suchá koža na lakťoch

Ako sa zbaviť drsnej pokožky na lakťoch

Tipy pre krásne a hladké lakte.

Koža na lakťoch je zvyčajne tým najsuchším miestom na celom tele. Zistite, prečo je to tak aj ako sa proti tomuto javu dá bojovať.

Prečo je pokožka na lakťoch taká drsná a nevzhľadná?

Zistite, čo stojí za vysušenou kožou na lakťoch. Len tak proti nej môžete začať bojovať.

V čom je tento kúsok tela taký iný?

Drsnú kožu na lakťoch považujeme za normálnu, aj keď neradi. Vôbec to tak ale nemusí byť.

Za vysušovaním a následnou drsnou štruktúrou tejto oblasti môže hneď niekoľko vecí. Lakte a kožu na nich vystavujeme ohromnej záťaži – koľkokrát týždenne sa o ne v sede alebo v ľahu opriete?

Ďalším dôvodom je samozrejme to, že ide o kožu na kĺbe. Denne ruku nespočetne natiahneme aj ohneme a koža sa tým veľmi opotrebováva. Riešením je jedine správna starostlivosť. 

Čo keď pokožka na lakťoch zošedivie alebo sčernie?

mladá žena sediaca v posteli

Tmavšia pokožka v oblasti lakťov je úplne bežná. Hromadia sa tu totiž mŕtve kožné bunky, kvôli ktorým je koža tmavšia, často hrboľatá a šupinatá. Suchú, odumretú kožu sa nebojte odstrániť. Pomôcť môže pravidelný peeling.
Peeling vie doslova zázraky – prečítajte si o ňom viac.

Tipy, ako sa vysporiadať s tmavou pokožkou na lakťoch

Suché lakte sú možno „normálne". Vy ich ale mať nemusíte. So správnou starostlivosťou a hydratáciou môžete mať pokožku krásnu, pružnú a hladkú.

Pokožka, ktorej sa musíte zbaviť

Pokožka má úžasnú schopnosť regenerácie. Tej starej sa zbavíme a tá nová pod ňou je nádherná a hebká. Práve stará pokožka je hlavným dôvodom, prečo lakte vyzerajú tak nevzhľadne. Stačí pritom pravidelná starostlivosť a odstránenie starej pokožky s odumretými bunkami a môžu byť úplne iné!

Ako na to? Pri každej takejto skrášľovacej kúre začnite použitím Zjemňujúceho pleťového peelingu NIVEA. Po jeho nanesení na lakte (a napríklad aj na kolená!) pokožku chvíľu masírujte a potom ju opláchnite vodou. Túto masáž si doprajte napríklad raz týždenne, aby boli výsledky naozaj viditeľné.

Na pomoc si môžete vziať aj masážnu kefu, ale zaobchádzajte s ňou v oblasti lakťov opatrne, nech si nespôsobíte viac škody ako úžitku.

Ako často sa zbavovať starej pokožky?

ramená-paže-lakte

Nie je nutné odstraňovať pokožku na lakťoch príliš často – ľahko by sme totiž odstránili aj pokožku s mladými a funkčnými bunkami, čo by bola škoda a pokožke by to ani neprospelo. Peeling odporúčame používať maximálne 2x týždenne.

5 dôvodov, prečo pravidelne odstraňovať starú pokožku z lakťov

  • koža bude svetlá a na dotyk hebká
  • masážou podporíte krvný obeh v oblasti lakťov
  • zbavíte sa nepeknej sivej alebo dokonca čiernej kože

Váš najlepší pomocník? Telový olej!

žena v modrom drží lakeť

Stretávate sa s veľmi suchou pokožkou? Aj v oblasti lakťov vám starostlivosť uľahčí a spríjemní dobre zvolený telový olej. Vyskúšajte Výživný telový olej Body Oil. Ku kráse a hebkosti vám pomôže obsiahnutý avokádový olej, ktorý dokáže hotové zázraky! 

Hydratácia pokožky je to najdôležitejšie

Zatiaľ čo niekto s pokožkou v oblasti lakťov ťažkosti nemá, inému stačí s ňou z času na čas zabojovať a niektorým ľuďom dáva skutočne veľmi zabrať. Zvoľte si okrem účinného peelingu tiež správny prípravok pre hydratáciu – napríklad Krémové telové mlieko Smooth Sensation, ktoré je špeciálne určené pre suchú pokožku. To zaistí hydratáciu po 24 hodín od aplikácie, ale používať ho môžete samozrejme častejšie. Napríklad aj pre dobrý pocit.

Najvhodnejší čas pre použitie telového mlieka je raz denne po sprchovaní a prípadne i po odstránení starých buniek. Práve po sprche je pokožka otvorenejšia a dokáže s telovým mliekom naložiť efektívnejšie.