Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

AKO NA STRIE

AKO NA STRIE? PREVENCIOU JE NAPRÍKLAD OLIVOVÝ OLEJ

Veľký sprievodca svetom hladkej a dokonalej pokožky.

Kto by sa vo svojej vlastnej koži nechcel cítiť príjemne? Poďte sa pozrieť, ako predísť vzniku strií a ako sa zbaviť tých, ktoré už s vami nejakú dobu sú.

VŠETKO, ČO STE POTREBOVALI VEDIEŤ O STRIÁCH

Zistite, čo spôsobuje strie a naučte sa proti nim účinne zakročiť.

Čo sú to strie?

Strie na svojom tele skôr či neskôr zaznamená väčšina žien. Sú naozaj ľahko rozpoznateľné. Vyzerajú ako dlhé perleťové linky. V miestach strií je koža hrboľatá, niekedy možno dokonca hmatom cítiť i malé priehlbiny. Nájsť ich môžeme kdekoľvek na tele, najčastejšie ich ale objavíme na brušku, zadočku, pažiach, prsiach a stehnách. Zo začiatku môžu byť dokonca červené alebo fialové, časom ale vyblednú a sú len o niečo málo svetlejšie alebo tmavšie ako okolitá koža.


Strie nie sú nebezpečné

Niekedy nám strie môžu pripadať ako príznak niečoho vážnejšieho. Tak to ale nie je. Strie sú len prirodzenou reakciou na nadmernú záťaž pokožky. Ak budete svoju pokožku ošetrovať, pravdepodobne časom vyblednú alebo dokonca úplne zmiznú.

zena

Čo spôsobuje strie?

Rýchle natiahnutie kože, práve to je príčinou vzniku týchto nechcených znamienok pripomínajúcich jazvičky. Ako strie vznikajú? Našu kožu tvorí niekoľko vrstiev. V strednej vrstve sa nachádzajú elastické vlákna, ktoré sa dokážu roztiahnuť a zasa zmrštiť. Práve vďaka nim je pokožka elastická. Ak sa ale natiahnu príliš rýchlo, praskajú. Zostanú po nich len malé stopy viditeľné až na povrchu kože. Ich červenú alebo fialovú farbu spôsobujú drobné cievky, ktoré prasklinkami v koži presvitajú.

Najčastejšie sa strie objavujú v tehotenstve, pri rýchlom priberaní a tiež po dramatickom úbytku na váhe. V oboch týchto situáciách bývajú elastické vlákna v koži namáhané väčším tlakom, než znesú. A v takomto prípade nám nepomôže ani schopnosť kože regenerovať, ani produkcia nových kožných buniek.

Strie v tehotenstve – dá sa im vyhnúť?

AKO NA STRIE?

Strie sú v tehotenstve bežné - stretne sa s nimi až 80 % nastávajúcich mamičiek. Počas tehotenstva telo produkuje hormóny, ktoré zmäkčujú väzy v panve, aby bolo rodenie jednoduchšie. Tým dochádza tiež k zmäkčeniu vlákien pokožky, čo spôsobuje, že pokožka je náchylná k vzniku strií.

Sklony k striám: Patríte do niektorej z rizikových skupín?

  • Ženy
  • Ľudia s genetickou predispozíciou ku striám
  • Ľudia s nadváhou
  • Tehotné ženy
  • Ľudia, ktorí rýchlo pribrali na váhe
  • Ľudia, ktorí veľmi rýchlo schudli
  • Teenageri v puberte
  • Ľudia so svetlou kožou

 

AKO SA ZBAVIŤ STRIÍ? STAVTE NA PRAVIDELNÚ STAROSTLIVOSŤ

Vygumovať strie úplne je skutočne ťažké. Aj napriek tomu ale existuje niekoľko účinných spôsobov. Ak vo svojom snažení nepoľavíte, tých menších sa môžete zbaviť úplne!

Ochrana proti striám alebo Čo na strie skutočne zaberá?

Väčšina strií časom vybledne sama od seba a sú takmer neviditeľné. Čo s tými ostatnými?

Počas procesu prirodzeného hojenia je však potrebné pokožku dostatočne hydratovať. Práve hydratácia totiž vstrebávanie strií podporí a urýchli. My sme vyskúšali NIVEA Spevňujúci telový olej Q10 plus – spríjemní vám masáže a zároveň pokožku vyživí a spevní.

Dávate prednosť hutnejšej a bohatšej konzistencii telových krémov a mliek? Vyskúšajte klasický NIVEA Creme, ktorý intenzívne ošetruje a zároveň chráni. Stačí ho vmasírovať! Masáž podporí krvný obeh a zlepší prekrvenie v danej oblasti. A výsledok? Strie pomaly miznú.

Voda pomáha liečiť… i strie!

Voda pomáha liečiť

Krásna, hladká, hydratovaná a mladistvá – taká bude i vaša pleť, ak budete piť každý deň dostatočné množstvo čistej vody. Pitný režim je tiež kľúčom k pružnej a zdravej koži, ktorá je zároveň odolná. Práve taká pokožka je k vzniku strií náchylná najmenej.

Ako predchádzať vzniku strií?

Ako predchádzať vzniku strií?

S trochou úsilia sa so striami nemusíte v živote stretnúť vôbec. Zdravý jedálny lístok s trochou pohybu sú najúčinnejšími pomocníkmi. Tak udržíte váhu v zdravých hraniciach bez výkyvov. Rovnako pomôže pravidelná starostlivosť o pokožku vo forme peelingu a hydratačného telového mlieka.