Recyklujte s NIVEA: Vyrobte si doma hodiny

Čo s obalom od krému? Vytvorte si štýlové hodiny. Nepáčia sa vám tuctové bytové doplnky a radi tvoríte? Zužitkujte plechový obal od krému a vyzdobte si bývanie originálnymi hodinami!

Ako na to krok za krokom

Premeňte plechovku od krému na doplnok, ktorý vám budú návštevy závidieť.

Urobte si radosť a majte vždy čas dokonale pod kontrolou

Zíva váš pracovný stôl prázdnotou a vám sa nepáčia doplnky, ktoré majú všetci ostatní? Stačí pár jednoduchých krokov, vaše šikovné ruky a premeníte plechovku od krému na štýlové hodiny. A nemusíte ani vedieť čarovať. Je to jednoduché.

Potrebujete len pár drobností

Výroba vlastných hodín vás bude stáť pár eur. Čo potrebujete?

  • prázdny plechový obal od NIVEA Creme,
  • dve menšie plechovky z rovnakého krému,
  • lepidlo,
  • samolepky v tvare číslic,
  • malý skrutkovač,
  • hodinový strojček napríklad zo starého budíka.

 

Prvý krok: Vytvorte vo viečku dierku

Aby ste mohli začať tvoriť, urobte najprv malú dierku doprostred plechového viečka od krému. Uistite sa, že bude otvor naozaj uprostred, aby všetko fungovalo a dobre vyzeralo.

Druhý krok: Pripevnite na viečko strojček

Hneď po vytvorení otvoru pripevnite hodinový strojček k viečku. Ak je dierka vo viečku väčšia, ako potrebujete, nebojte sa do nej pridať lepidlo. Všetko musí držať pohromade.

Tretí krok: Prilepte číslice

Ak nie ste úplný minimalista, potom sa vaše hodiny nezaobídu bez číslic. Je na vás, či nalepíte všetky, alebo si vyberiete len číslice 3, 6, 9 a 12. Aj farbu si vyberte sami, myslite však na to, že podklad je modrý, ak ho sami nezmeníte.

Originálne hodiny sú na svete!

Postavte si svoj výtvor doma na stolík alebo v práci na pracovný stôl a uvidíte, že zožnete nejeden obdivný pohľad. Navyše budete mať vždy perfektný prehľad o čase. A to nikdy nie je na škodu.

Štvrtý krok: Pripevnite stojan

Malé plechovky, ktoré sme na začiatku odporučili, budú slúžiť na to, aby vaše hodiny stáli a vy ste nemuseli vymýšľať, o čo ich oprieť. Pripevnite menšie obaly od NIVEA Creme naspodok, aby vytvorili stojanček.

Inšpirujte sa a tvorte ďalej

Nevyhadzujte obaly od NIVEA výrobkov. Máme pre vás pár nápadov, ako ich nevšedne využiť. Premeniť ich môžete napríklad na originálny organizér do kúpeľne. S ním bude mať všetko svoje miesto.

 

Čo tak zaviesť bylinkám vo vašej kuchyni pevný poriadok?

Stačí na to tak málo. Pár obalov od produktov NIVEA, ako sú krémy a sprchovacie gély. K nim už budete potrebovať len kúsky dreva. Takáto bylinková záhradka dokonale oživí vašu kuchyňu!