Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Q10 a Q10 plus

Moje anti-aging tajomstvo? Starostlivosť s Q10!

Zistite všetko o koenzýmu Q10.

Prečítajte si, ako vám pomôže aktívne bojovať proti vráskam, starnutiu pleti i pokožky.

Q10 proti vráskam

Q10 sa už dlhodobo používa ako účinná zložka v oblasti anti-age starostlivosti. Vo výrobkoch, napríklad rade NIVEA Q10 proti vráskam, prispieva Q10 spolu s ďalšími zložkami k redukcii vrások a zaisťuje žiarivý a svieži vzhľad pleti.

Pleť i pokožka potrebujú energiu a ochranu

Pleť i pokožka potrebujú energiu

Koenzým Q10 sa nachádza vo všetkých ľudských bunkách a ako biomolekula je súčasťou ľudskej pokožky. Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

Q10 fakty

Koenzým Q10, alebo tiež len Q10 prispieva k funkčnosti všetkých buniek v tele. Koenzým, ktorý je obdobou vitamínu, sa preto vyskytuje v celom tele, a môže tak pomáhať pri mnohých životne dôležitých procesoch. Q10 je nevyhnutný najmä pri tvorbe bunkovej energie v mitochondriách. Navyše ako antioxidant pôsobí proti voľným radikálom vo vnútri a tiež mimo bunky. Voľné radikály sú látky, ktoré okrem iného urýchľujú starnutie pleti a poškodzujú bunky. Q10 nájdete i v bunkových membránach a lipidoch na povrchu pokožky, kde tiež plní dôležitú funkciu antioxidantu a chráni pred poškodením pokožky UV žiarením.

Q10: vedecký objav

  • Americký vedec Frederick L. Crane objavil tento koenzým v roku 1957. 
  • V roku 1978 popísal britský chemik Peter Dennis Mitchell, ako Q10 funguje vo vnútri bunky, za čo získal v tom istom roku Nobelovu cenu v oblasti chémie.
  • Vedci spoločnosti Beiersdorf boli medzi prvými, ktorí skúmali účinky Q10 na pokožku, a od roku 1998 ho používajú vo výrobkoch kozmetickej starostlivosti.

Najdôležitejšie funkcie

Koenzým Q10

Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

NIVEA Výrobky proti vráskam a pre pevnú pokožku s
koenzýmom Q10

Perlové sérum proti vráskam Q10 plus

Prvý raz vo svojej histórii skombinovala značka NIVEA koenzým Q10 vo vysokej koncentrácii s hydratačným gélom s kyselinou hyalurónovou a prichádza tak so svojím najúčinnejším výrobkom proti vráskam.
Patentovaná technológia
Sérum má vďaka technológii perál najvyšší obsah Q10 z výrobkov NIVEA Q10plus. Dodáva pleti koenzým Q10 a podporuje tak pleti vlastné procesy, lebo pomáha dopĺňať energiu a chrániť ju pred škodlivými voľnými radikálmi.

S rastúcim vekom hladina Q10 v pleti klesá. Rozsiahle vedecké štúdie preukázali, že toto zloženie účinne dopĺňa koenzým Q10, ktorý s pribúdajúcim vekom stratila. Hydratačný gél s kreatínom a kyselinou hyalurónovou ďalej podporuje energetické zásoby pleti a pomáha ju udržovať hydratovanú, lebo zvyšuje jej schopnosť viazať vodu. Perly a hydratačný gél sa pri každom použití spoja, a tak dôjde k aktivácii oboch zložiek do finálneho séra – pre jedinečnú hydratáciu a účinok proti vráskam.

Čerstvo aktivované zloženie
Zloženie sa čerstvo aktivuje pri každom použití. Perly a hydratačný gél sa spoja do hodvábneho séra, ktoré sa potom lepšie vstrebe do vašej pleti.

Starostlivosť proti vráskam Q10 plus

VEDECKÉ POZADIE PERLOVEJ TECHNOLÓGIE

Zoznámte sa s vedcami, ktorí stoja za vývojom Perlového séra proti vráskam Q10plus, a pozrite sa, ako hodnotia účinnosť tejto revolučnej inovácie.

Ako podporiť účinok výrobkov NIVEA Q10?

Ak chcete spomaliť proces starnutia pokožky, Dr. Peter Langsjoen odporúča vedľa používania kozmetických výrobkov s obsahom Q10 dostatočne dopĺňať hladinu Q10. Zdravé stravovacie návyky pomáhajú udržať pokožku pevnú a zabraňujú celulitíde.

Odporúčame