Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

nevesta

Svadobný účes: Čo robiť, aby bol perfektný celý deň

Túžite po účese, ktorý oslní? Vieme, čo pre to urobiť!

K nádhernému svadobnému účesu vedie dlhá cesta. Odškrtnite si prvú úlohu zo svadobného zoznamu a zistite, ako vybrať účes, z ktorého budete nadšená!

Aby v deň D účes vyzeral naozaj tak, ako si prajete

Plánujte vopred! Všetko sa začína dôkladnou rešeršou všetkých možností. Veľa inšpirácií nájdete na internete alebo v časopisoch. Ale pozor, účes si musíte vyskúšať. Aspoň raz.

Krok č. 1: Urobte si veľký prieskum účesov!

Väčšina žien sa počas príprav na svoj veľký deň zameria najprv na svadobné šaty, závoj a drobné doplnky, ktoré ju budú zdobiť. A to rozhodne nie je zle. Účes sa totiž oplatí vyberať tak, aby sa hodil k celkovému vzhľadu.

Ak zvolíte šaty s lodičkovým výstrihom, určite siahnite po drdole, ktorý zvýrazní krk a jemné ženské línie. Krásne vyzerá voľnejší účes s cestičkou na strane a so spustenými drobnými pramienkami vlasov kopírujúcimi tvar tváre. Vyskúšajte si doma pred zrkadlom napríklad elegantný bočný drdol. Pripravili sme pre vás návod aj s postupom.

Korzetové šaty dávajú budúcej neveste voľnú ruku vo výbere účesu. Vhodné sú nielen vyčesané, ale aj rozpustené vlasy. Skvelým kompromisom pre majiteľky polodlhých a dlhých vlasov je potom predná časť vlasov zopnutá vzadu na hlave – rozpustenej časti účesu potom pristanú mäkké a bohaté vlny.

K šatám so srdcovým výstrihom zvoľte „princeznovský“ účes. Nemenej krásne budú pôsobiť aj vlasy zapletené do rôznych typov francúzskeho vrkoča. Neviete, ako na to? Prezrite si návody na tie najlepšie techniky na zapletané vlasy.

Splývavé šaty s dlhšími rukávmi z vás urobia vílu. Podčiarknite tento look rozpustenými kučerami. Étericky budú vyzerať  rovné vlasy, ale aj vlasy natočené do mäkkých vĺn. K tomuto štýlu sa tiež ako doplnok hodí venček alebo kvetinová čelenka. Tip: Vyskúšajte hippie vyväzovaný vrkoč, ktorý môžete ozdobiť jemnými kvietkami – napríklad vo farbe, ktorá na svadbe prevažuje.

Padol žreb na domáci styling? Zafixujte účes lakom, ktorý drží celý deň. NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care s vami bude držať krok pri obrade aj na párty!
 

Zvoľte ten správny svadobný účes!

účes

Existuje celý zoznam vecí, ktoré je potrebné pred svadbou naplánovať. Len čo si vyberiete šaty, prichádza rad na účes. Možno sa bude zdať, že k typu šiat, po ktorých ste siahli, sa budú hodiť dlhšie alebo kratšie vlasy... Ale viete, kedy je najvyšší čas na zmenu účesu?

5 tipov pre krásne vlasy vo svadobný deň

 1. Pri výbere vhodného účesu sa poraďte so svojím kaderníkom. Pomôže vám vybrať taký, ktorý sa hodí k tvaru vašej hlavy, postavy i šatám.
 2. Zdravé a lesklé vlasy vyžadujú jemnú starostlivosť. Vyhnite sa neprofesionálnemu farbeniu, nadmernej tepelnej záťaži aj nešetrnému česaniu – aspoň do svadobného dňa.
 3. S tým súvisí i výber vlasovej kozmetiky – používajte len tú, ktorá je priamo určená typu vašich vlasov.
 4. Posledné strihanie vlasov je vhodné asi 4 týždne pred svadbou. Radšej sa vyhnite veľkým zásahom do tvaru a farby účesu. Pravdepodobne predídete sklamaniu.
 5. Vyživte svoje vlasy zvnútra. Doprajte si veľa zdravej listovej zeleniny a potravín s omega 3 a 6 mastnými kyselinami. Vaše vlasy budú ešte lesklejšie a zdravšie.

3 kroky k účesu, ktorý podčiarkne krásu nevesty

Prejdite si všetky naše tipy a odškrtnite si ďalšiu položku z nekonečného zoznamu s nápisom „Svadba“!

ÁNO & NIE: Čo (ne)robiť, aby bol svadobný účes podľa vašich predstáv

ÁNO

 • Nechajte si dostatok času na výber stylistu, ktorý vám účes vytvorí. Dajte na odporúčanie kamarátky alebo kolegyne v práci.
 • Vlasy si umyte večer pred návštevou kaderníka. Ak ich umyjete až ráno v deň skúšky, budú pramienky rozlietané a bude ťažšie vytvoriť požadovaný účes.
 • Máte vlnité/rovné/jemné/hrubé vlasy? Nechajte kaderníka, aby sa zoznámil s ich prirodzeným stavom. Uľahčíte mu prácu a ušetríte ho prekvapenia.
 • Nezabudnite so sebou priniesť fotografie, ktoré poslúžia ako inšpirácia. Vezmite tiež doplnky a ozdoby, ktoré chcete mať vo vlasoch, a pribaľte aj fotografiu svojich svadobných šiat (ideálne takú, na ktorej ich máte oblečené).

 

NIE

 • Nie ste spokojná s výsledkom skúšky? Povedzte to svojmu kaderníkovi a hľadajte vhodný účes ďalej. V žiadnom prípade sa neuspokojte s výsledkom, ak máte akékoľvek pochybnosti. Spätne by vám to bolo ľúto.
 • Nepoužívajte lak na vlasy, tužidlo ani žiadne ďalšie stylingové prípravky pred tým, ako pôjdete na skúšku svadobného účesu.
 • Nechajte si od kaderníka poradiť. Ale pozor, nenechajte sa presvedčiť na veľkú zmenu tesne (4 – 6 týždňov) pred svadbou. Dôležitý je predovšetkým váš vkus a pocit z účesu.
 

Svadba a zoznam vecí, ktoré treba zariadiť: Pripadá vám nekonečný?

žena sa smia

Kvôli dlhému zoznamu úloh spojených so svadbou môže byť ľahké prehliadnuť svadobný účes. Rovnako ako kvetinové väzby, svadobné koláčiky alebo pozvánky. TIP: Rezervujte si miesto v 2 rôznych vlasových štúdiách (pokojne aj na skúšku toho istého účesu). Uvidíte, že výsledky budú rôzne a bude z čoho vyberať. A nezabudnite vyskúšať aj účes ženícha a družičiek.

Ako vytvoriť svoj vlastný svadobný účes

Vytvorte si krásny účes pre svoju svatbu

Naše odporúčania pre vás