Triky, rady a cviky pre pevný zadoček: Stačí vám 5 minút denne!

Vyskúšajte rady, vďaka ktorým spevníte svoj zadoček. Mať pevný zadoček a celulitídu poznať len zo stránok časopisov. To je sen mnohých žien. My vám ukážeme cviky pre pevný zadoček a prezradíme i to, ako sa zbaviť celulitídy.

Ako mať pevný zadoček a celulitídu poznať len zo stránok časopisov?

Aby ste mali super zadoček, nemusíte každý deň drieť v posilňovni. Občas stačia zdanlivé maličkosti.

Mať krásny a pevný zadoček nie je zadarmo. Nutne ale nemusíte tráviť dlhé hodiny v posilňovni a moriť sa náročnými cvikmi, nasadiť prísnu diétu a šetriť na drahé prístrojové ošetrenie. Ku krásnemu pozadiu bez celulitídy vám pomôžu i zdanlivé maličkosti – bylinkový čaj namiesto kávy, chodenie po schodoch miesto jazdy výťahom, ale i menej stresu. Stačí na ne myslieť a každý deň ich poctivo dodržovať.

Len 6 žien zo sto je spokojných s tým, ako vyzerá ich pozadie. Zostávajúcich 94 potom rieši, že je ich zadoček príliš veľký, koža na ňom ovisnutá alebo zbrázdená nevzhľadnou celulitídou. Patríte medzi ne? Prečítajte si naše rady a triky a vyskúšajte cviky, vďaka ktorým svoj zadoček spevníte a celulitídu minimálne výrazne obmedzíte.


3 dôvody, prečo nemáte pevný zadoček, i keď cvičíte

Denne cvičíte, strážite si jedlo, ale výsledky stále nestoja za veľa? Možno je chyba ešte niekde inde… Mrknite sa na 3 dôvody, prečo vaša snaha nemá také výsledky, aké by ste si priali.

Celulitída je čiastočne genetická záležitosť, ale výrazne ju ovplyvňuje i váš životný štýl.

Sedavé zamestnanie vedie k celulitíde

To, že dennodenné vysedávanie pri počítači vašej figúre neprospieva, vás asi už napadlo. Premýšľajte ale i nad tým, ako sedíte. Krížite nohy? Tým bránite prúdeniu lymfy a idete naproti celulitíde. Nehovoriac ani o tom, že trápite i svoj chrbát. Zabudnite na sedenie s nohou cez nohu a každú hodinu sa dôkladne pretiahnite.


Genetika stojí za pomarančovou kožou

Na prírodu sme skrátka krátki. Vznik celulitídy ovplyvňuje i genetika. Ak pomarančovou kožou trpí vaša mamička a hrboľaté stehná mala i vaša babička, pravdepodobne budete s celulitídou tiež bojovať. Vďaka kozmetickým pomocníkom môže byť tento boj ale aspoň sčasti úspešný – voľte výrobky, ktorá obsahujú vyššiu koncentráciu účinných látok.

Skvelou voľbou je NIVEA Spevňujúce sérum proti celulitíde Q10 plus, ktoré vďaka koncentrovanému zloženiu s koenzýmom Q10, L-karnitínom a výťažkami z lotosu dokáže eliminovať prejavy celulitídy už za 10 dní.

Stres má negatívny vplyv na figúru

Hormón kortizol, ktorý sa nám vyplavuje do krvi, keď sme v strese, podporuje ukladanie tukových buniek. Primárne do oblasti bruška, ďalej i do stehien a zadočka. Stres teda nemá negatívny vplyv len na našu psychiku, ale, bohužiaľ, i na našu figúru. 

Na relaxačný rituál ale môžete premeniť i „obyčajné“ sprchovanie. Siahnite po voňavom sprchovom géle, ktorý bude rozmaznávať nielen pokožku, ale vďaka nádhernej vôni i zmysly. Krásne vonia NIVEA Ošetrujúci sprchový olej Natural s 55 % prírodných olejov, ktorý je ideálny pre suchú pokožku.


Celulitída: Ako sa jej zbaviť

V tomto bola príroda k ženám nespravodlivá. Vznik celulitídy sa totiž spája s produkciou „ženského“ hormónu estrogénu. Ostatne, práve preto mnoho žien začne celulitída trápiť, keď začnú užívať hormonálnu antikoncepciu. 

Mimochodom, o rozdieloch medzi mužmi a ženami sme písali v článku Mužská verzus ženská pleť: Rozdielne už od prírody. Prečítajte si ho a naučte sa o pleť správne starať.

Ak chcete s celulitídou bojovať, zamerajte sa na svoj životný štýl. Vašej pokožke všeobecne škodí príliš veľa alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu, už spomínaný stres, ale tiež zlý pitný režim a zlé stravovacie návyky. Ako sa teda celulitídy zbaviť, alebo ju aspoň eliminovať?

Jedzte, pite, hýbte sa...

Jedzte

Keď nasadíte tvrdú diétu, celulitídy sa nezbavíte. Paradoxne práve naopak môžu byť hrbolčeky po rýchlom schudnutí ešte výraznejšie. Namiesto hladovania stavte na pravidelný režim, na 5 až 6 jedál denne. Do jedálneho lístka zaraďte čerstvú zeleninu, ovocie, potraviny bohaté na bielkoviny.

Jedzte, pite, hýbte sa...

Pite

Dodržujte pitný režim. Odborníci odporúčajú vypiť minimálne 2 litre tekutín denne. Zabudnite ale na kávu a kofeínové nápoje. Kávu nahraďte čajom, základ by potom mala tvoriť čistá voda. Mimochodom, i pokožka potrebuje „vlahu“, preto ju hydratujte kvalitným telovým mliekom.

Jedzte, pite, hýbte sa...

Dožičte si starostlivosť

Ak siahnete po NIVEA Výživnom spevňujúcom telovom mlieku Q10 energy+, budete pokožku nielen vyživovať, ale pomôžete i jej spevneniu. Pevnosť a pružnosť pokožky sa znateľne zlepšia už za 2 týždne.

Jedzte, pite, hýbte sa...

Hýbte sa… akokoľvek

Aby ste telu dopriali dostatok pohybu, nemusíte trikrát týždenne mieriť do posilňovne. Stačia maličkosti – zabudnite na výťah a choďte po schodoch. Pri ceste z práce vystúpte o zastávku skôr a zvyšok dôjdite svižnou chôdzou.

 

V boji s celulitídou pomôže i správna kozmetika

Ak už ste sa do boja za pevný a krásny zadoček pustili, podporte ho používaním vhodnej kozmetiky. Niektoré látky podporujú prekrvenie, urýchľujú prúdenie lymfy, a tým prispievajú k redukcii celulitídy a ku spevneniu. V drogérii siahnite po produktoch, ktoré obsahujú zložky dodávajúce kožným bunkám energiu, ako sú napríklad koenzým Q10 alebo L-karnitín. Pevnou a krásnou pokožkou sa budete môcť pochváliť už za 3 týždne, ak siahnete po Spevňujúcom géle proti celulitíde Q10plus s výťažkami z lotosu.

Viac o tom, ako naozaj účinne a zároveň príjemne bojovať s celulitídou, nájdete v článku: Trápi vás celulitída? Zatočte s ňou, než príde leto!


Cviky na zadok a stehná, ktoré zvládnete i doma

Posilňovňu nestíhate, ale chcete pre seba a svoje telo niečo urobiť? Máme pre vás 3 cviky, ktoré zvládne každý.

Pri tomto cviku si dajte pozor na to, aby lopatky zostali na zemi. 

Prvý cvik pre pevný zadok: Odlepte ho od podlahy!

Ľahnite si na chrbát, ruky dajte pozdĺž bokov, pokrčte kolená tak, aby chodidlá ležali v šírke bokov. Zadok stiahnite k sebe a zdvihnite ho z podložky. Pozor, lopatky musia zostať na zemi! V tejto pozícii vydržte 2–3 sekundy, kolená pritom môžete tisnúť k sebe. Povoľte a pomaly sa vráťte do východiskovej pozície. Opakujte 10 až 12-krát. Odpočiňte si a celú sériu zopakujte.

Druhý cvik pre pevný zadok: Do polodrepu!

Postavte sa tak, aby chodidlá boli v šírke ramien. S nádychom urobte podrep. Pozor, chrbát držte rovný a spevnený, rovnako ako bruško. Pohyb robte ťahom a zadoček nepúšťajte nižšie než na úroveň kolien. Opakujte 10x po troch sériách.
 

Chrbát musí byť spevnený. Rovnako tak brucho.

Koleno by nemalo zvierať väčší uhol, než je 90 stupňov.

Tretí cvik pre pevný zadok: Výpad za výpadom

Postavte sa tak, aby ste nohy mali na šírku bokov a vykročte vpred – urobte výpad. Pozor, koleno prednej nohy by sa nemalo dostať pred špičku. Nekrčte ho o viac než 90 stupňov. Znižujte sa kolmo k podlahe, koleno druhej nohy by sa malo zastaviť tesne nad zemou. Chrbát držte rovný a brucho zatiahnuté. Pomaly a ťahom sa zdvíhajte a opäť spúšťajte nadol. Opakujte 10-krát a nohy vymeňte. Celú sériu môžete 3-krát zopakovať. 

Chcete sa do toho naozaj oprieť a začať pravidelne cvičiť, aby ste spevnili nielen zadoček, ale i bruško? Máme pre vás 10 účinných cvikov pre pevnú postavu. S podrobným návodom i upozornením na najčastejšie chyby.