vypadávanie vlasov

Trápi vás vypadávanie vlasov? Spomaľte ho alebo zastavte

TIPY A TRIKY, AKO SI UDRŽAŤ BUJNÚ HRIVU ČO NAJDLHŠIE.

Vypadávanie a rednutie vlasov vídame hlavne na mužoch, oveľa horší vplyv ale má, keď sa to deje dámam. Pre tie sú predsa len vlasy väčšou pýchou a báječnou ženskou zbraňou. Zistite, ako si čo najdlhšie udržať vlasy v perfektnej kondícii a v príjemnej hustote.

Pár vypadnutých vlasov denne ešte nemusí byť problém

Čo už je „nezdravé“ vypadávanie a rednutie vlasov?

Nie každý vypadnutý vlas musí znamenať začínajúci problém. Viete, že denne stratíme priemerne 100 vlasov? Aj hustý porast totiž potrebuje obmenu. Vypadnuté vlasy potom nahradia nové, a to sa neustále opakuje.

Náš tip:
Chcete podporiť rast svojich vlasov? Dajte na naše rady!

O niečo horšie ako bežné vypadávanie vlasov je alopécia – stav, kedy sa na hlave tvoria súvislé lysiny. Pochopiteľne, trápi viac ženy, ktoré nakoniec všemožne maskujú svoje riedke vlasy alebo úplne holú kožu. Neznamená to ale, žeby časom o vlasy prišli úplne. Stav svojich vlasov môžete ovplyvniť stravou, ale práve alopécia je skôr záležitosťou génov a dedičnosti.
ucesane vlasy

Až 100 vlasov denne môže vypadnúť bez toho, aby to znamenalo, že je niečo zle

Hrebene a kefy si vyberajte čo najstarostlivejšie. Dávajte prednosť štetinám z prírodných materiálov.

Ako a prečo začnú vlasy vypadávať?

Čo všetko môže za rednutie a vypadávanie

Občas je veľmi ťažké určiť, čo práve u vás spôsobuje vypadávanie alebo rednutie vlasov, či dokonca alopéciu. Medzi najčastejšie príčiny ale patria:

  • genetická dedičnosť,
  • hormonálne výkyvy (predovšetkým u žien v menopauze),
  • choroby (napríklad infekcia, ochorenie štítnej žľazy alebo „len“ nedostatok železa),
  • nezdravý životný štýl a nevyhovujúci jedálny lístok,
  • stres,
  • kožné ťažkosti (hlavne mykózy).

 

Čo všetko môže za rednutie a vypadávanie

Ako zastaviť alebo spomaliť vypadávanie a rednutie vlasov

Porozprávali ste sa o svojom probléme s lekárom alebo odborníkom? Potom vám určite navrhol, ako vlasy ošetrovať a čo všetko skúsiť, aby ste svoj problém vyriešili. Teraz to už musíte vybojovať sama.

Zázraky sa v tomto prípade nedejú, je to beh na dlhú trať

Na svete neexistuje žiadny prípravok, ktorý by vaše stratené vlasy obnovil a holé miesta na vašej hlave zase prinútil hneď k životu, ako mávnutím čarovného prútika. Je ale niekoľko spôsobov, ktorými môžete celú situáciu zlepšiť počas dlhšej doby. Tu sú naše tipy:

  • Ak to aspoň trochu ide, vyhýbajte sa stresovým situáciám, naučte sa odpočívať alebo meditovať – len čo bude v pohode vaša myseľ, odrazí sa to pozitívne aj na vašom tele.
  • Dodržujte pitný režim: vypiť by ste mali aspoň 1,5 – 2 l čistej vody. Káva a čierny čaj sa pritom nepočítajú, a na sladené limonády ani nemyslite.
  • Dodajte svojim vlasom silu prostredníctvom vitamínu B, biotínu a kremíka: stačí si zaobstarať správne potravinové doplnky a s odstupom mesiaca už možno uvidíte rozdiel.
  • Skúšajte viac vecí naraz a vyberajte si správny šampón, kondicionér aj stylingové prípravky. 

 

silne vlasy

Chcete mať zdravé vlasy? Stavte na prevenciu

Silné a zdravé vlasy nielen krásne vyzerajú, ale sú tiež dôkazom pevného zdravia každého z nás.

Poraďte sa s odborníkom

Strácate vlasy vo veľkom? Nehanbite sa zájsť k lekárovi

Pozor! Do tohto článku sme spísali len všeobecné tipy, ktoré môžu pomôcť pri vypadávaní a rednutí vlasov, nemôžeme ale určiť, prečo práve vás tento problém trápi.

Ak máte pocit, že vám naozaj vypadáva väčšie ako normálne množstvo vlasov, neváhajte a poraďte sa o tom s lekárom alebo iným odborníkom.

Na druhú stranu nemusíte panikáriť, keď občas objavíte na oblečení alebo na vankúši nejaký ten vlas – ich obmena je úplne normálna a potrebná. 
pradte sa s odbornikom

Pamätajte si, že...

Vypadávanie vlasov vo väčšej miere môže byť varovanie tela, že je niečo v neporiadku. Nebojte sa s týmto problémom obrátiť na lekára.

NIVEA DIY tipy: Ako na domácu vlasovú masku

Vykúzlite si 100 % prírodnú masku na vlasy z ingrediencií, ktorú máte v chladničke.
Background image