Pleťová séra

Pleťové séra: Objavte ich silu

Doprajte vašej pleti starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Pleťové sérum predstavuje skvelý doplnok, ako dodať pleti rýchle a intenzívne potrebné látky v koncentrovanejšej podobe ako denné a nočné krémy. Potrebujete zabojovať proti vráskam, starnutiu alebo pigmentovým škvrnám? Pleťové séra NIVEA sú vám k službám.

ČO JE TO PLEŤOVÉ SÉRUM?

Pleťové sérum je veľmi koncentrovaný ošetrujúci prípravok, kde je množstvo ošetrujúcich látok až 7x vyššie ako v pleťovom kréme. Napriek tomu je jeho zloženie veľmi ľahké a rýchlo sa vstrebáva. Nepoužívajte ho však ako náhradu pleťového krému – využite jeho „silu“. Aby ste maximalizovali ich efekt a pleť dostala všetku starostlivosť, ktorú potrebuje, aplikujte ho tak, ako odporúčajú odborníci:

02-article-face1-pletova-sera

AKO PLEŤOVÉ SÉRUM NANÁŠAŤ?

1) Najprv pleť vyčistite a okamžite sérum naneste na pleť. Pleť je totiž po vyčistení obzvlášť prístupná aktívnym látkam a sérum omnoho lepšie využije. 

2) Na pleť tváre, krku a dekoltu vždy naneste malé množstvo séra, jemne ho rozotrite a nechajte vstrebať. 

3) Asi po 1 minúte aplikujte denný alebo nočný krém ako obvykle. 

4) Sérum používajte pravidelne, ráno i večer, aby sa naplno prejavil jeho účinok.

SÉRUM PROTI VRÁSKAM S KOENZÝMOM Q10

Perly sú po stáročia symbolom dokonalosti. Inšpirujú módnych návrhárov, architektov či dizajnérov. Rovnako tak sa stali inšpiráciou vedcov z laboratórií NIVEA na vytvorenie nového a jedinečného Perlového séra proti vráskam Q10 plus. Sérum využíva špeciálnu technológiu perál, ktoré v sebe udržujú vysokú koncentráciu koenzýmu Q10 – najvyššiu z celého radu proti vráskam Q10 plus. 

Použitie: Používajte 2x denne. Hodvábna konzistencia je ideálna pod denný i nočný krém. Pri použití s denným krémom je výrazne účinnejšia. Odporúčame pre ženy od 30 rokov. 

Dr. Sven Fey, vedúci vývoja a výskumu pleťovej kozmetiky NIVEA, upresňuje: „Tým, že sme koenzým Q10 vložili do ochranných perál, môžeme využiť jeho najvyššiu koncentráciu. Perly sú obklopené intenzívne hydratačným gélom obohateným o kyselinu hyalurónovú a kreatín. Stlačením dávkovača sa perly roztlačia a koenzým Q10 sa zmieša s gélom. Vznikne tak čerstvo aktivované sérum na okamžitú aplikáciu.“

03-article-face2-pletova-sera

04-article-Q10-pletova-sera

V HLAVNEJ ÚLOHE KOENZÝM Q10

Koenzým Q10 je vynikajúci antioxidant, ktorý je prirodzenou súčasťou našej pleti. Zásobuje bunky energiou a neutralizuje škodlivé voľné radikály. Zabraňuje tak poškodeniu buniek a oslabeniu imunitného systému. Dokáže rovnako znovu naštartovať obnovu buniek, a tak výrazne spomaliť nežiaduci proces starnutia pleti a redukovať už vzniknuté vrásky.
 
  Experti z laboratórií NIVEA boli medzi prvými, ktorí začali skúmať, ako v starostlivosti o pleť využiť koenzým Q10 proti vráskam. Za viac ako 20 rokov práce na vývoji tejto zložky vykonali okolo 1 000 štúdií a k spolupráci prizvali 30 000 žien. Po celú dobu preskúmavali „spiaci“ potenciál koenzýmu Q10 a možnosti jeho využitia.


V roku 2014 bol koenzým Q10 predmetom ďalšieho rozsiahleho testovania. Jeho cieľom bolo zistiť, či je pleťový krém s koenzýmom Q10 schopný doplniť jeho hladinu v pleti. Išlo o jednu z najzložitejších ex vivo štúdií uskutočnených v laboratóriách NIVEA.

  • Testu sa zúčastnilo 82 dobrovoľníkov, ktorí používali výrobky Q10 plus 2x denne.
  • Počas tohto procesu vedci spracovali a analyzovali 2 800 vzoriek a s pomocou 24 vedeckých špecialistov po dobu 7 mesiacov vykonali rozsiahle štúdie, merania a analýzy dát. 
  • Merania boli prevedené pri použití autentických vzoriek kože a výsledky boli jednoznačné: použitie Perlového séra proti vráskam Q10 plus 2x denne po dobu 2 týždňov môže významne zvýšiť obsah koenzýmu Q10 v koži.
  • Okrem toho sa zvýšila úroveň metabolizovanej formy Q10, čo znamená, že pleť koenzým Q10 z výrobku skutočne vstrebáva a využíva ho na tvorbu energie.

05-article-kulicky-pletova-sera

A čo na perlové sérum hovorí účastníčka testu Irena? „Ak chcete pleti dopriať to naj…, vyskúšajte perlové sérum. Nič lepšie som doteraz nepoznala. Používam ho už niekoľko týždňov a nemôžem si ho vynachváliť. Moja pleť je plná energie, je hladšia a žiarivá. Celkovo pôsobí mladším dojmom. A ako alergička oceňujem, že mi sérum s perlami nespôsobuje žiadne škvrny na tvári ani žiadne začervenanie. Som nadšená!“

06-article-kremy-pletova-sera

UNIKÁTNÝ KONCEPT CELLULAR ANTI-AGE

Pri vývoji radu CELLular Anti-Age sme v NIVEA vychádzali z poznatku že k mladistvému vzhľadu pleti zásadne prispieva aktivita pleťových buniek. Zloženie s preventívnymi a regeneratívnými účinkami preto prináša mimoriadne výsledky pri omladzovaní pleti - zvyšuje jej pevnosť, pružnosť a vyhladzuje vrásky.

Jak nová receptúra funguje? Komplex účinných látok obsiahnutých v rade CELLular Anti-Age stimuluje prirodzenú aktivitu kožných buniek vo vnútri pleti a pôsobí tak, že sa i zrelé kožné bunky spravajú ako mladé. Ale tým sa účinnosť tohto zloženia nekončí - aktívne látky pôsobia na zdokonalenie a zrýchlenie bunkovej obnovy a stimulujú bunkovú aktivitu. Jedinečný kokteil 3 ingrediencií - kyseliny hyalurónovejkreatínu a extraktu z magnólie - pri pravidelnom používaní zvyšuje aktivitu kožných buniek, a tak intenzívne bojuje proti vráskam.

SÉRUM NA OMLADENIE PLETI

Pre boj s príznakmi starnutia pleti vyvinula NIVEA Sérum na omladenie pleti CELLular Anti-Age. Koncentrované zloženie účinne prebúdza bunkovú vitalitu a má pozitívne účinky na pleť – vyhladzuje vrásky, spevňuje pleť, vypína kontúry a zvyšuje odolnosť buniek pleti voči oxidačnému stresu. Chráni tak bunkové membrány pred škodlivými účinkami voľných radikálov, ktoré sú jedným z hlavných spúšťačov predčasného starnutia pleti.

Použitie: Sérum je určené na každodenné použitie a aplikuje sa ako intenzívna starostlivosť pod denný krém alebo nočný krém. Je vhodný pre ženy od 40 rokov.

SÉRUM NA PIGMENTOVÉ ŠKVRNY

Pre minimalizáciu pigmentových škvŕn a príznakov starnutia sme v laboratóriách NIVEA vyvinuli ďalšie účinné pleťové sérum – Intenzívna nočná starostlivosť CELLular Perfect Skin. Vďaka vysokej koncentrácii lumicinolu – látky, ktorá dokáže zablokovať tvorbu kľúčového enzýmu, ktorý reguluje produkciu farbiva melanínu vo vnútri pokožky – pomáha sérum viditeľne zosvetliť pigmentové škvrny a zjednotiť tón pleti. 

Použitie: Naneste každý večer malé množstvo na vyčistenú tvár, krk a dekolt a jemne vmasírujte. Aplikuje sa ako intenzívna starostlivosť pod nočný krém. 

Nepoužívajte na poranenú pleť a vyhnite sa kontaktu s očami. Sérum je vhodné pre ženy od 35 rokov. Zistite ešte viac o tom, ako sa zbaviť pigmentových škvŕn alebo ako ošetrovať pleť 35+ s radom CELLular Perfect Skin.

08-article-skvrny-pletova-sera