Vaše malé slniečko na slniečku


AKO OCHRÁNIŤ POKOŽKU DIEŤATKA PRED SLNEČNÝMI LÚČMI

Pokožka malých detí je na slniečko veľmi citlivá. Preto je nutné chrániť ju kvalitným opaľovacím krémom. Zistite s NIVEA, ktorý je naozaj spoľahlivý.

Ako chrániť pokožku dieťatka pred slnečnými lúčmi?

Niet pochýb, že krásny preslnený deň na pláži, prechádzka jarnou prírodou alebo jašenie sa na snehu patria k najkrajším dobrodružstvám pre vás i vaše dieťatko. Nenechajte si náladu pokaziť ostrými slnečnými lúčmi a chráňte seba i citlivú pokožku svojho bábätka ochranným krémom či mliekom.
Bábätko a slniečko

Koľko detského opaľovacieho mlieka je tak akurát?

Úplným základom v starostlivosti o detskú pokožku je použitie prípravku s vysokým ochranným faktorom (OF) vždy, keď idete von. Pamätajte, že plnú účinnosť ochranného faktoru dosiahnete len vtedy, keď nanesiete dostatočné množstvo krému či mlieka.

Testy, ktoré určujú OF konkrétnych výrobkov, pracujú s 2 mg ochranného krému alebo mlieka na centimeter štvorcový pokožky. Ak prípravku nanesiete menej, ochranné pôsobenie OF klesá. Buďte preto veľkorysí a pri aplikácii ochranným krémom nešetrite


Bábätko a slniečko? Nie skôr než v prvom roku

Dermatológovia neodporúčajú vystavovať bábätká do 12 mesiacov priamemu slnečnému žiareniu. Ani krém s vysokým ochranným faktorom teda nie je všetko. Veľmi dôležitá je preto i ďalšia ochrana ako oblečenie, klobúčiky a slnečné clony alebo slnečníky. Nezabudnite ani na to, že i za tienistého počasia na pokožku dopadajú slnečné lúče. Slnečné žiarenie prechádza aj sklenenými oknami – napr. tými v aute. Dbajte teda, aby bol váš drobček chránený krémom a slnečnou clonou i v aute a v tieni.

Opaľovací krém pre bábätká: Stavte na istotu

Pokožka vášho bábätka má veľmi obmedzenú dobu vlastnej ochrany: stačí len 3 až 5 minút na slnku a pokožka sa môže spáliť. Preto je veľmi dôležité deti chrániť prípravkom s vysokým ochranným faktorom (OF). OF určuje, koľkokrát možno s jeho použitím dobu prirodzenej ochrany predĺžiť. Ak budete chrániť pokožku dieťatka Detským mliekom na opaľovanie Ultra Protect & Play OF 50+, môže byť bábätko na slniečku v bezpečí približne 3 minúty x 50, teda 150 minút

Výrobky s vysokým OF chránia pokožku proti okamžitému spáleniu spôsobenému UVB lúčmi. Ako je to ale s UVA lúčmi, ktoré prenikajú hlbšie do pokožky a spôsobujú väčšinou závažné dlhodobé poškodenia? NIVEA detské prípravky na opaľovanie zaistia spoľahlivú UVA i UVB ochranu. Potvrdili to prísne klinické a dermatologické testy. Vyznačené sú značkou UVA a OF na prednej strane výrobkov.

 

 
bábätká
ručka
klobúčik

Na ochranu nezabúdajte ani v zime

zima
V zime je okrem slniečka detská pokožka vystavená i negatívnym vplyvom chladu a studeného vetra. Tváričku bábätka preto pred každou zimnou prechádzkou ošetrite NIVEA BABY Ochranným krémom proti chladu a vetru. Jedinečné zloženie s ochranným panthenolom a upokojujúcim bisabololom nielen že chráni pred slnečnými lúčmi, ale neobsahuje žiadnu vodu, ktorá by prenášala do pokožky chlad. A pozor! S malými deťmi do jedného roku by ste vôbec nemali chodiť von, ak presiahne mráz –10 °C.