Starostlivosť o pleť v dospievaní

Naučte sa, ako správne ošetrovať svoju pleť s našimi výrobkami radom pre dospievajúcich. Od jemnej pleti bábätka až po problematickú pleť „násťročných“. Mrknite sa s nami, ako pleť ošetrovať a prečo je hydratácia pleti dôležitá v každom veku.

Starostlivosť o pleť v dospievaní – prijmite zmenu

Pozrite sa, čo sa deje s vašou pokožkou a pleťou v priebehu dospievania a ako si udržať skvelý look, aj keď vaše hormóny vyhlásili vojnu.

Ako sa vaša pleť mení počas dospievania?

Spomínate si na tie dni, kedy bola vaša pokožka bez pórov a mastných škvŕn? Počas dospievania možno máte pocit, že táto doba je tak dávno... a že už sa nikdy nevráti.

Nedostatky vašej pleti počas dospievania sú spôsobené tým, že vaše telo produkuje viac kožného mazu.

A to môže pokožku pleti ovplyvniť dvoma spôsobmi. Buď je nadmerne suchá, alebo naopak príliš mastná. Zároveň na nej môžete pozorovať aj viac pórov.

Väčšina dievčat si myslí, že je to tým, že svoju pleť dostatočne nečistia. To je však veľký omyl. Môže za to už spomínaný kožný maz, ktorého je zrazu nadbytok. Mimochodom, prečítajte si článok o tom, ako ošetrovať suchú pleť, ale aj suché vlasy.

šťastný študent

S emóciami na horskej dráhe

Dospievanie je pre všetky dievčatá veľmi ťažké: chlapci, škola, otravní rodičia... a telo ešte k tomu všetkému slúži ako bojisko hormónov. V jednej chvíli ste šťastná a v druhej roníte slzy. Ale ako každá etapa života, aj táto raz skončí a všetko bude zase tak, ako má.

pekná vysokoškoláčka

Kto je to dievča v zrkadle?

Počas dospievania sa vaše telo mení. Pri pohľade do zrkadla si začnete všímať zväčšujúce sa boky a na tvári sa objaví rad pupienkov. Avšak s dobre padnúcim oblečením a správnymi prípravkami na pleť budete stále za hviezdu.


Starostlivosť o pleť pre mladistvých – prepožičajte svojmu telu ženskosť

Každé dievča sníva o sviežej a žiarivej pleti. Využite naše tipy pre starostlivosť o pleť a dajte vďaka hydratačným prípravkom NIVEA zbohom problémovej a mastnej pleti. Mimochodom, pomôcť môžu aj pleťové masky.

Ako môže NIVEA Soft zmeniť vašu každodennú starostlivosť o pleť?

Nerozlučným partnerom každého dospievajúceho dievčaťa by mal byť vhodný pleťový prípravok. Ideálne taký, ktorý bude vyhovovať jej životnému štýlu a prispôsobí sa aj jej typu pleti.
NIVEA Soft je hydratačný krém, ktorý môžete použiť nielen na pleť, ale aj na ruky či telo. Menšie balenie je ideálna voľba do kabelky či batožiny na cesty, väčšie potom môžete mať v kúpeľni.

Vďaka vitamínu E a jojobovému oleju, ktorý vyhladzuje pleť a hojí jazvy, sa NIVEA Soft rýchlo vstrebáva a pôsobí okamžite. Zanechá vašu pleť sviežu a pripravenú, nech už vás čaká čokoľvek.

Povedzte zbohom suchej a drsnej pokožke a privítajte žiarivú a dokonale vyživenú pleť. Vďaka jedinečnému zloženiu NIVEA Soft bude vaša pokožka hydratovaná po celý deň.

nivea-soft

Hydratačná starostlivosť NIVEA

Či už potrebujete perfektného partnera pre mastnú pleť, alebo chcete dosiahnuť sviežu, jemnú a pružnú pokožku, hydratačný krém NIVEA Soft je vždy poruke a pripravený pomôcť. Upokojuje a zjemňuje pokožku bez toho, aby upchával póry.

Tipy pre starostlivosť o pleť v dospievaní: 6 krokov k bezchybnej pleti

  1. Zvoľte ten správny výrobok na čistenie pre vašu pleť – bez oleja, ak máte mastnú pleť, a hydratujúci pre pleť suchú.
  2. V lete svoju pokožku chráňte opaľovacím krémom a nezabúdajte ani na ochranný hydratačný krém s SPF faktorom.
  3. Pleť čistite maximálne dvakrát denne, predídete tak jej vysušeniu.
  4. Pitný režim je pre zdravú a hydratovanú pleť veľmi dôležitý, majte preto vodu vždy poruke.
  5. Dbajte na pravidelné čistenie štetcov na mejkap, zabránite tak baktériám, aby sa dostali na vašu pleť.

background

Aby vaša pleť žiarila aj v dospievaní, stavte na hydratáciu a na tie správne produkty od značky NIVEA