žena v sprche

Zaujíma vás téma kúpania, sprchovanie alebo používanie mydla?

Tu si prečítajte odpovede na často kladené otázky.

1. JE ČASTÉ SPRCHOVANIE ALEBO KÚPANIE NEVHODNÉ PRE MOJU POKOŽKU? 

Všetky výrobky NIVEA boli vyvinuté odborníkmi a obsahujú špeciálne kombinácie zložiek, ktoré poskytujú pokožke príjemný ošetrujúci pocit a pomáhajú ju chrániť pred stratou hydratácie. Sprchovanie alebo kúpanie nie je pre pokožku škodlivé. Dermatológovia však v závislosti od typu pokožky, kvality a teploty vody často odporúčajú nesprchovať či nekúpať sa viac než dvakrát denne, aby sme zachovali vlastnú rovnováhu pokožky. Pri citlivých a suchých typoch pokožky by sme mali tiež venovať pozornosť ich reakciám, aby sme si mohli určiť našu vlastnú optimálnu dĺžku a počet sprchovaní a kúpaní.


2. AKO SPOZNÁM, KTORÝ VÝROBOK JE PRE MŇA TEN SPRÁVNY?

Výber toho správneho výrobku by mal začať tým, že si stanovíte svoje potreby a priania a skombinujete ich s vašimi obľúbenými vôňami a pocitmi, ktoré chcete vyvolať. Krémové výrobky do sprchy NIVEA môžeme rozdeliť na ošetrujúce krémové sprchové gély, dokonale ošetrujúcich spoločníkov pre váš každodenný život a rozmaznávajúce krémové sprchové gély, ktoré obsahujú špeciálne vône pre ešte intenzívnejšie okamihy potešenia a ktoré spolu so starostlivosťou poskytujú rozmaznávajúci  "čas len pre vás". Ak túžite po pocite sviežosti, potom sú pre vás tými správnymi výrobkami ,,priehľadné" osviežujúce sprchové gély. Priehľadné gély s perličkami kombinujú sviežosť a starostlivosť.
  

3. AKO POSKYTUJÚ VÝROBKY NIVEA POKOŽKE DODATOČNÚ STAROSTLIVOSŤ?

Všetky výrobky NIVEA pre kúpeľ alebo sprchu prinášajú pokožke tú najlepšiu starostlivosť. Obsahujú veľmi jemné čistiace zložky a ich kožná znášanlivosť bola dermatologicky preukázaná. Väčšina výrobkov má neutrálne pH. Navyše veľká časť výrobkov bola vyvinutá tak, aby spĺňala potreby i suchších typov pokožky, ako napríklad náš NIVEA Krémový sprchový gél Care & Magnolia s bambuckým maslom a makadamiovým olejom alebo NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Care s obsahom olejov a provitamínu originálneho krému NIVEA. Vyvinuli sme ďalej tiež špeciálne šetrné zloženie pre tú najcitlivejšiu pokožku s jemnými čistiacimi a ošetrujúcimi účinkami ušitými na mieru tomuto typu pokožky, ako je veľmi šetrný  NIVEA Sprchový gél Creme Sensitive s prírodným výťažkom z harmančeka – s jemnou a modernou vôňou.  

4. AKÉ MNOŽSTVO OLEJA DO KÚPEĽA BY SOM MALA POUŽIŤ, KEĎ NA OBALE NIE JE ŽIADNE ODPORÚČANIE?

Do vody postačí malá dávka (max. 30 ml), výrobok však možno dávkovať individuálne podľa požadovanej intenzity výrobku.

5. MÔŽEM POUŽÍVAŤ NIVEA SPRCHOVÉ GÉLY I NA UMYTIE VLASOV?

Áno, niektoré výrobky NIVEA môžete používať i na vlasy, napr. sprchové gély NIVEA MEN sú určené na umytie tela, tváre a vlasov. U nich bol správny účinok pri umytí mužských vlasov potvrdený užívateľskými testami. Všetky ostatné boli však vyvinuté predovšetkým pre potreby vašej pokožky. 
Pre najlepšiu starostlivosť o vaše vlasy odporúčame výrobky NIVEA starostlivosti o vlasy, ktorá ponúka rad šampónov, ktoré zodpovedajú rôznym typom vlasov. Najmä dlhšie, farbené a/alebo poškodené vlasy potrebujú zvláštnu starostlivosť vďaka špeciálnym zložkám.

6. KTORÉ VÝROBKY NIVEA SÚ NAJLEPŠIE, KEĎ JE MOJA POKOŽKA CITLIVÁ POČAS TEHOTENSTVA?

Tehotenstvo môže dočasne zmeniť vlastnosti vašej pokožky, lebo hormóny ovplyvňujú rovnováhu vody v tele a vaša pokožka je maximálne namáhaná. Teraz musí vaša pokožka podať ten najlepší výkon. Vyššia hladina hormónov a namáhanie pokožky pri jej napínaní môžu viesť k pocitu suchej pokožky. Vyhýbajte sa nadmernému kúpaniu v teplej vode, ktoré by mohlo zhoršovať vysušovanie pokožky. Miesto toho si užívajte ošetrujúce vlastnosti našich výrobkov NIVEA, napr. NIVEA Ošetrujúci sprchový gél Creme Care, Ošetrujúci sprchový gél Creme Soft alebo veľmi jemný Sprchový gél Creme Sensitive s prírodným výťažkom z harmančeka. Ďalej tiež veľmi odporúčame náš NIVEA Sprchový olej s 55 % prírodných olejov, ktoré vám pomôžu zachovať pružnosť vašej pokožky.  

7. PREČO TUHÉ MYDLÁ PRASKAJÚ?

Tento problém sa, bohužiaľ, môže vyskytnúť viac-menej pri akomkoľvek tuhom mydle po dlhodobom používaní. Tieto praskliny sa tvoria, keď sa tuhé mydlo navlhčí a potom je po dlhšej dobe ponechané v suchu bez použitia. Praskliny však nemajú vplyv na čistiaci účinok výrobku. Jedinou nevýhodou prasklín môže byť estetická nevzhľadnosť, ak sa v prasklinách hromadia nečistoty, ktoré nám môžu pripadať ako tmavé škvrny v mydle.


Máte ešte ďalšie otázky?

Použite, prosím, náš kontaktný formulár.
product-stage-bg