krásny dekolt a krk

Uchovajte si krásny dekolt a krk: Skúste naše omladzovacie tipy

Ošetrujte pokožku správne, odmení sa vám hebkosťou a minimom vrások.

Nielen tvár je našou vizitkou. Pokožka krku a dekoltu toho o nás tiež veľa prezradí. Často si ju navyše ľudia všimnú, keď jej výzor neladí s našou pleťou. Poradíme vám, ako sa o tieto citlivé partie starať, aby boli vždy hebké, svieže a bez vrások.

Krk a dekolt sú prvé miesta, na ktorých sa prejaví starnutie

Aj keď máme ten najlepší make-up, ktorý zakrýva všetky nedokonalosti, pokožka na krku a dekolte nás mnohokrát prezradí. Poradíme vám, ako ju ošetrovať, aby vašu krásu naopak podčiarkla.

Pokožka dekoltu je veľmi jemná a náchylná k podráždeniu

Pokožka dekoltu

Dekolt väčšinou súhrnne označuje oblasť krku, šije a hornej časti trupu. Koža v tejto oblasti je jemná, tenká a citlivá. Ak jej nebudete venovať správnu starostlivosť, môže vykazovať prvé príznaky starnutia. Existujú ale osvedčené tipy, ktoré vám poradia, ako vyhladiť vrásky na krku.

 

Pravidelná starostlivosť dokáže divy

Koža na krku a na dekolte je tenšia a jemnejšia ako na zvyšku tela. V porovnaní s inými partiami je tiež dekolt častejšie vystavený pôsobeniu slnka. Musíme ho tak dobre chrániť a pravidelne ošetrovať. Jeho zanedbávanie totiž môže viesť k predčasnému starnutiu a ovisnutej koži na krku.

Hoci už dnes mnoho žien myslí na ochranu tváre a bežne používa denný krém a mejkap s ochranným faktorom, na krk a dekolt sa veľakrát zabúda. Pritom je táto oblasť skoro rovnako často vystavená nebezpečnému UVA a UVB žiareniu. Najmä v lete sa tak uistite, že používate vhodný krém, ktorý pokožku dostatočne chráni. Okrem toho tiež nezabúdajte pokožku krku a dekoltu čistiť spolu s pleťou. Ideálne je, keď rozšírite svoje pole pôsobnosti a večernú odličovaciu rutinu stiahnete aj na tieto partie.

Ak chcete starnutiu dekoltu zabrániť, používajte pravidelne ošetrujúci hydratačný krém. Vyskúšajte napríklad Energizujúci denný krém proti vráskam Q10 plus C, ktorý dobre vyživuje a redukuje príznaky únavy.                                                                                                                                                                                                                                                                   
 

Viete, ako najlepšie ošetrovať krk a dekolt?

Prečítajte si naše tipy a rady, vďaka ktorým bude vaša pokožka krásne hebká, vypnutá a svieža.

Hydratácia je najdôležitejšia

Pokožka dekoltu je veľmi tenká a má málo mazových žliaz i podkožného tuku. Kvôli tomu sa často vysušuje. Aby ste tomu zabránili, mali by ste jej dopriať pravidelnú dávku hydratácie.

Ideálne je, keď si zaobstaráte krém, ktorý pokožku vyživí a zvýši jej pružnosť. Vyskúšajte napríklad Výživné spevňujúce telové mlieko Q10 energy +, ktoré podporuje pokožku a dodáva bunkám energiu. Vďaka tomu bude pokožka na krku a na dekolte krásne hebká a pevná.                                                                                                                                                 
 

Opaľovací krém je nutnosť, a to po celý rok

Opaľovací krém je nutnosť, a to po celý rok

Nezabudnite chrániť svoju pokožku, kedykoľvek je na slniečku – napríklad aj v zime na horách. Vyskúšať môžete napríklad Chladivé mlieko na opaľovanie Protect & Refresh, ktoré sa ľahko roztiera, rýchlo vstrebáva a okrem okamžitej ochrany vám poskytne ešte príjemne chladivý pocit. 

 

5 ošetrujúcich tipov pre krásny dekolt

  • Nezanedbávajte odličovanie. Každý deň vyčistite jemným prípravkom krk i dekolt. Hitom v odličovaní je micelárna voda.
  • Doprajte si pravidelný peeling. Jemne očistí pokožku a podporí krvný obeh.
  • Hydratačné masky nanášajte aj na krk a dekolt. Alebo vyskúšajte prípravky na to špeciálne určené.
  • Občas si doprajte jemnú masáž. Stimuluje prietok krvi a pokožke zaistí žiarivý vzhľad.
  • Vyskúšajte trblietavý bronzer. Podčiarkne krásu vášho dekoltu.