Nevzdávajte sa romantiky: Sex v tehotenstve nie je tabu, ale…


UŽITE SI JEDNU Z POSLEDNÝCH MOŽNOSTÍ PRE INTÍMNE CHVÍĽKY.

Ako je to s intímnymi hrami v priebehu tehotenstva? Zmenia sa vaše túžby a nemôžete nejako ohroziť bábätko?

Ovplyvní tehotenstvo vaše sexuálne túžby?

Každá budúca mamička vníma počas tehotenstva erotické zážitky inak. Vo vašom tele prebieha rad hormonálnych zmien, ktoré môžu vyvolať intenzívnejšie pocity a zvýšenú sexuálnu túžbu alebo môžu naopak zapríčiniť jej zníženie. 

Najmä v prvom trimestri pre vás môže byť sexuálna aktivita namáhavá – pociťujete únavu, nevoľnosť alebo podráždenosť. V druhom trimestri sa však začnete cítiť lepšie, získate energiu a na hry s partnerom sa znovu budete tešiť.

 

Buďte pre svojho partnera atraktívna i v tehotenstve. Pozrite sa, aká je tehotenská móda: tipy, kam zájsť a po čo.

nevzdávajte sa romantiky

Sex v tehotenstve: Bábätko je v bezpečí

Tehotné ženy majú často z pohlavného styku obavy, pretože si myslia, že by mohli nejako ublížiť bábätku. Ak vám lekár neodporučí, aby ste sexuálny styk vynechali, nie je žiadny dôvod sa obmedzovať.

Sex v tehotenstve je úplne bezpečný, ak je žena zdravá. Maternica je od pošvy v dostatočnej vzdialenosti a bábätko navyše chráni svalstvo v dutine maternice, plodová tekutina a tiež plodové obaly.

 

Chcete si stále pripadať príťažlivá? Zostaňte v kondícii vďaka cvičeniu! Skvele vám prospeje joga v tehotenstve: jednoduché pozície, ktoré zvládnete i s rastúcim bruškom.
bábätko je v bezpečí
nie je žiadny dôvod sa obmedzovať

Porozprávajte sa o tom

porozprávajte sa s partnerom

Obavy však môžu ovplyvniť tiež prístup vášho partnera – začne byť úzkostlivý, opatrný a erotický zážitok si nebude toľko užívať. Porozprávajte sa s ním a vysvetlite mu, že je vaše dieťatko v bezpečí. Povedzte mu, ktorá poloha vám vyhovuje a ako je vám to príjemné.

Môže sa tiež stať, že počas tehotenstva na pohlavný styk jednoducho nebudete mať chuť. Zverte sa partnerovi so svojimi pocitmi, určite vás pochopí. Môžete mu navrhnúť, že si intímne chvíľky budete užívať inak – napríklad maznaním alebo masážou.

 

Pocítite nejaké zmeny počas sexu?

Vplyvom hormónov budú vaše prsia citlivejšie a pohlavné orgány viac prekrvené – erotické zážitky tak možno budete prežívať silnejšie. Po pohlavnom styku môžete pociťovať drobné kontrakcie, ktoré sú však úplne odlišné od tých pôrodných. Pokiaľ máte normálny priebeh tehotenstva, nemôžu viesť k predčasnému pôrodu.

výrobky