Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Prečo používať umývacie hubky, lufu a špongie?

Prečo používať umývacie hubky, lufu a špongie? Pretože prekrvená pokožka je zdravá pokožka!

Prečo sú hubky, špongie alebo napríklad lufa priamou cestou k tej najjemnejšej pokožke?

Možno umývanie pomocou špongie radíte kamsi do detstva a v súčasnosti si vystačíte so sprchovacím gélom. Umývacie hubky a špongie majú však v starostlivosti o pokožku veľmi užitočnú funkciu. Ktoré z nich sa pre vás najlepšie hodia a akým spôsobom ich udržíte vždy hygienicky čisté?

Hubky, špongie, lufa: prečo sú užitočné?

Prečo by ste na hubky alebo špongie nemali zanevrieť ani v dospelosti? Zistite, čím ich používanie prospieva vašej pokožke.

Čo je to lufa?

Dokážete si predstaviť, že sa umývate uschnutým plodom podobným uhorke? Tzv. lufa sa totiž skutočne vyrába z plodov popínavého vína, ktoré je príbuzné obyčajnej uhorke. A vďaka svojej vláknitosti sa dokonale hodí na odstraňovanie nečistôt a odumretej kože pri umývaní.

Aké sú výhody a nevýhody umývacích hubiek a špongií?

VÝHODY 

  • Hubky a špongie pomáhajú s obnovou kožných buniek – účinne totiž odstraňujú tie odumreté a stimulujú podkožný krvný obeh, ktorý dodá pokožke živiny.
  • Špongie sú dostatočne šetrné aj pre vašu tvár – tiež pleti prospieva dôkladné čistenie a prekrvenie. S jemnou špongiou sa podráždenia báť nemusíte.
  • Hubky pomáhajú k obnove pokožky aj na veľmi namáhaných častiach tela – a dokážu tak zjemniť drsnú kožu na lakťoch, pätách či kolenách.
  • Umývanie hubkou, lufou či špongiou slúži tiež ako príjemná relaxácia a šetrná masáž kože.
  • Umývacie hubky a špongie sú tou najrýchlejšou cestou k dôkladnej hygiene – a tiež tou najpríjemnejšou!

NEVÝHODY 

  • Hubky alebo špongie sa nehodia pre pokožku, ktorá trpí ekzémami či inými kožnými problémami – môžu totiž podráždenie ešte zvýšiť.
  • Zranenie, jazvy alebo chrasty môže drsný povrch hubiek nepríjemne rozodrieť a spôsobiť prenos baktérií do rany.
  • Špongie a hubky, ktoré nepodrobíme pravidelnému čisteniu, môžu prenášať baktérie, a tak spôsobiť najrôznejšie kožné ťažkosti.

Mýty a povery: sú pravdivé?

Tiež používanie hubiek je opradené mnohými poverami. Zakladajú sa na pravde?

Lufa vám pomôže zbaviť sa celulitídy. Naozaj? Hoci veľa ľudí verí, že pravidelná masáž hubkou na umývanie má na prejavy celulitídy pozitívny vplyv, nie je to bohužiaľ pravda. Celulitídu totiž spôsobuje tuková vrstva, ktorá sa nachádza asi milimeter pod povrchom kože, a do takej hĺbky ozdravné pôsobenie hubiek nesiaha.

Keď nepomôže lufa, existujú iné spôsoby. Zistite, čo robiť, keď vás trápi celulitída.

O hubkách a špongiách sa ale šíria aj negatívne správy – vraj sú nehygienické. To, v akom stave sa vaši umývací pomocníci nachádzajú, však ovplyvníte iba vy sami. Ak budete špongiu, lufu alebo hubku pravidelne čistiť, stane sa naopak vaším najlepším nástrojom pre dôkladnú hygienu. A jej používanie vašej pokožke prospeje aj pri každodennom použití.

Rozmaznávajte svoju pokožku pri každom kúpeli a doprajte jej presne to, čo potrebuje. Viete, ktorý sprchový gél je pre vás ten pravý?

Hubku môžete kombinovať s ktorýmkoľvek mydlom či sprchovým gélom

Nech už dávate prednosť zamatovo jemnému sprchovému mlieku, ako je NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Smooth, alebo sviežosťou prevoňanému gélu, ako je NIVEA Osviežujúci sprchový gél Hawaii Flower & Oil, hubka či špongia vám pomôže rozprúdiť ich ošetrujúci potenciál.

„Vyžmýkajte“ z hubiek a špongií maximum!

Čo všetko môžu hubky a špongie urobiť pre zdravie vašej pokožky? A čo môžete na oplátku urobiť vy pre ne, aby zostali neustále hygienicky čisté?

Dôkladná hygiena: je k nej hubka potrebná?

Stačia vaše ruky na to, aby ste pokožku zbavili všetkých nečistôt? Áno, účinné sprchové gély ako NIVEA Osviežujúci sprchový gél Lemongrass & Oil sa aj bez hubky postarajú o to, aby bola vaša pokožka po každom kúpeli svieža a čistá.

S použitím hubky, lufy alebo špongie však pre svoju pokožku môžete urobiť ešte viac. Nielenže jemnou masážou kože podporíte krvný obeh, ale vaša pokožka tak bude oveľa zdravšia a žiarivejšia. Pomocou hubky alebo špongie tiež odstránite z pokožky odumreté kožné bunky a tým aj prostredie, v ktorom sa ľahko usadzujú baktérie.

Bohatá pena, ktorú pomocou hubiek a špongií vytvoríte, navyše z vašej každodennej rutiny vykúzli naozajstné kúpeľové radovánky!

Telová kefa pre jemnejšiu pokožku

Chcete mať pokožku hebkú ako bábätko? Vyskúšajte telovú kefu. Ešte pred tým, než sa pustíte do kúpeľa, krúživými pohybmi ňou jemne premasírujte pokožku celého tela. Vďaka tomu bude vaša koža dokonale pripravená na výživnú starostlivosť pri kúpeli.

Pokožku príliš nedrhnite!

Možno si hovoríte, že čím dôkladnejšia masáž, tým jemnejšia pokožka. Zadržte! Prílišným drhnutím môžete pokožke spôsobiť podráždenie a zvýšenú citlivosť voči ďalšej starostlivosti. So špongiou či hubkou zaobchádzajte veľmi šetrne. Raz za čas koži doprajte oddych a umývajte ju iba rukami.