete pleti dopriať to naj…, vyskúšajte perlové sérum. Nič lepšie som doteraz nepoznala. Používam ho už niekoľko týždňov a nemôžem si ho vynachváliť. Moja pleť je plná energie, je hladšia a žiarivá. Celkovo pôsobí mladším dojmom. A ako alergička oceňujem, že mi sérum s perlami nespôsobuje žiadne škvrny na tvári ani žiadne začervenanie. Som nadšená!“
Naše odporúčanie pre vás