Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Q10 a Q10 plus

Moje anti-aging tajomstvo? Starostlivosť s Q10!

Zistite všetko o koenzýmu Q10.

Prečítajte si, ako vám pomôže aktívne bojovať proti vráskam, starnutiu pleti i pokožky.

Q10 proti vráskam

Q10 sa už dlhodobo používa ako účinná zložka v oblasti anti-age starostlivosti. Vo výrobkoch, napríklad rade NIVEA Q10 proti vráskam, prispieva Q10 spolu s ďalšími zložkami k redukcii vrások a zaisťuje žiarivý a svieži vzhľad pleti.

Pleť i pokožka potrebujú energiu a ochranu

Pleť i pokožka potrebujú energiu

Koenzým Q10 sa nachádza vo všetkých ľudských bunkách a ako biomolekula je súčasťou ľudskej pokožky. Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

Q10 fakty

Koenzým Q10, alebo tiež len Q10 prispieva k funkčnosti všetkých buniek v tele. Koenzým, ktorý je obdobou vitamínu, sa preto vyskytuje v celom tele, a môže tak pomáhať pri mnohých životne dôležitých procesoch. Q10 je nevyhnutný najmä pri tvorbe bunkovej energie v mitochondriách. Navyše ako antioxidant pôsobí proti voľným radikálom vo vnútri a tiež mimo bunky. Voľné radikály sú látky, ktoré okrem iného urýchľujú starnutie pleti a poškodzujú bunky. Q10 nájdete i v bunkových membránach a lipidoch na povrchu pokožky, kde tiež plní dôležitú funkciu antioxidantu a chráni pred poškodením pokožky UV žiarením.

Q10: vedecký objav

  • Americký vedec Frederick L. Crane objavil tento koenzým v roku 1957. 
  • V roku 1978 popísal britský chemik Peter Dennis Mitchell, ako Q10 funguje vo vnútri bunky, za čo získal v tom istom roku Nobelovu cenu v oblasti chémie.
  • Vedci spoločnosti Beiersdorf boli medzi prvými, ktorí skúmali účinky Q10 na pokožku, a od roku 1998 ho používajú vo výrobkoch kozmetickej starostlivosti.

Najdôležitejšie funkcie

Koenzým Q10

Medzi najdôležitejšie funkcie enzýmu Q10 v tele patrí bunková ochrana a tvorba energie.

NIVEA Výrobky proti vráskam a pre pevnú pokožku s
koenzýmom Q10

Ako podporiť účinok výrobkov NIVEA Q10?

Ak chcete spomaliť proces starnutia pokožky, Dr. Peter Langsjoen odporúča vedľa používania kozmetických výrobkov s obsahom Q10 dostatočne dopĺňať hladinu Q10. Zdravé stravovacie návyky pomáhajú udržať pokožku pevnú a zabraňujú celulitíde.

Odporúčame